Skocz do zawartości

Komputer około 6,5 tys. RTX 3070


Recommended Posts

Witam, 

 

Składam komputer w przedziale około 6,5 tys. złotych.

 

Komputer głównie będzie używany do programu do projektowania wnętrz, a więc robienia wizualizacji 3D. 

 

Oczywiście będzie także czasami używany do gier. 

 

Jeśli chodzi o dobór podzespołów podsyłam poniżej link do koszyka z x-koma, chciałbym w komputerze zastosować kartę RTX 3070, tutaj też chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy wstawioną kartą z MSI Gaming X za 2900zł a kartą od Gigabyte za 2600zł. 

 

Co do wyboru reszty bardzo mocno zastanawiałem się nad procesorem i w koszyku umieściłem 4 propozycje które brałem pod uwagę, nie wiem czy taki Ryzen 5 3600X dałby sobie radę czy może warto dopłacić te 400 zł do Ryzena 7 3800X który już ma 8 rdzeni lub zastosować procek od Intela? 

 

Monitor planuję kupić 27 cali, 165hz o rozdzielczości 2560 x 1440. 

 

ZESTAW:

 

KARTA GRAFICZNA: MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB GDDR6

 

PROCESOR: AMD Ryzen 5 3600X / AMD Ryzen 7 3800X / Intel Core i7 -9700K / AMD Ryzen 5 5600X

 

PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450 TOMAHAWK MAX

 

RAM: Corsair 16GB(2x8GB) 3600MHz CL18 Vengeance RGB Pro

 

ZASILACZ: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold

 

OBUDOWA: SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB

 
 
 
 
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i opinie. 
 
Edytowane przez gondek80
Link to post
Share on other sites

Z zakupem 3070 bierz poprawkę. Czekanie i jeszcze raz czekanie. 

9700K kompletnie nie ma sensu, 16 GB DDR4 blisko ceny 32 GB 

3600X nie ma kompletnie sensu na tle i5 10400F

 

W jaki dokładnie to będzie sofcie? Samo modelowanie? Jakiś rendering? 

 

Od ręki dostępne w budżet https://proline.pl/koszyk/8b63d511

Link to post
Share on other sites

Dzięki, w sumie nie śpieszy mi się więc wolę poczekać i upolować RTX 3070 :D

 

Co do reszty to mam kilka pytań: 

 

Generalnie jest to pogram na którym oczywiście renderuję sceny takżę tak będzie służył do renderingu a poza tym do grania. 

 

Czy mógłbym się dowiedzieć dlaczego i7 9700K kompletnie nie ma sensu? generalnie bliżej mi chyba od AMD ale pytam z ciekawości, na internecie widziałem natomiast że 3800X jest dostępny i kosztuje zaledwie 50zł drożej od 3700X przy czym ma już taktowanie o mocy 3,9 GHz to myślę że warto już jego wybrać? Czy może i7 10700 bo widziałem że w wielu tematach był polecany do tych zestawów, tylko widzę że ma mniejsze taktowanie niż 

 

Też nie za bardzo wiem bo przeczytałem gdzieś że do rozdzielczości QHD nie nadaje się 3700X i nie mam pojęcia o co chodzi, że ten procek jest bardziej do 4k czy do mniejszej czyli FullHD? :D 

 

Czyli ogólnie to do tego RTX 3070 raczej brać już tego procka za te 1500zł niż na tym oszczędzać i brać za 1000zł takiego 10600KF? Procka nie będe podkręcał. 

 

Jeśli chodzi o ram to być może dobrałem po prostu za drogie, 3200 MHz w porównaniu z 3600 MHz nie robią takiej różnicy tak? bo tak to myślę że 16GB ramu powinno mi wystarczyć, czy nie bardzo? 

 

A z tą obudową SilentiumPC też coś jest nie tak? bo nie ukrywam że podeszła mi bardzo swoim wyglądem :D

Edytowane przez gondek80
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...