Skocz do zawartości

Temperatury 10850K + Noctua NH-D15


Recommended Posts

Witam Wszystkich :)

 

Moja konfiguracja:

 

Intel 10850K 

Noctua NH-D15 2x140mm

napięcie procesora ustawione na 1,256v (nie podkręcony)

Fractal Define R4 (2 wiatraki wdmuchują, 1 wiatrak wydmuchuje) - wszystkie wiatraki 140 mm (NOCTUA)

MSI Z490 Gaming

RTX 3080 MSI Gaming X TRIO

 

Na zamkniętej budzie mam wyniki: - (pastę na CPU nałożyłem perfekcyjnie - w instrukcji jest aby nałożyć gluta, ja tego gluta dodatkowo kartą rozsmarowałem po całym kapturze)

CPU w spoczynku ma temperaturę 40 c

Cinebench 20 - temperatura CPU 89c - wiatraki na procesorze i wydmuchujący z obudowy rozpędzają się do 1500 obrotów,

AIDA 64 - temperatura 90c CPU (stress FPU) wiatraki na procesorze i wydmuchujący z obudowy rozpędzają się do 1500 obrotów,

 

Ponad to włączając powyższe testy temperatura rośnie w 3 sekundy do z 40 c do okolic 90 c - czy to normalne ? nie powinna powoli wzrastać ?

 

W grach średnio -  CPU  ma 65 c (wiatraki na procesorze i wydmuchujący z obudowy rozpędzają się do 1000 obrotów) - obciążenie CPU 32-37%

 

Oglądałem testy na necie i wszyscy notują dużo lepsze wyniki temperatur na CPU na tym chłodzeniu.

 

Może trafiłem na słaby egzemplarz ? 

 

ktoś może podobny zestaw CPU + Chłodzenie ? jak u Was ?

 

Pliss help

 

 

 

 

 

1 godzinę temu, dawidxxl napisał:

 

 

Może trafiłem na słaby egzemplarz ? (mam na myśli CPU)

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.12.2020 o 09:46, joker5513 napisał:

No u mnie jest podobnie ale mam 8 gołych rdzeni i 420mm AIO. Tylko zegar i napięcie dużo wyższe. W grach 55-65, a w Prime95 pod 80C.

 

jaką prędkość osiągają u Ciebie wiatraki na Alphacool Eisbaer 420 przy obciążeniu prime95 ?

a jaką w grach ? głośno jest ?

 

 

Link to post
Share on other sites

to ja mam ten sam efekt - jak gram kompa nie słychać 

 

Pytam bo jestem fanem ciszy :) 

 

tak ustawiłem że w Windowsie wiatraki na CPU u obudowie (200 obrotów) tepm CPU max 42c, grafika z automatu poniżej 50c się wyłączają. Więc cisza totalna :)

 

Nie gram w słuchawkach ale na głośnikach logitech Z906 (na SoundBlaster AE9) - zamontowanych na wysokości głowy w odpowiednich odległościach (włączony DTS) źródło dźwięku po światełku

zasilacz seasonic (całkowicie pasywny) - 600W (SSR-600TL)

Dysk M2 (WINDOWS i GRY), na dane dyski SSD x2)

 

Ja gram to wiatraki na CPU i 3 z obudowy (2 in i 1 out) maja max 900 obrotów (temperatura CPU 56-62c), dodatkowo RTX 3080 MSI Gaming X TRIO - maksymalnie wiatraki na 50% się rozkręcają przy temperaturze max 75c po średnio godzinie grania (jest mega cicha) - a zazwyczaj jest 71 c przy wiatrakach 46%. Rozdzielczość na Acer Predator z G-sync - 3440x1440 z paralaksą- wszystkie gry jakie odpalałem na max detale z włączonym Raytracing i wyłączonym dlss. - średni FPS w wymagających grach jest granicy to 75 (METRO EXODUS, VALHALLA etc...).  Ograniczyłem w sterownikach max FPS do 90 aby cały czas działał G-sync (powyżej 100FPS się wyłącza bo monitor ma 100Hz)

 

Wszystko na zamkniętej obudowie :)

 

nic tylko czekać na Cyberpunka :)

 

 

 

 

mała korekta

 

"Jak gram to wiatraki na CPU i 3 z obudowy (2 in i 1 out) OUT max 900 obrotów, a 2x IN na stałe 400 obrotów....."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...