Skocz do zawartości

i7 + z490 + 32gb 3600/16 + ssd m2 + ssd = PC pod MFS , CP2077 , itp.


Recommended Posts

8 lat mija na 3 generacji intela , 8gb ddr3 już nie wyrabia przy nowszych produkcjach. Także plan na grudzień - modernizacja

Komputer służy głównie do oglądania filmów na tv 4k , ale też różne biurowe tematy , niekiedy obróbka audio/video , a także od czasu do czasu jakieś gierki civ6,wot, i jak w temacie plan pod microsoft flight simulator , cyber punk 2077 itp.

Obecnie są

  • Zasilacz bequiet 630w modularny
  • Obudowa fractal design
  • Karta grafiki palit rtx2060 oc
  • Monitor Benq 24" 1920x1080
  • Chłodzenie procka therm macho

i do tego myślę nad

  • procek i7 10700kf (i5 10600kf chyba nie ma sensu ?)
  • płyta główna : asrock z490 extreme 4 lub msi mag z490 tomahawk (nie wiem co lepsze)
  • ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB,3600MHz, CL16 lub Crucial Ballistix Red at DDR4 3600 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 32GB (nie wiem co lepsze ,ale raczej g.kill)
  • dysk ssd m.2 na system Samsung 970 Evo 500 GB lub Corsair MP510 480GB
  • dysk ssd pod gry Kingston A400 960 GB 2.5'' SATA III lub Patriot Burst 960 GB

Wiem ,że amd 5600x jest fajne , ale słaba dostępność + nie ogarniam płyt do amd i ogólnie tego producenta ;)

Potrzebowałbym też z 2 ciche wentylatory 140mm do obudowy , takie które nie wpadają w wibracje i są realnie ciche + mają dobry przepływ - ktoś coś poleci ?
Być może w przyszłości zmieni się monitor na 4k także zestaw na kolejne parę lat , ew. upgrejd karty grafiki w 2021 ,ale chyba pod full hd powyższe powinno dawać radę ?

Ma to sens ?

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, MejoKrk napisał:

Chłodzenie procka therm macho

Jaki model konkretnie?

19 minut temu, MejoKrk napisał:

Kingston A400 960 GB 2.5'' SATA III lub Patriot Burst 960 GB

Oba słabe, kijowe kontrolery, szczególnie ten drugi.

Kup sobie 2TB SX8200 Pro za 900zł  i po problemie.

20 minut temu, MejoKrk napisał:

niekiedy obróbka audio/video

W jakim sofcie?

20 minut temu, MejoKrk napisał:

ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB,3600MHz, CL16 lub Crucial Ballistix Red at DDR4 3600 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 32GB (nie wiem co lepsze ,ale raczej g.kill)

Cruciale są pod OC i na nich można lepiej zejść z timingami.

 

Z490 Tomahawk ogarnia na miękko 10700K.

Link to post
Share on other sites

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 - powinien chyba spasować pod socket 1200 ?

Co do płyt miałem kiedyś msi i się zastanawiam czy poprawili coś sekcje zasilania , stara padła po 1,5roku , asrocka extreme4 mam już ponad 6 ;) Zaleta tomahawka , niższa cena , 2 usb więcej na plecach

Dysk ssd ~1tb powinnien ogarnąć 8-10 gierek , więcej nie potrzeba - nie chce na to zbytnio wydawać pieniędzy , mam jeszcze 8tb hdd

Programy różne magix video pro x , pinnacle studio ,  gimp , wavelab , cue splitter , itp.

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, MejoKrk napisał:

powinien chyba spasować pod socket 1200 ?

Mhm, ten sam rozstaw otworów montażowych.

6 minut temu, MejoKrk napisał:

Programy różne magix video pro x , pinnacle studio ,

No to bym dorzucił te 100zł do 10700K z iGPU gdzie masz wtedy opcję akceleracji sprzętowej QSV.

Z dobrych płyt masz jeszcze Z490 Aorus Elite AChttps://proline.pl/gigabyte-z490-aorus-elite-ac-ddr4-s-1200-p6714353

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie , które sklepy polecacie , gdzie np. można coś wynegocjować biorąc większa ilość elementów ?
Ewentualnie może któreś sklepy dają rabat na hasło benchmarku ? ;) 
Zastanawiałem się jeszcze czy pod gry zamiast ssd na sata3 nie lepszy byłby 1TB m2 (1600-2000MB/s) w okolicach 400-500zł , czy to badziewie ?
Pamięci cruciala coś zniknęły z dostępności , mam nadzieję ,że w grudniu jakieś dostawy się wszędzie objawią

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

  Podzespoły zakupione

procek i7 10700kf w promocji

płyta gigabyte z490 aorus elite ac - ciekawie wygląda , kolega z msi tomahawk miał jakieś problemy także taki wybór

ram g.skill 2x 16gb 3600mhz cl16

dysk ssd m.2 samsung 970 evo plus 1tb - (w promocji) 250-300gb na system , reszta pod gry powinno wystarczyć

 

także temat do zamknięcia
 

pc.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...