Skocz do zawartości

GT540M vs jaka karta desktopowa


Recommended Posts

Coś czytałem, że pomiędzy 9500GT a 9600GT? Przecież obie te karty to nie są jakieś kombajny a 9500GT to low end :/

 

Chcesz sobie pograć w wysokich detalach? Kup laptopa za 5000 zł albo komputer stacjonarny za 2500.

9500 GT to wcale nie taki low end. Ja mam i nie narzekam, jeszcze nie było sytuacji, że jakaś gra mi nie chodzi, a gram sporo. W większość produkcji gram na wysokich detalach (2009-2010), a w te najnowsze (2011, przykładowo Wiesiek 2) na średnio-niskich w 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

na 22 calowym monitorze

 

Nie, na telewizorze 46" Full HD... :wariat:

Mam monitor 21,6"

nie wierze w to...

 

Nikomu nie karzę wierzyć, dodam jedynie, że karta po OC od Gigabyte'a. Mnie to zwyczajnie wisi, czy mi wierzysz, czy nie. Piszę jak jest, w celu pomocy autorowi tematu. Jak przykłądy gier, w które grałem na wysokich lub maksymalnych mogę podać: Batman: AA (wysokie, antialisaing tez na ileśtam włączony), ME2 (maks), BC2 (wysokie), NBA2K11 (maks), AC II (wysokie).

chyba ze masz ta wersje na DDR3

 

Nope. Mam wersję DDR2. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Nikomu nie karzę wierzyć, dodam jedynie, że karta po OC od Gigabyte'a. Mnie to zwyczajnie wisi

 

mi tez bo to ściema daj mi zrzut ekranu z BC2 i AC II ( oczywiscie zrzut z włączonym programem Fraps do mierzenia FPS ) jesli chodzi ci o BC ( Bad Company 2 ) to w to ci nikt nie uwierzy mi na GTX260 były zacięcia na wysokich detalach ... Jeszcze wersja DDR2 która praktycznie nie nadaje sie do gier. Moze i masz racje jak dla ciebie granica płynności to 15 Fps

Link to post
Share on other sites

Moze i masz racje jak dla ciebie granica płynności to 15 Fps

 

Tak. Tyle że dla mnie jest to dolna granica płynności.

mi tez bo to ściema daj mi zrzut ekranu z AC II

 

Specjalnie dla Ciebie zainstaluję tę grę i pomęczę się z odzyskaniem hasła na konto na stronie Ubisoftu.

 

Rozdzielczość 1680x1050

Screeny skalowane w gimpe, przed były zbyt duże i nie dało się wrzucić na image shack

Detale wysokie, rózne bajery typu HBAO i Synch. pionowa wyłączone, antialiasing i filtr anizotropowy 1x.

Nie chciało im się już włączać GameBooster'a, z nim byłoby te parę klatek więcej.

 

BC2:

http://imageshack.us/photo/my-images/43/bc22.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/594/bc21.png/

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

15 kl./s. to u Ciebie granica płynności? :D Coś niesamowitego. :) Pogratulować wytrwałości!

 

Przynajmniej tak pokazuje Fraps... W benchmarku w Just Cause 2 nawet przy 17 kl./s ciężko było grać, a w BC2 wg Frapsa dolna granica to 15, i jest całkiem płynnie. Przeszedłem na takich ustawieniach całą grę bez większych zwiechów.

22/19 FPS... to nie jest gra tylko prawie pokaz slajdów :D

 

HAHAHAHAhAHAHAa :wariat::lol::pajac: . Ja tam nie widzę różnicy pomiędzy 60 fps a 25. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Jesli ty nie widzisz różnicy miedzy 20 a 60 fps( 25 to chyba w Simsach ) to ja dziękuje za dyskusje

 

Pomiędzy 20-25 widzę, ale pomiędzy 25 a 60 - już nie. Ale możesz mi wyjaśnić tę różnicę, bardzo chętnie poczytam. A Ty widzisz różnicę pomiędzy 100 kl./s a 60? Prawie analogiczna sytuacja.

 

W każdym razie, nie radzę się autorowi tematu zamartwiać. Jeśli GT540M jest gdzieś na poziomie 9500 GT a 9600 GT, to pewnie bliżej jej do tego drugiego, znacznie mocniejszego od 9500GT. Do ego dochodzi mniejsza rozdziałka, bo to laptop, i w większość obecnych już na rynku tytułów powinieneś sobie na wysokich pograć, chyba że masz wymagania jak niektórzy osobnicy, że poniżej 50 fps, to już pokaz slajdów, a nie gra.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Haha dokładnie prawie... granica płynności gry to 30Fps, druga sprawa miedzy 60 a 100 juz nie zobaczę ale miedzy 20-a 60 już wyraźnie, odpal sobie na komputerze u kogoś BC2 kto będziesz miał te 60Fps przy twoich 20 Fps różnica będzie bardzo duza.

 

9500GT 25fps w BC2 wyciągną pewnie gdy stoisz w miejscu podczas akcji rozwałki itd pewnie jest te 15fps.. I koniec tematu bo nikt nie jest na tyle głupi by uwierzyć w to ze 9500 GT DDR2 ciągnie nowe gry na wysokich detalach, Boże po co kupowałem GTX570 jak to samo miałbym na 9500 GT :(

 

ps: nie poniżej 50fps tylko 30 ... :)

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

9500GT 25fps w BC2 wyciągną pewnie gdy stoisz w miejscu podczas akcji rozwałki itd pewnie jest te 15fps..

 

podczas akcji mam te 15-18 wg Frapsa, a to dalej dla mnie jest całkiem płynnie, a w Just Cause 2 było nie do zniesienia.

granica płynności gry to 30Fps, druga sprawa miedzy 60 a 100 juz nie zobaczę ale miedzy 20-a 60 już wyraźnie, odpal sobie na komputerze u kogoś BC2 kto będziesz miał te 60Fps przy twoich 20 Fps różnica będzie bardzo duza.

 

Ale powyżej 28-30 fps już się nie zauważa wzrostu płynności. 60 fps to po prostu bardzo duży zapas na wypadek nagłego spadku. Takie moje zdanie. Może wypadałoby już skończyć ten offtop? Dla mnie 20-25 fps to już płynna rozgrywka, dla Ciebie 30-40. Każdy ma inne wymagania i potrzeby.

 

I koniec tematu bo nikt nie jest na tyle głupi by uwierzyć w to ze 9500 GT DDR2 ciągnie nowe gry na wysokich detalach, Boże po co kupowałem GTX570 jak to samo miałbym na 9500 GT :(

 

Już powiedziałem, nie karzę nikomu wierzyć, a i już dałem dowód, że chodzą. rozgrywka powyżej 20 fps to już dla mnie płynnie, a i nie gram z włączonymi bajerami i nie w Full HD. Koniec

A, i dwie rady na przyszłość:

Boże po co kupowałem GTX570

1. Przypomnij sobie II przykazanie

2. Zainwestuj w słownik

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...