Skocz do zawartości

Słuchawki stereo z mikrofonem do 500zł - 100Funta


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez slo1q,

Recommended Posts

Logitech G332

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07W4DG8RF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Corsair VOID ELITE

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0893LXBN5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

Używałem przez 2 miesiące Logitech niestety po dłuższej rozgrywce czułem duży dyskomfort bo cisnęły mi na uszy.

Dźwięk w grach idealny, słyszałem wszystko  pozycjonowanie idealne.

Kupiłem Corsair , świetnie leżały na głowie prawie ich nie czułem po prostu idealnie.

Dźwięk tragedia, ciężko z pozycjonowaniem i najgorsze to przejściówka z jeden jack na oddzielnie mikrofon - słuchawki.

Cały czas coś nie łączyło, porostu tragedia.

 

Więc poszukuje słuchawek które leżą jak Corsair , dźwięk jak Logitech.

Muszą mieć jeden kabel z dwoma końcówkami jedna do słuchawek druga do mikrofonu.

Nie jak w Corsair bo to tragedia.

Mam duże uszy i muszle jak największe w Corsair 20cm i to jest dobry rozmiar, 18cm za małe.

Proszę o jakieś propozycje , jak nic ciekawego nie znajdę to wrócę do takich Logitecha G332 z musu.

Gram na laptopie Alienware M18 , 4 lata stary więc karda dźwiękowa podstawowa.

 

Kiedyś kupiłem beyerdynamic DT 150 , rozmiar  super duże ale mikrofon oddzielnie i mi to przeszkadza.

Słuchawki zamknięte muszą być.

 

Moja propozycja.

https://www.amazon.co.uk/dp/B01KV3BB0S/ref=emc_b_5_t

https://www.amazon.co.uk/dp/B075ZYC92F/ref=emc_b_5_t?th=1

 

A może się szarpnąć ?

https://www.amazon.co.uk/Sennheiser-GSP-500-Acoustic-Headset-Black-Red/dp/B079D7HJ13/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Sennheiser+GSP&qid=1596983340&s=computers&sr=1-1

Tylko czy jest sens bo mam wątpliwości.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wybór niby jest duży, ale tak naprawdę bardzo kiepski.
Jeżeli rzeczesz, że G332 miały dobrą jakość dźwięku, to np Cooler Master MH751 (recka kolegi FeX: http://forum.benchmark.pl/topic/294901-recenzja-cooler-master-mh751-rozbudowana-opinia-na-temat-ciekawego-headsetu)wywalą Cię ze skarpet. G332 nie ma do nich startu.

Ewentualnie nieco bardziej basową alternatywą będzie HyperX Cloud Revolver (Nie Cloud Revolver "S", bo one mają kartę na USB).

 

Obydwie te pary są nieporównywalnie lepsze od G332. MH751 są jednymi z najwygodniejszych słuchawek, z jakimi miałem do czynienia. Revolvery też są niezłe, ale mają bardzo kiepskiej jakości pady, a ciężko z zamiennikami dla nich, ze względu na sposób montażu.

 

Jeżeli zależy Ci na szczegółowości, odpowiedniej scenie i pozycjonowaniu, to MH751 spełnią Twoje oczekiwania z nawiązką. Chociaż cholera wie, jaki układ audio jest w tym Dellu. Jednak bez problemu sobie z nimi poradzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W laptopie karta (Controller Realtek ALC3661 with Dolby Home Theater).

 

Co do MH751 widzę że kabel ma jeden Jack.

Tak jest w Corsair i musiałem użyć przejściówki na mikrofon i słuchawki oddzielnie.

Ta przejściówka to tragedia była.

Nie chcę tego przerabiać jeszcze raz i znowu zwracać słuchawki.

Wielkość muszli bardzo duże i to jest plus.

 

HyperX Cloud Revolver to samo kabel jeden i przejściówka na dwa.

 

Co do dźwięku w logitech to wiem że znawcą nie jestem ale pozycjonowanie jest dobre bo lepszych słuchawek nie miałem.

Więc jak znajdę lepsze to super, właśnie dlatego się tu odezwałem.

 

Poprawiam.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że zdarzają się przypadki, że przejściówka jest lipna, czasem trafimy coś wybrakowanego, po to jest gwarancja. Mówimy tu jednak o części wartej 15-20zł, która nie jest integralną częścią słuchawek, a która rzutuje na ocenę samych słuchawek.

 

MH751 pożyczyłem z przejściówką i problemów nie było.

 

Nie mówię tu tylko o MH751, tylko o każdych słuchawkach do których dorzucane są przejściówki. 

Tak czy siak, wielu producentów je stosuje, aby słuchawki były bardziej uniwersalne, nie tylko do stosowania przy stacjonarnym PC. Dwie wtyczki nie zawsze są pożądane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A Alienware 18 przypadkiem nie ma 3 gniazd jack? Osobno mic i słuchawki + obok złącze kombo.

MH751 mają zarówno złącze 4-polowe, jak i dobrej jakości "rozdzielacz".

 

Akurat przy cooler masterach nie martwiłbym się o jakość przejściówki, bo w segmencie gejmingowych, relatywnie niedrogich słuchawek, oni dają bezkonkurencyjne jakościowo kable.

 

No ale sam fakt odrzucania słuchawek z tego powodu jest tak jakoś mało sensowny moim zdaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde panowie nie znam się.

Faktycznie są 3 gniazda.

