Skocz do zawartości

Najtańszy GeForce GTX 1660 SUPER lub coś lepszego za 1000 zł


Recommended Posts

Hej

 

Czy najtańsze karty z układem GTX 1660 SUPER typu Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB albo Asus DUAL EVO GTX1660 SUPER 6GB OC mają jakieś poważne wady typu słabe chłodzenie albo wadliwy układ zasilania? Szukam grafiki do około 1000 zł i zainteresowały mnie te 2 modele.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy szukasz tylko nowych? Bo z używek da się upolować 1070ti albo rtx 2060 w tej cenie, 20% lepsze karty.

 

A z tych palit ma lepsze chłodzenie, asus dual to odpowiednik palita dual, a gaming pro jest ciut wyżej. Nic specjalnego, ale powinno być koło 70C i średni szum.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musi być z pełną gwarancją.

 

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB (GV-N166SOC-6GD) też byłby OK?

Akurat Palit GamingPro lepszy od niego. I chłodzenie lepsze i wyższe taktowania. Za to kolejne pół półki wyżej to Gigabyte Gaming z 3x wentylatorami. A później już np Gaming X od MSI czy Asus STRIX.

 

 

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB mam go polecam, tylko nie instaluj tego oprogramowania tylko sam sterownik, bo razem to ten program geforce experience to masakra.

 

Polecasz, bo?

 

Jakie temperatury w 100% obciążeniu?

 

Jaki hałas?

 

Gigabyte z 2 wentylatorami nie ma dobrej renomy, ale i ma słabe taktowania.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

  • Stoję przed identycznym wyborem, co powiecie na Zotac 1660 Super twinfan za 1059zł (nie mylic z zotac amp)? Jest niewielka ale ma dwa wiatraki i czytałem testy to sprawdza się jak najbardziej dobrze i fajnie się kręci.

Kupiłem nówkę gigabyte 1660 Super OC (2 wiatraki) za 1000zł także temat można zamknąć.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Ja mam GTX 1660super od palita. Dokładnie stormx OC. Jest to chłodzenie z 1 wentylatorem.

Zmieniłem ostatnio monitor na 1440p z myślą o rtx 3070.

Niestety kart nie ma i raczej długo nie będzie.

Przy 144hz karta dostaje taki wycisk że wentylator lata w auto na 100% i temperatury są w granicach 70st.

 

Więc praktycznie każda wersja z dwoma wentylatorami zrobi robotę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I jakie temp w obciążeniu na 100%?

Jutro dopiero do mnie przyjdzie więc wtedy się wypowiem ale dokupiłem wiatrak 140mm do obudowy który dam na górną pokrywę żeby mi odprowadzał ciepełko do góry, razem będą 4 wentylatory 2 nadmuchy i 2 wyciągi więc powinien być przeciąg, karcie zrobię undervolt więc mam dobre przeczucia do do temperatur , OC nie będę robić bo mój xeon i tak za nią pewno nie nadąży na seryjnych zegarach  :) Dam znać jak to zepnę na dniach. 

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Właśnie wsadziłem kartę, w Wiedźmin 3 każda możliwa opcja graficzna jak i postprocesy na uber i przy 0.893mv mam 67-68*C, wentylatory w obudowie wyregulowane na minimum, a krzywa wentylatorów karty grafiki poprawiona tak że nie hałasuje, to spoko wynik?

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim fajne napięcie (moje ostatnie karty pracują na 0.950mv), temp poniżej 70 też ok.

W Forza Horizon 4 każda opcja na ekstremalne AA 8x no wszystko co się da to jest na max i temperatura maksymalnie 61-62 dobiła i cisza prawie idealna.

Po poprawkach temperatury jeszcze spadły :P jest fajnie

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...