Skocz do zawartości

Jakiej firmy 6850 ?


Recommended Posts

Hmm.. faktycnize myslalem ze 560 to pocieta 560 ti a to tylko podkrecony 460 ;p no coz moj blad

 

Owszem, ale w testach wypada między gtx460 a gtx560Ti, ponadto nieznacznie odstaje od HD6870.

 

Z HD6870 jest też taki problem że te karty są często bardzo długie (np model od Gigabyte), no i wyraźnie droższe od GTX560 (bez Ti).

Link to post
Share on other sites

Pewno nie warto, bo nie jest to żadna inwestycja i nie zarabia na siebie.

Akurat dobra luksusowe to kwestia chęci i możliwości.

 

Napiszę Tobie tak:

Mam HD4890 i mnie nie opłacało się kupować HD6850 ze względu na mierną różnicę wydajności w 1280:1024 i 1600:1200.

Nie mniej są już gry na których nie mogę sobie pozwolić na pełny poziom detali w w/w rozdzielczościach.

 

Jak możesz to dozbieraj i kup mocniejszą grafikę (GTX560Ti/HD6950 lub coś mocniejszego).

Jak nie, kompromis w postaci HD6850, ewentualnie GTX460 1GB i podkręcanie do poziomu GTX560.

 

Niereferencyjny 6870 do którego link dał MiK86 jest wart swojej ceny i nic lepszego nie dostaniesz do 700 PLN.

 

Edit:

 

Fakt, większość 6870 jest długa (są krótsze wersje?), a pomiędzy kartami z tego segmentu nie ma miażdżących różnic w wydajności.

Jak chcesz najbardziej optymalnie dobrać sobie kartę, to przejrzyj wyniki kart w interesujących Ciebie grach.

Nic więcej doradzić nie potrafię.

 

Edit v2:

 

Zarówno GTX560 jak i HD6870 marnie się podkręcają, a jednak ta druga jest wydajniejsza.

Kwestia rozbije się o cenę...

Edytowane przez alfarome
Link to post
Share on other sites

Pewno nie warto, bo nie jest to żadna inwestycja i nie zarabia na siebie.

Akurat dobra luksusowe to kwestia chęci i możliwości.

 

Wiem, dlatego nie zadaję typowego na forach, choć semantycznie niepoprawnego pytania "czy się opłaca", bo wiadomo że tu się nie ma co opłacać - to czysta konsumpcja.

 

Pytanie jest raczej takie - grywam na telewizorze HD-ready (czyli 1366x768), kupna Full HD nie planuję, sprzęt mam jak w podpisie - na jakim przedziale cenowym się zatrzymać żeby nie wywalić niepotrzebnie kasy.

 

Przy tym wszystkim liczą się też takie parametry jak kultura pracy i warunki gwarancyjne.

 

Tak więc z tych kart podanych przez MiKa86 HD6870 Sapphire jest pewnie trochę wydajniejsza, za to ten GTX560 Gigabyte jest prawdopodobnie cichszy dzięki dwóm wentylatorom. Cenowo są podobne.

Edytowane przez Misio-Jedi
Link to post
Share on other sites

Szczerze to żadna grafika nie będzie "marnować się", wypełnianie pikseli to tylko jeden z parametrów i wcale nie decydujący.

Do większości obecnych gier HD6850 będzie aż nadto wystarczający, ale są takie monstra jak GTAIV, Crysis, Metro2033, Crysis 2 z poprawką zawierającą DX11 i chmara fatalnych portów z konsol (np. fatalny Fable 3, fatalny pod wieloma względami).

Poza tym wątpię by przyszłe (nie piszę o przyszłych latach, a tym roku) tytuły były mniej wymagające.

Jak już pisałem mój potworek zaczyna przysychać, a nie odstaje on znacząco od GTX460/GTX560/HD6850 w rozdzielczościach 1280:1024/1366:768.

Chcesz ekonomicznie, bierz coś a'la HD6850, wypas to GTX560Ti (pozwoli na grę na maksymalnych detalach w takiej rozdzielczości niemal wszystkim gierkom jakie wychodzą).

 

Żadna grafika nie będzie hamowana przez resztę zestawu...

 

Ja mówię by nie brać nic ponad poziom GTX560Ti/HD6950.

Czyli maksymalny pułap na ~850PLN.

Co więcej tylko dla poprawy samopoczucia.

 

Ponieważ nie uważam się za speca, byłbym wdzięczny gdybyś nie sugerował się jedynie moją opinią.

Nie chcę mieć nikogo na sumieniu, ani być na czyimś. ;)

Link to post
Share on other sites

czy możecie mi coś powiedzieć o czyszczeniu kart hd6850 z kurzu ?

 

Dowiedziałem się że w przypadku Gigabyte Windforce trzeba odkręcić cały radiator od karty żeby zdjąć tę plastikową pokrywę, a w Asusach podobno można zdjąć pokrywę bez odkręcania radiatora.

 

- może to ktoś potwierdzić ?

 

To dla mnie istotna informacja bo w moim mieszkaniu się dość mocno kurzy i nie wiem jaką kartę wybrać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...