Skocz do zawartości

Aktualny zasilacz wystarczy, czy potrzebuję nowego? Corsair CX450M


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

Dzień dobry.

Planuję w tym tygodniu zakupić nowe części do komputera.

 

  1. Budżet: do 400zł (chyba, że wystarczy aktualny)
  2. Procesor: i5 - 10400F
  3. Karta Graficzna: GTX 1050 ti -> do zmiany na coś mocniejszego
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Jeśli jest taka możliwość to raczej tak - chciałbym mieć na to jakiś zapas.
  5. Czy planujesz multi-GPU : Nie
  6. Specjalne wymagania : --- 
  7. Własna propozycja: XPG Core 650W - jeśli będzie potrzeba zmiany.

Aktualnie posiadam zasilacz CORSAIR CX450M, zakupiony w w październiku 2018/

 

Cały zestaw dla ścisłości - i5 - 10400F, Z490 MSI Gaming, 2x16gb Patriot Viper 3733MHz, 1x dysk m.2, 1x SSD sata, 1x HDD 1tb, obudowa rg6v z 4 wentylatorami RGB + aktualnie GTX 1050 ti, który idzie do zmiany.

 

Tutaj rodzi się pytanie - jaką maksymalnie kartę mógłbym wsadzić do zestawu, żeby wystarczyło zasilacza? Czy zmienić go tak czy tak?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że kalkulatory kłamią... 

 

 

Najpierw ustalmy jakie będzie gpu a tu musisz napisać ile masz kasy i czy ma być nowa karta czy używka. 

Chciałbym wydać około 1000/1200zł (nowa lub outlet - np. w x-kom na allegro 2060 za 1150/1200zł) - resztę zestawu zamówić planuję w tym tygodniu.

 

Z kartą rozważam zaczekanie na ustabilizowanie cen i dostępności nowych kart, lecz nie wiem na ile to ma sens. Taką poradę dostałem w dziale zestawów komputerowych.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Super, dziękuję za informację - w takim razie najpewniej zostawię po prostu ten zasilacz i dokupię jakieś 2060/2060 super, jak trafi się okazja.

 

Dopytam tylko (z racji oszczędności na zakupie nowego zasilacza) - czy jakby trafił się jakiś fajny egzemplarz 2070(s) to również da radę, czy to sobie już odpuścić i nie żyłować zasilacza? Czy ten 2060 to już max?

Link to post
Share on other sites

Super, bardzo dziękuję za pomoc!


Da radę, ale to już będzie pobór w przedziale 350-400W w zależności od reszty podzespołów i oc. 

 

Udało mi się na promocji ustrzelić RTX 2060 Super od MSI.

Jednak zarezerwowałem sobie również wymieniony przeze mnie na samym początku zasilacz XPG Core 650w za 349zł - jak rozumiem nie ma sensu go wymieniać (Corsair CX450M) i przy tej karcie bez problemu parę lat jeszcze wytrzyma?

Czy przy ewentualnym podkręcaniu warto jednak ten zasilacz wymienić?

Edytowane przez norocos
Link to post
Share on other sites

Cx 450m może dostarczyć max około 450w na 12v i jest to konstrukcja z dc-dc, zestaw z 2060s będzie brał max około 300w więc zasilacz na spory zapas, co do tego czy wytrzyma parę lat gwarancji nikt nie da, psuje się wszystko, są przepięcia, burze itp., może paść jutro a może działać 5 lat, nowe rzeczy też potrafią paść lub być wadliwe od początku. Gdyby to był mój sprzęt ja zostałbym przy cx450m. Gdybym miał już kupować nowy zasilacz to brałbym coś 750w aby w razie czego nadawał się do 3080 za rok czy dwa.

Link to post
Share on other sites

Cx 450m może dostarczyć max około 450w na 12v i jest to konstrukcja z dc-dc, zestaw z 2060s będzie brał max około 300w więc zasilacz na spory zapas

Mam jedno pytanie - zaraz jadę odebrać sprzęt:

 

Zasilacz posiada kabel EPS 8pin (tylko), podczas gdy na płycie jest 8+4pin - nie posiadam w zestawie żadnego kabla, który ma końcówkę 4pin - czy w związku z tym zasilacz jest do wymiany? Czy da się to rozwiązać w inny sposób?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...