Skocz do zawartości

upgrade komputera budżet 1 700 - płyta, procesor, SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć,


Planuję odświeżenie komputera. Głównie chodzi mi o obsługę 2 dysków ssd m.2, no ale przy okazji może warto się przesiąść na AMD z Intela?


  •  
  • Zastosowanie komputera : Machine learning, biuro, gry (w tej kolejności)
  • Maksymalna kwota : 1 700zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w black friday :)
  • Których części potrzebuję : płyta główna, dysk m.2, procesor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1080p
  • Specjalne wymagania : płyta główna musi mieć 2 złącza na dyski m.2
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : RAM: HyperX Savage DDR4 8 GB 2400MHz, Grafika: Gainward GTX1060 6GB DDR5, Zasilacz: Corsair VS 550W 80Plus, Obudowa: SilentumPC Regnum RG1
  • Własna propozycja zestawu :

Płyta: Gigabyte B450 AORUS ELITE


Procesor: AMD Ryzen 5 3600


SSD: Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB


 


Czy po takiej wymianie wszystko będzie działać? Np. czy RAM kompatybilny, bo ja się w tych taktowaniach nie orientuję wcale. No i czy wybór płyty i procesora jest dobry, nie chcę przepłacać.


Edytowane przez lowsys
Link to post
Share on other sites

Obecny RAM zbyt wolny dla tego procesora, jak już bez zmiany RAM i5 10400F za blisko 200zł mniej, wydajność porównywalna.

 

To jest jedna kość także bieda, trzeba sprzedać. Z 16GB RAM na 10400F https://proline.pl/koszyk/459ff667

To jeszcze dopytam. Płyta niestety odpada, tylko jedno złącze M.2 (chyba, że coś źle czytam). Co do RAM to właściwie mnie interesuje, czy w ogóle będzie działać, no i czy przez starożytny RAM całość nie będzie działać wolniej niż dotychczasowy zestaw (I5 6500). Co do procesora czuję się przekonany :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...