Skocz do zawartości

Asrock Z68 Extreme4 i wygięte piny...


Recommended Posts

No więc złożyłem nowego piecyka, zamontowałem wszystko i bum, nie ma obrazu płyta nie odpowiada, wentyle śmigają, metodą eliminacji wywnioskowaliśmy ze znajomym że to ona, no to co, rozbieram kompa, chce już ją wysyłać na gwarę a widzę że parę nóżek w sockecie jest wygiętych...

 

Jestem w kropce, dostałem wadliwą płytkę ale z doświadczenia innych wiem że takich przypadków gwarancja nie przewiduje... macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

Wysyłać na gwarancję i modlić się żeby przyjęli a jak nie to płacić za koszty przewozu? Czy bawić się w zegarmistrza i próbować prostować?

Edytowane przez helioNz4R
Link to post
Share on other sites

Powinno. Lecz miałem podobny problem z MSI P67A-GD55. Wygięty pin, odesłałem to do agito. Sklep teoretycznie do producenta i tu uwaga jest luka. Znajomek mi powiedział że okres gwarancyjny (czy tam informacyjny klienta o działaniu gwarancyjnym) ma 14 dni. Po tygodniu dopiero napisali że wysłali do producenta a po 14 dniach napisałem do nich iż termin minął. Zwrócono mi pieniądze i dołożyłem do ASRocka P67 Extreme6 :)...

 

 

Lepiej odesłać, przekonać się czy przyjmą czy nie, a nóż będzie druga taka na magazynie i wymienią (tak się dzieję w "dobrych" sklepach). W ostateczniości próbować prostować. I też czytałem na necie że w S1155 piny przy OC potrafią się przytapiać więc taki odgięty pin po niedługim czasie używania pewnie trafi szlak, i tak trzeba będzie wysyłać na gwarancję.

 

Nawet znalazłem SS tych przyjaranych pinów:

 

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/LGA-1155-Sandy-Bridge-Motherboard-Socket-Pins-Get-Burned-Out-3.jpg

Edytowane przez Przem4S
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...