Skocz do zawartości

GTX 1050 - czy warto zmienić na RX 570?


Recommended Posts

Dzień dobry.

Moja obecna konfiguracja:
MSI B450 GAMING PLUS MAX
Ryzen 5 2600
GeForce GTX 1050
Komputer używany głównie do pracy biurowej, sporadycznie jakieś gry: Far Cry Primal działa, ale New Dawn tnie strasznie.
Czy zmiana karty na RX 570 4 GB wystarczy na pogranie od czasu do czasu w lepszej jakości?

Jakie inne modele warto brać pod uwagę?
Generalnie nie chciałbym wydać więcej niż 500-600 zł (na używkę oczywiście).

Edytowane przez mar_ko
Link to post
Share on other sites

Wymienić warto dla samej ilość vramu, 

tu masz przykładowe oferty w gwarancją 6 i 12 miesięcy, oczywiście poszukaj, zalicytuj zadecyduj sam

Asus ROG STRIX Radeon RX570 O4G GAMING 9422386555 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

Karta graficzna SAPPHIRE Radeon RX 580 PULSE 4GB 9879084655 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

Jak u nich kupiłem w kwietniu i jest OK. Potestowałem kartę ze 2 tygodnie i zmieniłem pastę na nową - wiadomo w kilkuletniej karcie to już jest kamień nie pasta. Osobiście brałbym sapphire pulse

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, olo163 napisał:

Wymienić warto dla samej ilość vramu, 

tu masz przykładowe oferty w gwarancją 6 i 12 miesięcy, oczywiście poszukaj, zalicytuj zadecyduj sam

Wyglądają ciekawie, ale jeśli ktoś sprzedaje kilka sztuk tego samego modelu, to nie oznacza, że pokoparkowe?

Link to post
Share on other sites

Ja raczej przypuszczam że pracowały w stacjach roboczych/graficznych. Nie namawiam, nie zachęcam ale kupiłem u nich gpu w kwietniu i jestem zadowolony, oczywiście sztuka sztuce nie równa. Można mieć pecha lub szczęście ale 6 czy 12 m-cy gwarancji to spory plus. 

Oczywiście poszukaj ofert we własnym zakresie, może trafisz lepszą ofertę, może tańszą ja tylko doradzam.

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, olo163 napisał:

ja tylko doradzam.

Jestem oczywiście wdzięczny.

W sumie to nie upieram się na RX. Karty GTX też wchodzą w grę.

Po prostu gracz ze mnie niedzielny - ot, na starość zachciało mi się trochę pobawić od czasu do czasu. A modeli kart jest od groma, trudno się połapać.

Link to post
Share on other sites

Tak orientacyjnie

Gigabyte GeForce GTX 1650 Super WindForce OC Review | TechPowerUp

Gtx'y są ok ale są nieco droższe.

1050ti są nieopłacalne bo za około 400 są rx 470

Za 450 masz rx570 z gwarancją

1060 6gb są wydajniejsze ale i droższe a w tej cenie są rx 580.

Może dozbieraj do używanego gtx 1660 6gb w parze z r5 2600 to będzie zgrany duet i karta młodsza. Do okazjonalnego grania starczy na długo.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...