Skocz do zawartości

kupno 1650 super do starego kompa


Recommended Posts

Witajcie, koleżanka chciała ulepszyć swojego PC:

  1. płyta główna Gigabyte GA-B75M-D3H
  2. CPU intel i3 3220
  3. 4gb ramu ale nie wiem jaki dokładnie jest
  4. chłodzenie boxowe intela
  5. jakiś zwykły hdd
  6. zasilacz do sprawdzenia jeszcze

Głównym zastosowaniem zestawu będą gry w full HD. Maks budżet to ok 1000 zł na cały upgrade.

Wymyśliłem żeby zmienić cpu na i5 3570, gdyż mogę dostać taki za parę dyszek, dokupić jakiś ssd pod system i do tego dokupić takie GPU :

 

Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 2X 4GB
 

 

Czy to dobry wybór czy jest jakaś karta bardziej opłacalna w tym budżecie?

Czy 4gb vram jest ok czy lepiej szukać czegoś z 6gb?

Co o tym wszystkim sądzicie?

 

Link to post
Share on other sites

 

Czy 4gb vram jest ok czy lepiej szukać czegoś z 6gb?
 
Nawet po zmianie procesora na  i5 3570, pchanie tam czegokolwiek wydajniejszego nie ma sensu. konieczne będzie również dorzucenie bądź wymiana ramu na min.2x4gb. 
 
W jakieś konkretne gry koleżanka będzie chciała grać?
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Kupię xeona i tą kartę. Ram muszę zobaczyć dokładnie co tam ma i jak to się będzie spisywało w tytułach w które teraz gra. Ale z tego co wiem to ogrywa starsze tytuły więc nie powinno być problemu  ;) Sam mam msi 1060 gaming X z i7 8700 i wiem że do full HD takie gpu jest ok  :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj będę miał go u siebie i zobaczę jakie tam są kości. Jak będą 1600 to jedynie v2 zostaje, jak 1333 to zobaczę jaka będzie różnica w cenie CPU, bo głównie zależy mi na wykorzystaniu budżetu maksymalnie na GPU, bo gdyby chciała z czasem zmienić podstawkę to GPU zostanie. A budżet może jeszcze zostać uszczuplony przez zasilacz jak się okaże, że to jakieś gó.... :)  Rozważałem jeszcze zakup 1650 w standardowej wersji w takim wypadku i dokupienie ssd. Ale to już będę wiedział wieczorem ;) 

Dzięki za porady bo w sumie przegapiłem, że v1 nie wspiera 1600 :D

Link to post
Share on other sites

Niestety widzę po cenach, że jest lipa, ale to nie dla mnie i koleżanka wie, że będzie drożej teraz. Samo GPU 200 zł drożej.

A jaki zasilacz polecicie do tego zestawu z tym xeonem v2 i gpu z pierwszego posta bo tam jest chińczyk z czarnej listy. A ram to patriot 1333 i chyba dołożymy drugą kość 4 gb bo nie wiem czy jest sens kupować 2x4gb 1600 bo to przekroczy znacznie budżet.

Edytowane przez karmel1988
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...