Skocz do zawartości

Czy zasilacz Chieftec GPS-700A8 700W dobry do OC?


Recommended Posts

Posiadam zasilacz Chieftec GPS-700A8 700W Czy mogę na nim podkręcać cpu i7 9700kf? Chcę go kręcić do 5ghz. Zasilacz wytrzyma przy takim PC?:

Płyt główna: gigabyte z390 gaming sli

I7 9700kf Chłodzenie Grandis 2 (2 wentylatory)

RTX 2080 ventus super OC

16 gb ram 2666mhz

Obudowa Zalman z3 plus, do tego 4 x wentylatory

Dyski: ssd i hdd

 

Link to post
Share on other sites

Od paru dni cpu jest podkręcony na sztywno do 4,9ghz, próbowałem również 5ghz i nic takiego się nie działo, poza tym, że raz na jakiś czas podczas gwałtownego ruchu w grze, obraz potrafi na ułamek sekundy tak się zatrzymać, zaciąć. Może być wina zasilacza? . Trochę się obawiam, że zasilacz nie wytrzyma dłużej. Jezeli miałbym wymieniać to co jest dobrego do 450 zl?

Link to post
Share on other sites

 

 

obraz potrafi na ułamek sekundy tak się zatrzymać, zaciąć

Raczej wygląda na niestabilne OC procesora ,testowałeś w jakimś stress teście minimum pół godziny? W jakiej grze te przycinki?

Zasilacz teoretycznie ma 650W na linii 12V i komplet zabezpieczeń więc kompa ci raczej nie uszkodzi. Pytanie ile lat już ma? Możesz puścić Power test w OCCT na 15-30 minut, jak nie wywali to może zostać imo.

 

 

Jezeli miałbym wymieniać to co jest dobrego do 450 zl?

Masz zamiar w przyszłości wkładać jakąś topową kartę? Typu RTX 3080/3090 lub RX 6800XT/6900XT? Jeśli tak to jakiś porządny minimum 750W by się przydał, w tym budżecie może być krucho.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz kupiłem 26.08.2018

Aha dodam, że monitor mam 2K 27cali 75 hz. Oczywiście też w 2k gram

Jeśli chodzi o gry to: bf 5, rdr2, gta 5. Wszystko w tych grach ustawiam praktycznie na ultra.

Niestabilne OC? Czyli zgaduje, że chodzi o napiecia cpu? Próbowałem już różnych za każdym razem raz na jakiś czas tak się dzieje, tylko przy bardzo szybkim ruchu np. podczas jazdy na koniu w rdr2 gdy bardzo szybko zmieniam myszką kierunek jazdy. Podczas tej zacinki ilość klatek z 75 schodzi do 73. Na poprzednim cpu i7 4790k też kręconym było podobnie ale częściej.

Może to być od karty graficznej? Producent podkręcił ją do prawie 2000mhz

Edytowane przez matrosbum
Link to post
Share on other sites

Jak ci w rdr2 na ultra w 2k spadają klatki z 75 do 73 to niestety nie potrafię ci pomóc :D Może i9 10900k i rtx 3090 załatwią sprawę.

Ale tak na serio, może to być przez niestabilność OC? Czy raczej zbyt wysoka rozdzielczość i ustawienia? Przy tak niskim spadku fps nie powinno być takiego przycięcia?

Zostawić ten zasilacz jak się nie wysypuje, czy lepiej nie ryzykować?

Wiesz może jak najlepiej ustawić AVX Offset w biosie? Aktualnie mam na auto.

Edytowane przez matrosbum
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...