Skocz do zawartości

Procek + MOBA pod Adobe


Recommended Posts

Cześć, chciałbym wymienić procka na coś lepszego. Póki co korzystam z intela i7 7700k, na co dzień komputer służy mi do pracy. Więc płynność i szybka praca w pakietach adobe jest dla mnie priorytetem. W obecnej płycie głównej walnęło mi coś z XMP. Wiec ramy zwolniły do bazowej częstotliwości.

 

Wracając do sedna chciałbym zrobić "mały" update. Głównie myślałem nad wymianą procka i płyty głównej na nowe Ryzeny 5000 lub Ryzen 9 3900x. Adobe opiera się póki co na 4 rdzeniach więc moc obliczeniowa single core jest tutaj priorytetem, Oczywiście potrzebuję też sprawnego procka do renderingu. (ale nie musi to być najmocniejszy proc). Budżet na proc i płytę główną ~3tys, fajnie gdyby była z WIFI. Pytanie jaki zasilacz będzie mi potrzebny? Póki co mam 550W i jestem z niego zadwolony. Posiadam RTX 2060S. Ramy 3000MHz więc też pewnie wymienie, ale nie wliczam w budżet.

Link to post
Share on other sites

Jaki model zasilacza, obudowy, coolera na CPU?

 

Jak z dyskami?

 

Jak będzie obróbka w Premier Pro zdecydowanie Intel z iGPU i akceleracją QSV, https://proline.pl/koszyk/2216440d

10 rdzeni / 20 wątków z wysokim taktem, sensowne MOBO z wi-fi.

Czyli jednak Intel? Generalnie sprawa wygląda w ten sposób, że chcę wyjść od procka i płyty głównej. Potem będę myśleć o chłodzeniu i obudowie jeśli będzie trzeba zmienić to zmienie, na spokojnie, dysk NVMe M.2. Zastanawiam się bardzo mocno nad AMD. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się bardzo mocno nad AMD. 

Nie ma nad czym, masz za słabe GPU pod NVENC/HEVC żeby jechać na procesorze i karcie, 10580K z IGPU jest dużo szybsze przy renderingu/eksporcie H264/H265 z iGPU na Intelu niż gołe rdzenie na AMD.

 

Odpowiedz na te pytania

 

 

Jaki model zasilacza, obudowy, coolera na CPU?   Jak z dyskami?
 

 

Jak nie masz dysków ogarniętych to tu żaden procesor nic nie da.

10850K nie ma żadnego chłodzenia w zestawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...