Skocz do zawartości

DEEPCOOL Gammaxx L240 V2


Recommended Posts

Witam,

Moj kolega sobie kupil to, co w tytule (odradzalem, staroc i AIO w tej cenie jest gorsze od chlodzenia powietrzem IMO) no ale to, co zastalismy to chyba troszke za slabo nawet jak na takie 240mm AIO - rysiek 3600 stock ok 87w oscyluje w granicach 70c, po OC z 1.325V i ok 110w dobija do 93C prime small fft. Czy to normalne? Serio, az tak slabe jest to chlodzenie? Jeszcze jedno; czy pompa powinna chodzic caly czas na maks obrotach, czy mozna ustawic krzywa?

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

No zdecydowanie za słabo, stawiam na złe zamontowanie bloku wodnego -niedokręcenie i/lub złe nałożenie pasty.

Ja też mam AIO 240 (teraz bym brał co innego) ale z 3700x daje radę. Dopiero po ostrym OC też miałem ponad 90 stopni w prime fft. Teraz przy 4.375 ghz/1.275v mam maksymalnie 80 stopni w prime, 70 przy cinebench r20 itp.

W tym modelu pompa nie ma regulacji obrotów, chodzi i powinna działać cały czas na 100%.

 

Pytanie jeszcze w jakiej obudowie i gdzie ma zamontowany radiator, czy ma dobry przepływ powietrza i czy wentylatory pod maksymalnym obciążeniem chodzą na 100%.

Link to post
Share on other sites

No zdecydowanie za słabo, stawiam na złe zamontowanie bloku wodnego -niedokręcenie i/lub złe nałożenie pasty.

Ja też mam AIO 240 (teraz bym brał co innego) ale z 3700x daje radę. Dopiero po ostrym OC też miałem ponad 90 stopni w prime fft. Teraz przy 4.375 ghz/1.275v mam maksymalnie 80 stopni w prime, 70 przy cinebench r20 itp.

W tym modelu pompa nie ma regulacji obrotów, chodzi i powinna działać cały czas na 100%.

 

Pytanie jeszcze w jakiej obudowie i gdzie ma zamontowany radiator, czy ma dobry przepływ powietrza i czy wentylatory pod maksymalnym obciążeniem chodzą na 100%.

pompa zalozona podobno najlepiej pod wzgledem trwalosci - czyli na gorze obudowy, wypycha powietrze ale w sumie tez troche zasysa ciepla z wnetrza budy

airflow jest dosc potezny - obudowa to 

https://www.lian-li.com/lancool-ii-mesh-rgb/

3x120 na froncie wlot

1x120 tyl wylot

2x120 gora wylot

 

pare razy mu zdejmowalem i zakladalem to chlodzenie, pasta dobrze zaaplikowana.

Link to post
Share on other sites

To dziwne, wydaje mi się, ze temperatury powinny być niższe, jak patrze na testy tego chłodzenia:

https://www.eteknix.com/deepcool-gammaxx-l240-v2-aio-liquid-cooler-review/5/

https://www.guru3d.com/articles_pages/deepcool_gammaxxx_l240_aio_review,11.html

 

A jakie ma temperatury np w cinebench r20 zapętlonym, bo small fft to potrafi czasem zabić każde chłodzenie?

Link to post
Share on other sites

To dziwne, wydaje mi się, ze temperatury powinny być niższe, jak patrze na testy tego chłodzenia:

https://www.eteknix.com/deepcool-gammaxx-l240-v2-aio-liquid-cooler-review/5/

https://www.guru3d.com/articles_pages/deepcool_gammaxxx_l240_aio_review,11.html

 

A jakie ma temperatury np w cinebench r20 zapętlonym, bo small fft to potrafi czasem zabić każde chłodzenie?

Zaraz sprawdze, ale zmieniłem krzywa żeby przy 80c już dawała 100% i pompa bez krzywej, tylko cały czas 100% i coś tam się poprawiło 1.325v 88c small fft, cinebench zaraz zobacze

Ale kuuuurde jakie to głośne teraz

W cb r20 jest 68c jak narazie

No ale nic dziwnego, jest tylko 78w package power

Nie wiem, sam mówisz ze masz 90c na niższych napięciach na 3700x - może to po prostu rozpraszanie ciepła ryzenow 3000? Za dobre ono podobno nie jest. Sprawdziłem instrukcje i zamontowane prawidłowo

Link to post
Share on other sites

Z tym prime fft są rożne opinie, ale na pewno to jest jeden z najostrzejszych testów syntetycznych i temperatury mogą być adekwatne do tego chłodzenia:)

 

Musiałem sprawdzić ja mam 80 stopni w prime fft przy 1.275v, wiec dla AIO 240 z dolnej półki to chyba normalne temperatury.

Taki cb20  w pętli jest raczej zbliżony do maksymalnego normalnego poboru mocy/temperatury cpu. (gry a w moim wypadku programowanie)

Warto sprawdzić czy w grach nie grzeje się za bardzo:)


Ale jak na początku zabawy z OC z 1.35v to też w primie miałem pod 90 stopni, a obniżyłem napięcie bo zyski minimalne, a hałas duży:) Teraz tak krzywe wentylatorów ustawiłem, ze jest cicho i wydanie w moich zastosowaniach, temperatury poniżej 70 stopni i w grach i przy kompilacji kodu.

