Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, za jakiś miesiąc będę wymieniał telefon i generalnie to spodobaly mi sie oppo reno 3pro i oppo reno 4pro, ogólnie w rtveuroagd jest jakas promocja i oppo reno 3pro można wyrwać za 2299 a 4pro w kolorze czarnym za 2899, i pytanie czy jest sens żeby doplacac te kilka stowek, skoro telefony az tak sie nie różnią, czy może poczekać na premierę reno 5 bądź coś innego celowac? Telefon i tak będę brał na raty.

Link to post
Share on other sites

Miałem oppo reno 2z przez kilka miesięcy. Wolałem wrócić do 5 letniego iphona niż pracować na czymś takim. Niby na papierze wszystko ok, ale po kilku miesiącach wychodzą niedoskonałości. Mi np. po aktualizacji do android 10 ekran działał w 30Hz. Po 2 miesiącach czekania na aktualizacje wymieniłem go. 

Za 2300 masz iphone XR a za 2899 iphone 11. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

No w zasadzie oppo, realme, oneplus i jeszcze jakaś marka to to samo :D. Może koledze wyżej trafił sie jakiś gorszy egzemplarz, na lg g6 tez masa hejtu jest i kiepskich komentarzy, ale akurat mi się trafił dobry egzemplarz i zaraz 3 rok będzie jak mi służy, ale poziom bezpieczeństwa aktualizacji android to 1 kwietnia 2019 :D. Akurat te oppo mi podpasowaly bo dobre aparaty, sa dość smukłe, amoledy, baterie też spoko, tylko brac jacka kuje ale to przejsciowke ogarnę. Telefon miałem brac do max 2500, ale wyjątkiem ten reno 4pro który właśnie za te 2899 jest.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, ja po Sony i Huawei kupiłem na testy najtańsze oppo, czyli A31. I wiesz co ... Już ich nie lubię jak Xiaomi. Wszystko zablokowane i nie da się uśpić, zamrozić ani odinstalować.
Coś czuję że jeszcze długo będę nosił P30...

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli, ze zablokowane, zamrożone i nie da sie uśpić?

Wzialbym Samsunga galaxy s10 gdyby nie bateria, o ile na necie opinii dużo jest dobrych to znam kilka osób co mają ten telefon i opinie sa mieszane, jednym tnie się nawet na prostych apkach, u innych dobrze śmiga z czego tych pierwszych jest więcej, ewentualnie p30 ale wiadomo jak to teraz z Huawei, plus ostatnia aktualizacja będzie ostatnia - mówie tu emui

Link to post
Share on other sites

Prezydent się w usa zmienia i zaraz ściągną ban na huaweie także możesz rozglądać się za czymś w tym stylu. Samsung będzie miał solidniejsze wsparcie niż oppo. Tak jak w xiaomi ledwo zrobią a już porzucają. W tej kwocie również celowałbym w iphone, bo wsparcie wiele dłużej niż cała reszta razem wzięta. 

Link to post
Share on other sites

Nie zdejmą bana z Huawei...
Ale Huawei chce to obejść, sprzedali markę Honor i Honor powinien się niedługo pojawić z Androidem jak im to wypali.
Nie mogą znieść bana dla Huawei bo to biznes 5G, a ma na nim zarabiać Ericsson i Nokia a nie Huawei.
Może kiedyś jak się skończy modernizacja do 5G to zniosą, ale wątpię.

Link to post
Share on other sites

Jak wspomniałem wcześniej, iphony odpadaja, nie lubię ios ;). Samsunga bym wziął z chęcią, z racji jacka, dobrych aparatów i rozmiarów, ale bateria i exynos plus s10 lubi sie szybko zacinać, gdyby lg velvet był mniejszy tak max 6,4 - 6,5 cala to bym brał. A może by poczekać tak z 2 miesiące jeszcze?

