Skocz do zawartości

Komputer do gier z monitorem, około 11 tys. złotych


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie prosiłbym o porady odnośnie PC do gier i streamowania. 

- Zależało mi na zasilaczu SeaSonica bo miałem ale gold Prime 750W jest w zasadzie niedostępny w polskich sklepach;

- Chciałbym ramy b-die, jeśli jednak ktoś przedstawi mi dobry argument bym wziął jakieś tańsze czy coś to oczywiście rozważę;

- Chciałbym grać 2K, a gry w które bym grał to World of Warcraft, World of Tanks, ARK Survival Evolved, Fortnite, CS:GO ale chciałbym też odpalić czasem jakiś tytuł AAA typu Metro, Wiesiek, czy z nadchodzących Cyberpunk, Stalker. Zdaję sobie sprawę, że przy streamowaniu takiego Metro to możliwe, że musiałbym grać w 1080p;

- Tam dojdzie jeszcze dysk ssd pod SATAIII 2TB;

- Zastanawiam się czy jest sens płacić 500 zł za chłodzenie wodne skoro Dark Rock 4 za 400 zł ma parę stopni więcej, a co to za różnica 70 czy 75 stopni. Zawsze mógłbym oskalpować co nie?;

 

Wiem, że niedługo wychodzą Ryzeny 4000 i nowe grafiki od AMD i Nvidii. Mimo to 4700X będzie w podobnej cenie co 3700X. Z kolei co do grafiki to mógłbym dać max 2500 zł, na daną chwilę nie widzę sensu w RTX 2070 Super (chyba wiadomo dlaczego) ale wiem, że to kwestia ruchoma, a sam zakup odbyłby się pod koniec roku więc kwestię grafiki na razie bym może zostawił, ewentualnie można pospekulować. Z góry dzięki za pomoc.

 

https://imgur.com/a/REFtUUb

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie zestaw nie bardzo:

-RX 5700XT w cenie RTX 2070S

-cholernie drogi RAM gdzie taniej masz 32GB 3600MHZ 16CL

-MOBO bez sensu na tle Asusa X570-P / TUF z chłodniejszą sekcją

-taniej jak te PSU BQ masz lepszego Focusa GX z dłuższą gwarancją i trybem półpasywnym

-Evo 970 Plus 500GB w cenie 460zł to żaden deal jak za niewiele więcej masz 1TB Kingstona A2000

-AIO od SPC bym odpuścił na rzecz dobrego coolera powietrznego w niższej cenie, dodatkowo masz nawiew na sekcję MOBO

 

W cenie 3700X masz praktycznie i7 10700, także nie wiem czy szedłbym tutaj w AMD

 

Do tej obudowy nie zamontujesz napędu z racji braku zatoki 5,25", z resztą jak do praktycznie każdej nowej obudowy z RGB.

 

 

 

 

sam zakup odbyłby się pod koniec roku więc kwestię grafiki na razie bym może zostawił, ewentualnie można pospekulować

To nie ma co tu gdybać, pytaj przed zakupem. 

Link to post
Share on other sites

Hmm więc tak:

- No 32GB ramu byłoby spoko zamiast 16 :P

- Focus gx 750W chodzi po 600 zł;

- co do płyty to się nie wypowiadam bo nie wiem;

- czy te adaty m2 to pewne produkty?

- Jeśli nie patrzeć na pierwszego rtxa najtańszego z brzegu to różnica wynosi lekko 150-200 zł;

- z tym chłodzeniem to tak myślałem;

- powiem szczerze, że nie bardzo chcę Intela. Patrzę w testy i różnice nie są jakoś duże, a dodatkowym atutem za amd przemawia to, że mam płytę na dwie generacje, a nie jedną;

 

Mimo to dzięki. Wstępnie czegoś się dowiedziałem.

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

No ale mimo wszystko, to nie jest budżet na RX 5700 XT. No w życiu. 

Moim zdaniem gdzieś zgubiona jest opłacalność tego konfigu.

 

https://proline.pl/koszyk/83682554

 

Zostaje 4000 zł na GPU + reszta na mysz + klawiatura. 

Z drugiej strony, sam bym zostawił około 3000 zł na GPU i poszedł jeszcze w 10700K pod OC. 

 

Do końca roku jeszcze masz masę czasu i zapewne mało z tego tematu będzie aktualne. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...