Link to post
Share on other sites

Z tym prime fft są rożne opinie, ale na pewno to jest jeden z najostrzejszych testów syntetycznych i temperatury mogą być adekwatne do tego chłodzenia:)

 

Musiałem sprawdzić ja mam 80 stopni w prime fft przy 1.275v, wiec dla AIO 240 z dolnej półki to chyba normalne temperatury.

Taki cb20 w pętli jest raczej zbliżony do maksymalnego normalnego poboru mocy/temperatury cpu. (gry a w moim wypadku programowanie)

Warto sprawdzić czy w grach nie grzeje się za bardzo:)

 

Ale jak na początku zabawy z OC z 1.35v to też w primie miałem pod 90 stopni, a obniżyłem napięcie bo zyski minimalne, a hałas duży:) Teraz tak krzywe wentylatorów ustawiłem, ze jest cicho i wydanie w moich zastosowaniach, temperatury poniżej 70 stopni i w grach i przy kompilacji kodu.

Pomyliłem się trochę z modelem tez - to jest dokładnie deepcool gammax l240t red i ktoś nawet wrzucił test tego dokładnie chłodzenia na tym samym procku: https://youtu.be/afr8zhgvtY8

On ma prawie 80 na stocku xD

No to chyba koniec tematu.. ale padło. Najśmieszniejsze ze zrobił upgrade z nh u12s czyli realnie downgrade

 

Ale jak na początku zabawy z OC z 1.35v to też w primie miałem pod 90 stopni, a obniżyłem napięcie bo zyski minimalne, a hałas duży:) Teraz tak krzywe wentylatorów ustawiłem, ze jest cicho i wydanie w moich zastosowaniach, temperatury poniżej 70 stopni i w grach i przy kompilacji kodu.

Ja wiem, ze mozna obnizac - tutaj sa chlopacy na forum ktorzy maja 1.25V i 4.5GHz ale to jest totalnie nieudana sztuka - 4.1GHz jest niestabilne na 1.325V to o jakim obnizaniu mowimy xD

Link to post
Share on other sites

To jeszcze poprzednia wersja niż v2, to by się zgadzało lepiej nie będzie z temperaturami:)

dzieki wrobel za pomoc, niestety odeslac juz sie nie da, nie wiem co nim kierowalo jak kupowal to padlo. chcial miec RGB i "wodne ladniej wyglada a nie ta noctua brzydka srebrna"  :roll:

250 zl wyrzucone w bloto

Link to post
Share on other sites

U mnie przynajmniej chłodzi na poziomie mniej więcej dobrego tower coolera, tylko jest głośniejsze. Na szczęście przy moich zastosowaniach po ustawieniu krzywych wentylatorów i procka na 1.275v nie jest głośno:)

 

Ja kupiłem bo myślałem że jestem mądrzejszy niż jak mi tu radzili, ale to było zanim zacząłem ogarniać o co w tym wszystkim pc chodzi. Teraz jakbym brał to pewnie dark rock Pro4, albo jak Aio to Arctic Cooler II 280:)

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz rozłożyłem chłodzenie i złożyłem, wymieniłem pastę na noctue nt-h1 i jest teraz 86C pod prime95 small fft 1.325V wiec wynik już akceptowalny

Jedna śrubka trzymająca się backplate nie ma gwintu (kręci się w kółko) i ja złapałem i skręciłem trochę to pomogło ale nie za dużo - chociaż może kwestia pasty

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Spoko, tylko czy masz wentylatory z wysokim przepływem i ciśnieniem statycznym (takie do chłodnic), w sumie jak nie masz zawsze może założyć i przetestować czy temperatura CPU spadnie(w teorii powinna spaść 2-8 stopni), te słabsze wtedy dać jako pull.

Link to post
Share on other sites

P12 arctica, są właśnie zoptymalizowane do chłodnic, one będą na pull, żeby ssać a te oryginalne na push bo wyglądają jak zwykle do obudowy nastawione na airflow

Dobra, dodalem i roznicy nie ma zadnej albo 1C, wiec wrocilo na push only

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mógłbyś parami sparować te żeby te same wentyle na push/pull działały ale pewnie tez mały zysk:) Ja założyłem tak na chwile u siebie ale też miałem 2 stopnie różnicy to włożyłem do obudowy te dodatkowe:)

problem jest taki, ze te wentylatorki w zestawie maja rgb i caly komputer swieci na czerwono, wiec wlozenie takiego frankensteina wygladaloby conajmniej glupio, a od gory to jeszcze ujdzie. No nie ma co, i tak wyniki sa tragiczne wiec zostawiam jak jest - swoja droga, jeszcze raz rozebralem - nalozylem paste tym razem uwzgledniajac uklad CCX, okazalo sie ze na gorze byl filtr powietrza, ktory zaslanial wylot - teraz na 1.325V jest max 85C. Nadal nie jest kolorowo, ale o wieeele lepiej. Z dodatkowymi wentylami ok 83C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...