Skocz do zawartości

dac do 500zł jak najbardziej mobilny


Recommended Posts

 

 

Dopisuję kolejny model do odsłuchania i ewentualnego modowania pod moje uszy. ...nienawidzę Was.
 

Jak lubisz się pobawić w modowanie to polecam zacząć od Superlux HD-330. Po tuningu to naprawdę świetnie grające słuchawki. Wystarczy wymienić pady(ja używałem welurowych padów Beyerdynamic), usunąć (żeby rozjaśnić barwę i znacząco poprawić przestrzeń) lub dołożyć(ciemniej ) wewnętrzne gąbki, ewentualnie wymienić obicie pałąku i kabel.

Link to post
Share on other sites
Jak lubisz się pobawić w modowanie to polecam zacząć od Superlux HD-330

 

Jak na razie to zmodowałem i mam:

Koss Porta Pro (zmodowane),

SteelSeries Siberia V2 (mocno zmodowane, mam jeszcze dwie kolejne sprawne pary na eksperymenty),

Marshall Major II (zmodowane),

Superlux 681 (zmodowane i fabryczne),

681 Evo (zmodowane i fabryczne),

681 Evo II (lekki mod),

668B (też lekki mod)

ISK HP580 (zmodowane),

CAL! (zmodowane),

HyperX Cloud I (zmodowane),

AKG K912 (mocno zmodowane),

i do tego nieruszane Sony MDR-1R.

 

;):D

 

HD-330 i 660 mam w planach jeszcze wziąć na warsztat - na razie czasu brak...

 

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez mocno zmodowane? Bo ja np kiedyś przerobiłem Sennheiser HD201 na wersję otwartą z grillami dociętymi na wymiar z metalowej siatki + asymetryczne pady HM5. Zaskakujące ile drzemało w tych słuchawkach możliwości. Żeby było ciekawiej w takiej wersji udało mi się je potem sprzedać na eBay a kupujący był zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez mocno zmodowane?

O SS Siberie chodzi jak rozumiem? Zmienione całe okablowanie wewnątrz (to co zazwyczaj siedzi w słuchawkach woła o pomstę do nieba), wstawione gniazdo Jack 3,5 4p do odczepianego kabla (z możliwością korzystania z wbudowanego mikrofonu), zmiany w przetwornikach - przerobienie bass reflexów i chyba wytłumienie jednego (nie pamiętam dokładnie już), wytłumienie muszli kilkoma rodzajami materiałów... Chyba jakoś tak to było - robiłem je ze dwa lata temu...

 

Link to post
Share on other sites

Asa ok, myślałem że coś poważniejszego ;)

Ale sam napisałeś - tam tak naprawdę nie ma co zmieniać, grubsze żyły i poprawienie lutowania fabrycznego to "must have" w większości tańszych (i słuchalnych!) słuchawek bo jak zrobisz dobrze, to wiesz, że nic się nie urwie, nie "wyrucha", nie odpadnie samo.

Tak też jest i z gniazdami, które wstawiam do co ciekawszych i wartych tego słuchawek - możesz wpiąć jakikolwiek kabel Ci się spodoba. Jak chcesz i masz - wpinasz 5m, rozciągasz się na kanapie i masz spokój.

Chcę mieć możliwość gadania przez telefon - wpinam kabel 3p/4p z mikrofonem (a przez przyciski mam jeszcze sterowanie muzyką na telefonie).

Idziesz do sklepu - wpinasz 1m, i luzik, nie majta się, telefon w kieszeni, słuchawki na głowie.

I jedna poważna zaleta - jak przypadkiem o coś zaczepisz, może ktoś zaczepi i przypadkiem szarpnie - kabel w zdecydowanej większości przypadków się po prostu wypnie ze słuchawek. A że dodatkowo nie chcę, żeby kabel mi się łamał w kieszeni przy telefonie, to mam na kablach wtyki proste do słuchawek i kątowe od strony telefonu. :D

 

...miałem już kilka takich przypadków - przykład? Pani mnie zahaczyła wózkiem w biedrze, wyrwała mi kabel z gniazda. Jak zobaczyła spadający kabelek - zaczęła się panika! O jeżu, ona pokryje koszta, ona zapłaci, łomatko, słuchawki zepsułam! Jasne. Gdybym miał słuchawki z fabrycznym kablem - byłoby po kablu. A przy dobrym szarpnięciu może i szlag by trafił pady lutownicze na przetwornikach. A i co do tego "płacenia" to też nie byłbym pewien - niektórzy nie potrafią uwierzyć ile mogą kosztować słuchawki.

A tak? "Spokojnie proszę pani, ten kabel się odpina."  ;) 

Wpinasz jacka w gniazdo i już.

Dlatego praktycznie wszystkie słuchawki jakie mam przerabiam na odpinane kable. Praktyczne. Choć chwilę trzeba przy tym posiedzieć - rozmontować, dopasować, polutować, złożyć żeby miało ręce i nogi...

Ale ja to lubię. Takie hobby. :D

Link to post
Share on other sites

Powiem tak powinno być w porządku od strony głośności. Ale z tego co wiem Fostexy mają to do siebie że im więcej masz mocy tym bardziej się prostują. Przetworniki mają co prawda tylko 50 Ohm i skuteczność 92 dB/mW ale moc maksymalną aż 3000 mW. Ja mam je podpięte do FiiO K5 amp który ma równo dwa razy więcej mocy od twojego sap 8 i używam ich na high gain z głośnością na 40%

Link to post
Share on other sites

He he, dobry żart.

 

Słuchawki zakupione. Po kontakcie z mp3store dostałem zniżkę 6,66% i darmową wysyłkę :D

Także na dniach będą w moich łapkach. Dam znać jak to gra na fx01 + smsl sap 8 :)

@kombajn podaj dokładne objawy tych t20, o których wcześniej pisałeś. Włożyłem i zablokowałem kabalek i zdarza się, że przerwie. Teraz pytanie czy każda sztuka ma tak, czy też do wymiany :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:( Dokładnie tak było po włożeniu i zablokowaniu kabla przy poruszaniu głową itp sygnał przerywał. Moja obecna para jest w porządku więc jak najbardziej nie jest tak ze każda para jest wadliwa. W zestawie masz dwa kable to możesz sprawdzić oba dla pewności, ale szczelone gniazdo jack w słuchawkach to podobno jest popularna usterka. Także odeślij najlepiej niech ci przyślą inna parę.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...