Skocz do zawartości

Jak sprawdzić stabilny setup ze zrzucaniem napięcia wraz z Adaptive + Offset?


Recommended Posts

Witam,

Chcę sprawdzić stabilny setup mojego procka 8700k, po delidzie.
Jest on stabilny z napięciem na Override/fixed (Stałe) 1.36v na 5,0 GHz z AVX -2 (czyli takie 4,8gh z boostem do 5,0ghz).
Lub 1.32v na 4,8GHZ (AVX 0)
Jednak chciałbym by w iddle/gdy nic nie robię - zrzucało się napięcie w dół, więc włączyłem takową funkcję oszczędzania + zmieniłem z override/fixed na Adaptive.
I tutaj zaczęły się schody, bo zauważyłem, że setup nie był stabilny na 1.36v gdy zmieniłem na adaptive, ustawiłem więc napięcie 1.365v ale dzisiaj po 2h testu BLEND w najnowszym prime wywaliło i tak błąd.

LLC =4 (w biosie jest to najbardziej prosta linia).

Stwierdziłem, że chodzi o to że zbyt bardzo podbija napięcie, bo faktycznie z 1.365v podbijało do 1.376 a nawet do 1.384v.

Tutaj poczytałem i stwierdziłem, że od tego jest właśnie offset, więc ustawiłem Adaptive + Offset, napięcie wciąż 1.365v oraz offset na minusie - 0.010v.
Teraz pod stresem mam równe napięcie 1.368v, czyli takie jakie być powinno, choć skacze w dół do 1.360v, czyli pewnie offset 0.005v byłby lepszy?

Tylko tutaj mam rozkminę i to jest forma pytania czy na pewno dobrze to zrobiłem, bo skoro wcześniej nawet z boostem napięcia do 1.384v wywaliło błąd w prime, to czy był to powód zbyt wysokiego podbijania / braku stabilnego napięcia, czy może po prostu wynikiem za niskiego napięcia?

W skrócie czy dobrze to wszystko ustawiłem, czy jest sens testować teraz z tym adaptive + offset -0.010v?

Wiem, że pomiędzy 4,8ghz z AVX 0 a 5,0ghz z avx-2 nie ma wielkiej różnicy ale robię to hobbystycznie, w końcu liczy się dla mnie każdy fps, tak samo też podkręciłem ramy z 3200 cl14 na 3800 cl16 (stabilne na 100%).
VCCIO/SA = 1.25v (w hwinfo podbija max do 1.28v) oraz DRAM Voltage = 1.45v (w hwinfo podbija max do 1.472v)

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

vccio/sa naprawde duże u mnie 4000mhz cl17 vccio/sa na 1.1v. Ustawiaj offset najlepiej. na poczatek daj takie samo napięcie jak masz ale zjedz do 4.9ghz avx -2 czyli 4.7ghz i testuj. jak przejdzie to sprawdz np 5ghz i avx -3. U mnie np na 9900k mam 5.1ghz i avx -2. Z avx na 5ghz nie przechodzi bo temp juz ponad 100stopni i za duze napiecie.
Możliwe ze procek da rade max np 4.7ghz avx i 5ghz bez. albo 4,8ghz avx i 4.9 bez avx. Potestuj posprawdzaj.

Po 2 jak testujesz proca to ramki mają byc bez xmp na 2133mhz. Dopiero jak proca ustabilizujesz to krecisz ram

Nie patrz na napiecia w programach bo to bajki. U znajomego pokazywało 2.8v 4.7v i 11.2v. Po sprawdzeniu miernikiem te głowne napiecia nie odstawały wiecej jak 2% od normy. 

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...