Skocz do zawartości

Komputer do gier ok. 6k


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6 000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
  • Których części potrzebuję : zobacz niżej
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1680x1050
  • Specjalne wymagania : zależałoby mi na tym, żeby komputer był racjonalnie cichy – nie musi mieć chłodzenia cieczą, ale nie chciałbym GPU/CPU które przy obciążeniu emitują dźwięk startujacego odrzutowca
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):
    • Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular
    • Obudowa Gelid Darkforce USB3.0 (+2 dodatkowe wentylatory 140mm)
    • SSD Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) + HDD Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
       
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
    • Ze starego kompa chciałbym zostawić wymienione powyżej:
      • obudowę
      • zasilacz
      • SSD (jako partycję systemową / do gier) i HDD (trzymam tam zdjęcia, dokumenty i cześć programów gdzie prędkość wczytania nie jest dla mnie zbyt istotna)

        Przy czym o ile co do obudowy nie mam wątpliwości, to czy zasilacz da radę?
         
    • Jak to jest z kartami graficznymi obecnie? Widzę, że trzeba czekać na dostawę – ale czy (pomijając kurs waluty i jakieś oszukańcze oferty na aukcjach) są jakieś racjonalne przesłanki, żeby twierdzić, że one są teraz droższeniż niż będą jak dostępność wzrośnie? Bo zakup teraz to nie jest kwestia życia lub śmierci i mogę zaczekać z miesiąc czy dwa.
    • Czy zamiana RTX na nowego Radeona coś zmienia? Czy to raczej tak, że jeden rabin powie tak a drugi inaczej jak chodzi o wybór R vs NV? :-)
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, JanekD napisał:

czy (pomijając kurs waluty i jakieś oszukańcze oferty na aukcjach) są jakieś racjonalne przesłanki, żeby twierdzić, że one są teraz droższeniż niż będą jak dostępność wzrośnie?

Tak są ale pytanie czy i kiedy ta dostępność wzrośnie

20 godzin temu, JanekD napisał:

Czy zamiana RTX na nowego Radeona coś zmienia? Czy to raczej tak, że jeden rabin powie tak a drugi inaczej jak chodzi o wybór R vs NV? :-)

Każdy rabin inne zdanie ale obecnie wszystko i tak dyktuje dostęność. 

CPU zmień na tańszego 10400F a i nad zasilaczem mocno bym jednak myślał. TT SE to była średnia / dobra jednostka kilka lat temu

Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

Czyli po update byłoby coś takiego jak poniżej (dorzuciłem jeszcze SSD z większym transferem, pewnie tego starego SSD sprzedam a zostawię sobie HDD do magazynowania):

https://proline.pl/koszyk/6944d201

  • Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE OC 8GB GDDR6 (GV-N3070EAGLE OC-8GD)    2999,00
  • Zasilacz Modularny XPG CORE REACTOR 650W 80+Gold (COREREACTOR650G-BKCEU)    415,00
  • Pamięć Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 PV416G373C7K    345,00
  • MSI Z490-A PRO DDR4 s.1200    645,00
  • Kingston SSD M.2 PCI-e NVMe 1TB 2200/2000MB/s SA2000M8/1000G    489,00
  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2    109,00
  • Procesor Intel Core i5-10400F Comet Lake 2,9 GHz s.1200 Box    729,00

Razem: 5740,99

Makes sense?

 

EDIT:
Właśnie się zorientowałem, że mój archaiczny monitor nie ma wejścia HDMI :) Rozumiem, że taki zestaw jak wyżej spokojnie uciągnie 1920 x 1080?

Edytowane przez JanekD
Link to post
Share on other sites

EDIT nr 2 (tylko, że już edytować nie mogę :)):

Czy w powyższym zestawie miałby sens zmiana RTX 3070 na MSI GeForce RTX 3080 VENTUS 3X OC 10GB GDDR6X?

Wtedy całość wychodzi za ~6,3k.

https://www.x-kom.pl/p/589742-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x.html?gclid=CjwKCAiA2O39BRBjEiwApB2IkjEVX-v765E9D0KOR95q0RmbfxtDpvnA-fCs0p5SnI6_BMYx15Zu0BoC3KEQAvD_BwE

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...