Skocz do zawartości

Jakie są niebezpieczne temperatury ?


Recommended Posts

Chciałem się dowiedzieć jakie są niebezpieczne temperatury , czyli mniej więcej jaki jest maksymalny próg.

Wiadomo mi że różne podstawki maja trochę inne temperatury maksymalne ale co strona to inaczej piszą i już się pogubiłem.

 

Jeszcze jedno pytanko odnośnie dogrzewania procka. Używam OCCT i tam są 2 opcje testowania procesora.

CPU:OCCT : tutaj mam maxymalne temperatury w granicach cpu: 52 i chipset: 50

i CPU:Linpack: ta opcja zdecydowanie bardziej grzeje bo temperatury to cpu : 62 i chipset prawie 60

i częściej tutaj wywala błąd

Procek raczej nie ma żadnych tragicznych temperatur ale martwię się o chipset.

Moje mobo to msi p43-c51

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chciałem się dowiedzieć jakie są niebezpieczne temperatury , czyli mniej więcej jaki jest maksymalny próg.

Wiadomo mi że różne podstawki maja trochę inne temperatury maksymalne ale co strona to inaczej piszą i już się pogubiłem.

 

A z czym tu się gubić ? :o

 

Temperatury sprawdzasz...na stronie PRODUCENTA sprzętu a nie na jakiś forach.

 

Na stronie PRODUCENTA są wiarygodne informacje a nie jakieś bzdury z forum o komputerach. :P

 

PRODUCENT wie najlepiej co zrobił i jakie są parametry techniczne tego co zrobił.

 

Żaden forumowicz nie wie tego lepiej od producenta. :menda:

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Ok, racja. Producenci podają tCASE na swoich stronach. A czym się różni test cpu: occt od testu cpu: limpack w programie OCCT ? Bo jak już wspomniałem ten drugi znaczniej podwyższa mi temperatury podczas testu. Zna się ktoś na tym ? Jestem początkujący w oc i szukam wskazówek.

Link to post
Share on other sites

Ok, racja. Producenci podają tCASE na swoich stronach.

Nie żebym był złośliwy czy cuś.

Po prostu lepiej sprawdzić na stronie producenta a potem poczytać rady na forum - odwrotnie nie polecam bo forumowicz pomyli się o 10 stopni C i będziesz niezdrowo przegrzewał sprzęt bo tak ci forumowicz błędnie napisał. :P

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...