Skocz do zawartości

B550 Tomahawk/5800X - brak obrazu/biosu itp


Recommended Posts

Witam,

 

Płyta teoretycznie z aktualnym BIOSem, teoretycznie, bo pendrive z aktualnym oprogramowaniem wspierającym procesory 5000 świecił może 5 sekund, a następnie zgasł, a dioda od aktualizacji na MOBO migała 5 sekund, a następnie świeciła stale.

Procesor w gnieździe, wszystko podłączone, a podczas uruchomienia wyskakuje brak sygnału Video i koniec. 

 

Początkowo panel debud led wyświetlił błąd CPU i VGA, przy restarcie tylko VGA.

 

Zmieniałem kości RAM, ostatecznie została jedna w priorytetowym slocie, nadal brak sygnału VGA.

 

Karta 3070, sprawna, działała chwilę wcześniej na poprzednim konfigu. Dyski podłączone, systemowy próbowałem w każdym porcie SATA i nic.

 

Problem w tym, że nawet nie pokazuje się standardowy tekst przy uruchamianiu systemu, nie ma żadnych komunikatów, bo tylko brak sygnału.

 

Zmieniałem gniazda na GPU, raz DP w każdym gnieździe, później HDMI. Wyjąłem starego GT8800 i podłączyłem po DVI - nic, ciągle brak sygnału.

 

Nie mam już koncepcji co może być nie tak.

 

Wyjmowałem baterię, śrubokrętem zwierałem styki Cmos, nic nie pomaga.

 

Jutro oddaję do serwisu, może wsadzą jakiś AMD serii 3000 albo sprawdzą czy sam CPU nie jest walnięty... będę wdzięczny za sugestie, może przed wywozem coś wam wpadnie do głowy i uda się to uruchomić.

Link to post
Share on other sites

Wsparcie dla Ryzen 5000 to wersja minimum Aegesa 1.1.0.0, czyli ten że strony musi działać

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAG B550 TOMAHAWK (MS-7C91) V10.4 BIOS Release

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1. This is AMI BIOS release

 

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:

- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0 Patch C

 

Info o tym BIOS

 

 

https://download.msi.com/bos_exe/mb/7C91vA4.zip

 

Ten na pewno wspiera 5800x. Więc może spróbuj jeszcze raz wgrać bios, bo może coś się nie powiodło.

Link to post
Share on other sites

Wgrałem starszy, bo tak ktoś na reddit radził. Tym razem dioda podczas instalacji migała i sama zgasła. Pełen nadziei podłączyłem wszystko i zonk, nadal brak obrazu, jakby grafika w ogóle nie działała.

 

Tą wersję vA4 próbowałem kilka razy, zawsze dioda świeci się kilkanaście minut i nie gaśnie, a tak długo raczej bios się nie instaluje'

 

EDIT: dla ułatwienia, CPU i inne podzespoły trzeba wypinać, czy podczas instalacji z pendrivea można zostawić wsio podpięte?

Edytowane przez Carius
Link to post
Share on other sites

Nic nie musisz odpinać tak powinno działać, Ten flash bios jest po to żeby można było wgrać bios nawet bez procka. Może spróbuj z innym pendrive. Ja miałem np problem z instalacją Windowsa z jednego pena, z drugiego zadziałało

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

A tego pendrive sformatowales narzędziem od MSI/ albo fat32? Tak to mi tylko przychodzi do głowy sprawdzenie z innym CPU, no jak odpinales wszytko itd to już nie wiem.

 

Bios wszystkim steruje na płycie, m.in. ustawieniamji PCI-e, więc może spowodować że nie widzi GPU, po drugie bez działającego CPU też nie będziesz miał obrazu

Link to post
Share on other sites

Ja bym ewentualnie jeszcze raz posprawdzal wszystko wypiął/wpiął kartę, tak jak i kość Ramu, wyciągnął baterie na 10 minut, po tym spróbował jeszcze raz wgrać bios. Ale wątpię że to coś da.

Daj znać czy się udało/co się stało jakby co

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym się podpiąć pod temat, mam taki sam problem tylko że na płycie głównej Gigabyte Aorus pro B550 i procesorem Ryzen 5 5600X, brak obrazu i jakichkolwiek informacji na ekranie, na płycie głównej na czerwono świeci dioda VGA od karty graficznej, pamięci odpinałem, karte graficzną tak samo, wszystkie wentylatory w obudowie razem z tymi na karcie graficznej się kręcą, próbowałem podpinać różne pendrive i nic :( Plus teraz zauważyłem że nawet jak wyłącze komputer wentylatory nie gasną, cały czas się świecą dopóki na zasilaczu nie przełącze z I na 0.Jest coś co jeszcze mógłbym zrobić w tej sytuacji ? Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Paladzn
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam tak samo podobne problemy. Na razie szukam odpowiedniego pendriva do wgrania biosu. Dioda sprawdzająca od cpu mryga i później tylko VGA się świeci. Wymontowałem wszystkie komponenty i próbuje zainstalować bios z pena. Bo jakby żadnego nie wykrywa, wszystko zrobione zgodnie z instrukcją. Jeszcze próbuje długiego formatowania, może to pomoże. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...