Skocz do zawartości

Prolimatech + Scythe


Recommended Posts

SS nie nadają się na gęste radiatory z powodu zbyt niskiego ciśnienia statycznego

chcesz dobry wentyl na megashadow to zainwestuj w magmę lub ap121

EDIT: gentle typhoon też się sprawdzi

Jaaasne, już widzę jak taki Scythe Slip Stream 1200 nie daje sobie rady z takim coolerem CPU....Skąd żeś takie bajki wytrzasnął? :P A tutaj jeszcze słówko na temat poziomu głośności AP121 (nie jest pod tym względem rewelacyjny i wie to każdy, kto porównywał różne wentylatory).
Link to post
Share on other sites

Jaaasne, już widzę jak taki Scythe Slip Stream 1200 nie daje sobie rady z takim coolerem CPU....Skąd żeś takie bajki wytrzasnął?

 

nie napisałem, że sobie nie da rady, napisałem, że się nie nadaje na gęste radiatory, powody też podałem

 

A tutaj jeszcze słówko na temat poziomu głośności AP121 (nie jest pod tym względem rewelacyjny i wie to każdy, kto porównywał różne wentylatory).

 

tak porównuję na co dzień odpalając kompa, AP definitywnie pracuje ciszej niż SS1200 jak je ustawić volt-volt, a ma wyższe obroty, to może ci się jakaś felerna sztuka trafiła?

 

a może metodyka testów zawodzi? może dałbyś popracować wentylom z pół roku tak z 12h/dobę i zobaczył jak te tańsze zaczynają warczeć i terkotać, a te droższe jednak niekoniecznie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

nie napisałem, że sobie nie da rady, napisałem, że się nie nadaje na gęste radiatory, powody też podałem

Ktoś tu się chyba naoglądał za dużo spotów Silverstone'a :P Te wentyle Scythe przecież od lat sprawdzają się na różnych coolerach CPU (tych gęstych również) :P Sam zresztą nieraz sprawdzałem różne wentylatory na gęstych coolerach GPU (Thermalright Spitfire oraz Thermalright Shaman) więc naprawdę prosiłbym takie teorie zachować dla kogoś innego...np. dla siebie.

 

a może metodyka testów zawodzi? może dałbyś popracować wentylom z pół roku tak z 12h/dobę i zobaczył jak te tańsze zaczynają warczeć i terkotać, a te droższe jednak niekoniecznie

Jasne, pasty będziemy wygrzewać przez pół roku, gry będziemy recenzować po wyjściu kilku patchy a wentylatory będą sprawdzane w rożnych warunkach otoczenia przez rok....No litości....Testuje się to co się dostaje z pudełka a nie się czeka aż się ustabilizuje po pół roku...
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Powtorzę się bo chyba naprawdę chyba nie rozumiesz co mówisz...

 

Jasne, pasty będziemy wygrzewać przez pół roku, gry będziemy recenzować po wyjściu kilku patchy a wentylatory będą sprawdzane w rożnych warunkach otoczenia przez rok....No litości....Testuje się to co się dostaje z pudełka a nie się czeka aż się ustabilizuje po pół roku...

Widziałeś gdzieś takie testy? Widziałeś gdzieś, żeby ktoś coś testował po tym jak jest na rynku od kilku lat? Zawsze liczy się +/- miesiąc ale widzę, że Ty masz swoje podejście...Nie twierdzę, że wentylatory czasem nie potrzebują "wyrobić" (miałem taką sytuację w zasilaczu) ale to co Ty sugerujesz jest co najmniej niepoważne...
Link to post
Share on other sites

może daj spokój metodologii testów (chyba trochę przeczulony jesteś na tym punkcie), to był tylko przykład dlaczego nie w każdym przypadku są miarodajne

 

chodzi o to, że skoro ich używam tych wentyli (SS1200 ponad rok, AP od pól roku) to mogę mieć zdanie poparte pewną dozą praktyki z nimi i bynajmniej nie twierdzę tego, co twierdzę na podstawie spotów SilverStone'a jak sugerujesz

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Jasne, a zatem czym się sugerowałeś kiedy je wybierałeś skoro nie było stosownych obiektywnych testów a jedynie spoty? ;) A może sugerowałeś się doświadczeniem kolegi, które specjalnie dla Ciebie je sprawdzał w różnych warunkach otoczenia przez kilka miesięcy? Ty masz swoje zdanie i doświadczenie a ja swoje. Nie mam litości jeśli jakiś produkt nowości jest przeciętny a po kilku miesiącach nagle okazuje się wspaniały z bardzo prostego względu - można to podciągnąć pod niezgodność towaru z umową czyli potraktować jako towar wadliwy. Mam czekać aż jego wadliwość minie za pół roku? Raczysz chyba żartować...

Link to post
Share on other sites

a musiałem się kierować testami? zaciekawił mnie to go kupiłem, jakby się w jakiś sposób nie sprawdził to bym o tym napisał

wracając do meritum - AP121 pracuje ciszej od SS1200 gdy je ustawić volt-volt, w dowolnym zakresie od 5 do 12.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...