Jedno do mikrofonu i dwa do słuchawek.

Ja głupi myślałem że to drugie gniazdo słuchawkowe to do drugich słuchawek w razie jak by dwie osoby chciały film obejrzeć na jednym urządzeniu.

Rozumiem że jestem w błędzie?

 

Tak to wygląda

https://1drv.ms/u/s!AkFhIAxEigdfhY8eQ30xmlezzSKlOw

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Warto znać swój sprzęt.

Gniazda jack od lewej: mikrofon, słuchawki, headset.

To ostatnie gniazdo dla headsetu powinno być gniazdem combo dla wtyku 4 polowego, dlatego rozdzielacz nie jest wymagany i wpinasz się bezpośrednio takim wtykiem.

 

 

seite1.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To żem faktycznie bubla zrobił.

Nigdy nie patrzyłem co dokładnie jest na tych gniazdach.

Tam wyraźnie narysowane mikrofon, słuchawki, słuchawki z mikrofonem.

 

Czyli nie potrzebuję przejściówki.

Wystarczy wpiąć słuchawki z mikrofonem do ostatniego gniazda i żadnych przejściówek nie potrzebuję.

No niezły babol ze mnie .

 

 

Czyli to te

https://www.amazon.co.uk/dp/B07K1WJJHM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_6qumFbMS5FS1Q

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Taka cena co zrobisz.

Z polski wyjdzie podobnie z wysyłką a w razie gwarancji problem.

 

Trochę poczytałem i piszą użytkownicy że mikrofon taki sobie.

Co to znaczy?

Poprostu nadaje się do rozmów czy tragedia i nic nie wart.

Jakoś ciężko o konkretną odpowiedź.

To jak to jest z tym mikrofonem?

 

 

Po poczytaniu trochę myślę że są 3 do wyboru.

Cooler Master MH751 - Sennheiser GSP 300

Na chwilę obecną obie słuchawki są na pierwszym miejscu.

Dodam jeszcze Logitech G PRO X ale sa mniejsze nauszniki co raczej dyskwalifikuje

Dlaczego G PRO X są niby lepsze od G PRO do gier?

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Taki sobie mikrofon? Według mnie właśnie mikrofon jest dobry i w zupełności wystarczający. Jak to zawsze z opiniami, jedni podłączą słuchawki pod jakąś badziewną integrę i potem płacz albo po prostu mają ciulowo skonfigurowany mikrofon. Ten mikrofon jest lepszy od bardzo często polecanych HyperX Cloud.

 

Problem w tym, że obecnie pogodzenie dobrej jakości dźwięku, wykonania, dobrego mikrofonu jak widać dla producentów jest trudne, a jeśli już mamy komplet to kasują krocie.

 

Z tego co widzę, to G PRO X mają dodatkowe materiałowe nausznice. Zależy ile trzeba dopłacić, jeśli to 60-70zł to jeszcze względne, choć nie wiem, jak dobre są to nausznice.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Update 24.08.2020.

 

Jestem po dwóch tygodniach z słuchawkami więc mogę podsumować.

Będę bezpośrednio porównywał do poprzednich Logitech G332.

 

Wygoda.

Są naprawdę turbo wygodne.

Moje duże uszy mieszczą sie w muszli bez problemu.

Siedziałem ciągiem 5h I nic mi nie przeszkadzały, są lekkie.

 

Mikrofon.

Nie zbiera z otoczenia.

Żona oglądała coś w TV, ustawiłem żeby mikrofon był w ciągłej pracy i nie zbierał nic z telewizora.

To naprawdę świetny wynik.

Bardzo czysty i wyraźnie mnie słychać.

 

Dźwięk.

Przyjemny i bardzo miły.

O wiele lepsza jakość w porównaniu do Logitech.

 

Pozycjonowanie w grach.

Tu zaskoczenie bo Logitech G332 są lepsze.

Już wyjaśniam.

Jeżeli rozgrywka odbywa się na poziomie to słychać skąd się przeciwnik zbliża.

Ale jeżeli chodzi o pionowe dźwięki jest źle.

Otóż nie jestem w stanie ocenić czy ktoś jest nademną czy podemną.

Słyszę że w budynku ktoś za mną biegnie ale czy jest piętro niżej czy wyżej już nie.

Więc co do pozycjonowania nie jest super raczej zjadliwie.

Próbowałem też na komputerze stacjonarnym i jest to samo.

 

Podsumowanie.

Ogólnie jestem zadowolony ale do pełni szczęścia zabrakło bardzo ważnego aspektu w grach.

Pomimo drobnego feleru postanowiłem pozostać przy tych słuchawkach bo robią dobrą robotę.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@UP

Modern Warfare Warzone.

Karta zintegrowana= w wielu przypadkach dość mocno potrafi ograniczyć pozycjonowanie w samych słuchawkach.

Biorę taką możliwość pod rozwagę.

Zwracam tylko uwagę że na integrze słuchawki logitech lepiej pozycjonowały.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zwracam tylko uwagę że na integrze słuchawki logitech lepiej pozycjonowały.

W żadnym wypadku dobrych słuchawek nie ocenia się na integrze. Nie wiem na ile problem uda się rozwiązać, bo może słuchawki grają szeroko ale mają problem z wysokością sceny dźwiękowej czy pozycjonowanie góra dół trochę leży ale wiem jedno na pewno dużo lepiej zagrają, o ile ,nie rozum mnie źle słoń nie nadepnął Ci na uszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...