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.12.2020 o 20:09, MiK napisał:

Miałem oppo reno 2z przez kilka miesięcy. Wolałem wrócić do 5 letniego iphona niż pracować na czymś takim. Niby na papierze wszystko ok, ale po kilku miesiącach wychodzą niedoskonałości. Mi np. po aktualizacji do android 10 ekran działał w 30Hz. Po 2 miesiącach czekania na aktualizacje wymieniłem go. 

Za 2300 masz iphone XR a za 2899 iphone 11. 

Mi się ekran w żadne 30Hz nie przełączał, a aktualizacje są co miesiąc tyle, że trzeba ściągać/przełączyć się na ue z pl. Natomiast iPhone XR to szrot niestety pod każdym względem. Od działania po aparat i biodegradowalną baterię (nie wiem jak to Apple robi, ze degraduje się szybciej niż u innych traktowana prądami jak w migomacie). Tego sie nie da używać. Nie wiem jak iPhone 11 ale ten kosztuje grubo pow. 3k.

 

14 godzin temu, matt21 napisał:

Temat można zamknąć, telefon kupiony :-)

 

Co w końcu kupiłeś.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Oppo Reno 3 pro z promki wyrwałem, mam go od tygodnia i póki co jestem bardzo zadowolony. Zaskoczyło mnie od razu naklejone szkło na ekran, aparat również bardzo na plus, między nim a moim lg G6 to przepaść, szkoda tylko że nie ma 4k w 60 klatkach, ale to tylko pierdoła. Zaskoczył mnie zasięg również na plus, w miejscach gdzie tamten miał 1 kreskę albo gubił zasięg to ten miał 3 kreski czasem 4. Czytnik linii spoko ale fizyczny byłby lepszy moim zdaniem. Trzymanie apek w pamięci również na plus jak i baterii, szkoda tylko że nie ma mini Jacka ale kupiłem przejściówkę i współpracuje dobrze. Początkowo bałem się, że te 6,5 cala to ciężko będzie obsługiwać ale telefon jest dość smukły, lekki i szybko się przyzwyczaiłem. No i te 90hz, no miód na oczy. Dziwi mnie bardzo fakt, że nie można zmienić motywu. 

Link to post
Share on other sites

Oppo robi bardzo fajne telefony ale w Polsce niestety mają klienta gdzieś. np wspominany Reno 2z poprawki z września podczas gdy Niemcy już grudniowe (i dostają co miesiąc). Wiem, że można zainstalować ręcznie ale to pokazuje podejście do rynku i klientów.

Link to post
Share on other sites

No właśnie o tym piszę. Najnowsze modele do pojawienia się nowej linii czy kolejnej jest ok. Oppo jednak pluje modelami co parę miesięcy i o ile aktualizacje są gotowe bo model europejski jest jeden to akurat na polskim rynku o klientach "przypadkowo" zapominają jak pojawi się kolejna czy następna generacja. Albo celowa polityka co źle świadczy o producencie albo olewanie polskiego rynku co świadczy jeszcze gorzej. Ja zrezygnowałem z czekania i instalowałem Niemieckie z ręki (ściągnij, kliknij, zainstaluj - tyle dobrze) do czasu dopóki nie zmieniłem na Mi 10. Tu też totalna olewka (jeszcze większa bo globalna, październik ;) ale przynajmniej 5G funga u mnie 2x lepiej niż LTE, VoLTE i VoWiFi działa i jest ok (w pracy miałem problem z zasięgiem 3g)

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.12.2020 o 22:46, anemus napisał:

Oppo robi bardzo fajne telefony ale w Polsce niestety mają klienta gdzieś. np wspominany Reno 2z poprawki z września podczas gdy Niemcy już grudniowe (i dostają co miesiąc). Wiem, że można zainstalować ręcznie ale to pokazuje podejście do rynku i klientów.

Na pewno masz go dobrze skonfigurowanego ? Ja nie mam żadnych problemów z moim Reno 2Z i miałem poprawki w październiku a teraz mam z grudnia świezutkie . Telefon kupiony w mediaekspert. Rzekłym że ten Oppo chodzi o wiele lepiej jak Mi 9 SE od xiaomi na którym miałem wiele więcej problemów.

Edytowane przez Above
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...