Skocz do zawartości

Potrzebuję większej prędkości internetu, aktualnie brak możliwości światłowodu.


Recommended Posts

Witam.

W dniu 25-tego kończy mi się umowa z orange na której mam 10mb/s (internet domowy, livebox) i istnieje możliwość zwiększenia prędkości tylko do 20mb/s

Mieszkam w domu jednorodzinnym, na uboczu miasta koło lotniska, a nie jest to bardzo zamieszkane osiedle (20-30 domów, głównie natura) więc może być problem ze świałowodem, lecz oczywiście wyślę deklarację.

Pytanie do was, macie może jakieś alternatywne sieci lub opcje bym mógł ewentualnie zwiększyć prędkość domowego internetu? Czy komuś odmówili założenia światłowodu? Zależy mi na streamowaniu, a żeby streamować w miarę płynnie w HD potrzeba około 5mb uploadu (przy 20mb/s pewnie nie miałbym połowy tego).

Dziękuję za jakiekolwiek informacje, pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy komuś odmówili założenia światłowodu?
 

 

Na przykład z przyczyn ekonomicznych (jak to mi ładnie powiedziano), ... pomijając już fakt, że w momencie zakupu Tepsy przez Orange w tamtym czasie orange stało na skraju bankructwa ... a na dzień dzisiejszy tam gdzie nie muszą nic nie robią, bo kasiora idzie na wsparcie rodzimych przedsięwzięć itp

 

ps.

u mnie w okolicy jest ponad 2x tyle domów i nie ma szans na "światełko" ale może może, u Ciebie da radę

Link to post
Share on other sites

 

 

Na przykład z przyczyn ekonomicznych (jak to mi ładnie powiedziano), ... pomijając już fakt, że w momencie zakupu Tepsy przez Orange w tamtym czasie orange stało na skraju bankructwa ... a na dzień dzisiejszy tam gdzie nie muszą nic nie robią, bo kasiora idzie na wsparcie rodzimych przedsięwzięć itp

 

ps.

u mnie w okolicy jest ponad 2x tyle domów i nie ma szans na "światełko" ale może może, u Ciebie da radę

 

 

Jestem niemalże pewien, ze u mnie będzie to samo dlatego też szukam jakichś alternatyw, orange mi proponuje przedłużenie i prędkość 20mb/s z zapewnieniem, że będzie większa prędkość w domowej ofercie to zadzwonią, ale wiem że chciała po prostu ugrać dla siebie umowę.

Link to post
Share on other sites

W życiu nie bierz 20 mb - To najbardziej wyżyłowana opcja i musiałbyś mieszkać blisko centrali by ją posiadać !

20 mb w orange to w rzeczywistości widełki pomiędzy 10-20 więc z doświadczenia ci powiem że będziesz miał niewiele więcej niż miałeś a dwa razy tyle uszkodzeń i niestabilne łącze czyli non stop problemy.

 

Jeśli możesz to odczytaj z modemu dwa parametry - tłumienie i snr - to są wyznaczniki czy ta opcja będzie działać u ciebie prawidłowo.

 

A technicznie to wygląda tak że tłumienie do 19 dB gwarantuje stabilną pracę opcji 20 mb.

Jeśli chodzi o upload to nic się nie zmieni - góra 1 mb więc o streamowaniu zapomnij.

 

Jeśli nie ma innej opcji to pozostań przy 10 mb - Zawsze to lepiej niż nic.

 

Od siebie dodam że sam siedzę na 10 mb i gra się po sieci bez problemów - pingi małe - strony otwierają się bardzo szybko - film ściąga się w 20 min - mecz da radę obejrzeć więc nie jest zle.

Link to post
Share on other sites

W życiu nie bierz 20 mb - To najbardziej wyżyłowana opcja i musiałbyś mieszkać blisko centrali by ją posiadać !

20 mb w orange to w rzeczywistości widełki pomiędzy 10-20 więc z doświadczenia ci powiem że będziesz miał niewiele więcej niż miałeś a dwa razy tyle uszkodzeń i niestabilne łącze czyli non stop problemy.

 

Jeśli możesz to odczytaj z modemu dwa parametry - tłumienie i snr - to są wyznaczniki czy ta opcja będzie działać u ciebie prawidłowo.

 

A technicznie to wygląda tak że tłumienie do 19 dB gwarantuje stabilną pracę opcji 20 mb.

Jeśli chodzi o upload to nic się nie zmieni - góra 1 mb więc o streamowaniu zapomnij.

 

Jeśli nie ma innej opcji to pozostań przy 10 mb - Zawsze to lepiej niż nic.

 

Od siebie dodam że sam siedzę na 10 mb i gra się po sieci bez problemów - pingi małe - strony otwierają się bardzo szybko - film ściąga się w 20 min - mecz da radę obejrzeć więc nie jest zle.

 

Dlatego liczyłem na jakiś cudowny internet domowy lub szansę na światłowód bo wiem, że w aktualnym miejscu zamieszkania ze streamowaniem nie ma opcji.

Wyślę deklarację na ten światłowód, jak nie da rady to poczekam na wyprowadzkę i ze streamowaniem się wstrzymam.

Dzięki za wszelkie rady, w takim razie sprawdzę parametr i będę ostrożny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...