Skocz do zawartości

Komputer resetuje się podczas gry


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem odnośnie mojego komputera. Kilka dni temu zainstalowałem sobie dość nową gierkę Star Wars Upadły Zakon. Podczas jej uruchamiania, bądź po krótkim czasie rozgrywki komputer samoczynnie się resetuje. Próbowałem drastycznie zejść z detalami, tzn. ustawiłem nawet grę w 800x600 w najgorszej jakości i dalej to samo. Dodam, że sterowniki do karty aktualne, z tego powodu zrobiłem na niej nawet undervolting(w benchmarkach wszystko stabilnie). W dzienniku zdarzeń pojawia się błąd, którego ss umieściłem w załączniku.  Szperałem trochę na internecie i tam dość często ludzie piszą o zasilaczu, choć przyznam, że do tej pory działa bez zarzutu.

Mój komputer to rx 570, ryzen 5 1600, 8gb ram ddr4, corsair 450vs. 

bład.png

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. To wina aktualizacji Windowsa. Na reddicie też ludzie o tym krzyczą. Wygląda na to, że problem dotyczy tylko AMD. Trzeba czekać na łatkę. Ja to rozwiązałem akurat powrotem do win7 ale ty raczej nie masz takiej możliwości z nowym sprzętem. Na pewno zasilacza nie kupuj jak nie masz starego. 

edit: Myślę, że mógłbyś sobie wrzucić na chwilę jakiegoś linuxa i potestować na nim stabilność komputera. Jeśli problem by się powtarzał to mógłbyś całkowicie wykluczyć windowsa i wtedy zacząć działać w kwestii nowego zasilacza. Warto to sprawdzić, bo szkoda zmieniać jeśli twój obecny jest dobry. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Hej, wpadł mi w ręce miernik i zmierzyłem napięcia. O dziwo są w normie zarówno podczas zwykłej pracy jak i pod obciążeniem(mierzyłem na zasilaniu płyty plus molexie). Kolega dał mi też zasilacz i po podłączeniu jego zasilacza, gry jak i test działają normalnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...