Skocz do zawartości

Ryżem 3600 + NZXT Kraken x63 (praca pompy i chłodnicy)


Recommended Posts

Jak w temacie, wiem że Ryzeny mają to do siebie że regulują sobie obroty wiatraków w zależności od podbicia GHz, ale czy jest jakiś sposób aby pomimo tego podbijania obroty były jednostajne aby zachować jakąś względna ciszę i spokój ? Zwariować idzie (nawet na chłodzeniu spc Fortis) jak ryzen podbijał zegary a wentylator jakby odrzut dostawał ...

Link to post
Share on other sites

Bios masz aktualny? Ponoć te nowe Agesy coś poprawiały w sprawie tych nagłych chwilowych skoków taktowania i napięcia.

Ja problemu nie odczuwam u siebie, taktowania skaczą, jak to u Ryzena, ale wentylator w Idle kręci się na stałe 600RPM. Tylko że mam zupełnie inaczej ustawioną krzywą, tak do 65st małe obroty powoli rosnące i dopiero powyżej 70st szybki wzrost. Praktycznie wentylator wchodzi na 100% tylko podczas długich syntetyków, kiedy temperatura przekroczy 75st. Ty masz przy 60st już 90% obrotów wentylatora.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Czesc, ja posiadam krakena x73 od tygodnia i jeśli chodzi o pompe i wentylatory to sa jak dla mnie mega ciche .
Pompe mam ustawiona manualnie w programie NZXT Cam od 40% do 80% obrotów rowno miernie w górę . ( od 1300 obrotów do 1900 )
Wentylatory mam ustawione w biosie manualnie  ze obracaja sie max do 80% a sa ustawione od 55% obrotów do 60Stopni gdzie procesor nie dostaje wiecej jak 58Stopni w grach a w testach max 68C . 

Dlatego polecam ustawiac manualnie krzywa do swoich potrzeb . Nigdy nie lubiałem ustawien Auto bo wiadomo ze zawyzsza niepotrzebnie obroty . 

Link to post
Share on other sites

Czesc, ja posiadam krakena x73 od tygodnia i jeśli chodzi o pompe i wentylatory to sa jak dla mnie mega ciche .

Pompe mam ustawiona manualnie w programie NZXT Cam od 40% do 80% obrotów rowno miernie w górę . ( od 1300 obrotów do 1900 )

Wentylatory mam ustawione w biosie manualnie ze obracaja sie max do 80% a sa ustawione od 55% obrotów do 60Stopni gdzie procesor nie dostaje wiecej jak 58Stopni w grach a w testach max 68C .

 

Dlatego polecam ustawiac manualnie krzywa do swoich potrzeb . Nigdy nie lubiałem ustawien Auto bo wiadomo ze zawyzsza niepotrzebnie obroty .

To akurat prawda, teoretycznie przy przęglądaniu internetu ryzen 3600 potrafi skakać na X63 (zresztą na SPC fortis też) od 30 stopni do nawet 63 stopni, pompa z tego co zauważyłem pracuje od około 1300 do nawet 2200-2300 obrotów, a wentylatory chłodnicy jak przykurzą to jakby odrzutowiec startował xD

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

Mam trzy gniazda na płycie

- CPU fan

- sys fan 1

- sys fan 2

 

Gdzie podpiąć pompę a gdzie wentylatory na chłodnicy tak aby było dobrze i grało ??

Edytowane przez angelboy
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzie podpiąć pompę a gdzie wentylatory na chłodnicy tak aby było dobrze i grało ??
 
Ja pompe podpiolem pod pump_fan tak mam na plycie , jesli niemasz to pewnie pod CPU fan ale to google poczytaj bo napewno bedziesz musial jakos ustawic krzywa w biosie 

Sys Fan 2,3 mam podpiete wentylatory i se w biosie ustawilem .
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...