Skocz do zawartości

Monitor - 27", WQHD, 144Hz, IPS...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Frazer,

Recommended Posts

Dzień dobry,

wiem, że postów na temat monitora z takimi parametrami jest całkiem sporo, ale przyznam się, że po przeczytaniu już sporej ilości już całkowicie zgłupiałem.

 

Generalnie problem dość prosty - potrzebny drugi monitor, który będzie służył jako główny, cena w okolicach 2000 pln (możliwa niewielka dopłata, ale nie chcę niepotrzebnie przepłacać).

Domyślnie będzie napędzany przez rtx 3080 i ryzen 5600x, ale to temat na styczeń, a może i luty - bez ciśnienia. Temat zakupu monitora niestety nie może być przełożony, żeby kupić coś za więcej pieniążków, do końca miesiąca chciałbym mieć problem z głowy (i nie liczę na polski "black friday", żeby coś taniej wyciągnać - jakby miała pojawić sie taka sugestia). 

Wykorzystywany do gier - głównie nowości. Decyduję się na WQHD ponieważ z monitorów UHD, które oglądałem do tej kwoty każdy był 60Hz.

Jeśli chodzi o parametry biurkowo-pomieszczeniowe to przestrzeń z grubsza nieograniczona - posiadam osobne pomieszczenie zabaw, gdzie żadne żony wstępu nie mają  :D

Musi być IPS, żadne VA czy TN. Na wszelki wypadek dodam, że monitor domyślnie będzie montowany na ramieniu, ale jeśli coś super nie będzie miało VESA to przełknę to. Głośników w moniotrze nie używam.

Głównie po przeczytaniu forumowych wątków to zastanawiam się nad: Dell S2721DGF, LG 27GL850-B, ale również Gigabyte G27Q, który jest sporo tańszy i może nie trzeba przepłacać do np takiego Della. Czy taki Acer Nitro VG270UPBMIIPX.

Wybór nie jest pomiędzy tymi moniorami bardzo chętnie przeczytam jakieś sugestie i rady. Może ktoś ma doświadczenie i skonfrontował ze sobą te moniotry + jakieś inne, które nie przychodzą mi teraz do głowy.

Czy dam sie przekonać do 32"+? Dam, ale wymóg ceny, matrycy... pozostaje.  

 

 

Tl;dr?

Potrzebny monitor do gier -WQHD, 27", IPS, 144Hz, <2000zł    

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Właściwie największy problem to czy warto dopłacać do "nano IPS" 400-500zł, bo jeśli tak to prawdopodobnie skuszę się na LG. W internetach jest dość lakonicznie opisana ta matryca i porównanie do zwykłego IPS, napiszę, że nawet w mało fachowy sposób.

Niestety nie mam możliwości porównania organoleptycznie tych dwóch matryc ze sobą i stąd moje wahanie.   

Link to post
Share on other sites

Kupiłem godzinę temu, chodziłem, szukałem, biłem się z myślami od wakacji. W ubiegłym roku bardzo chwalony był LG 27GL850. Do tej pory w moich stronach był po 440-460€. Dziś wziąłem za 339:) https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-27gl850-b-ultragear-2568837.html

Edit: jednak kupiłem za 301, dziś dzień singla, którym już dawno nie jestem ale może dlatego że poszedłem sam?:) Dopiero spojrzałem na paragon przy skanowaniu.

Edytowane przez Kolcobrzuch
Link to post
Share on other sites

Również przed chwilą zamówiłem. Inny sklep, ale podobny koszt. Cóż... z taką ceną nie za bardzo było nad czym zastanawiać się.

Temat można zamknąć chociaż niczego nie dowiedziałem się... bywa. 

 Po fakcie, ale moze komuś się przyda. Bardzo , bardzo dobry wybór. Dostajesz 144 Hz ,które codziennej pracy z kompem ,w przeglądarce i pstrykaniu w windowsie i  jakąkolwiek pracą robią olbrzymią różnice w porównaniu do 60 Hz ( wszystko płynniuteńko sie scrolluje i porusza na ekranie ). Do tego nanoIPS. Powiem tak...jest rożnica w stosunku do zwykłego IPS-a ( a przerobiłem tego trochę ) i to spora. Nie jest to wprawdzie monitor profesjonalny do grafiki ( tam bardziej chodzi o równomierność podświetlenia, kalibrację ,10-bit itp, itd ),  które w codziennym zastosowaniu domowego kompa nie są aż tak ważne ) Jednak w tym LG dostajesz wiecej niż w zwykłym IPS-ie. Kolory bajka, mnogość ustawień ,,pod siebie '' .Po prostu jakbyś nie marudził obraz zrobisz tak ,ze będzie ci idealnie pasował. ( brakuje tylko 6-osiowej kalibracji :/  Ma też kilka denerwujących wad. Pierwsza to spore winietowanie ( u mnie z prawej i lewej strony tak po 3 cm ) , jednak to samo zauważyłem na telewizorach LG NANOIPS. Znaczy ,ze te matryce ,,tak mają'' , druga to brak możliwości regulacji ekranu na boki .Kolejna to plastiki. Moim zdaniem philipsy mają o niebo lepszej jakości. Ogólnie z jakością i wyglądem  to już nie te czasy gdy taki LG 1960TR dostał RedDotAward za design.Jednak ogół zalet i tak powoduje ,ze włączasz go i cieszysz buźkę z jakości obrazu. Na dzisiaj chyba najlepszy wybór w okolicach do 2k.  Pozdro.

Edytowane przez Dunny
Link to post
Share on other sites

Imo 600-700zł dopłaty do niewielkich różnic

 

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lg-27gl850-vs-gigabyte-aorus-fi27q/912/1712

 

przemawia znacznie na korzyść LG. Możliwe, że gdyby kosztował wciąz te 2k-2,1k zł to byłoby warto dopłacić do gb.

 

Dzisiaj powinien być u mnie monitor to wyrobię sobie opinie o tych nano ipsach.

Link to post
Share on other sites

Przyszedł aurus przepaść miedzy delem jakiego miałem, jestem mega zadowolony :)

20201116-095442.jpg

  

 

Jak czarny kolor , jak srebrzenie pod katami oraz jak winietują naroza na białym ekranie ? . Zgaś swiatełko i cyknij pare fotek pogladowych.

Imo 600-700zł dopłaty do niewielkich różnic

 

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lg-27gl850-vs-gigabyte-aorus-fi27q/912/1712

 

przemawia znacznie na korzyść LG. Możliwe, że gdyby kosztował wciąz te 2k-2,1k zł to byłoby warto dopłacić do gb.

 

Dzisiaj powinien być u mnie monitor to wyrobię sobie opinie o tych nano ipsach.

 W PL ceny podobne + 200 do aorusa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...