Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie, okazało się, że budżet mi urósł do 4000-4500 zł, problem jest taki, zestaw zamawiałbym w czwartek, więc nie poczekam niestety na Ryzen 4000

  • Zastosowanie komputera: Programowanie Android Studio/Unity 3d(ale w 2d więc GPU nie obciążone), gry gdzie starczy 1650 super
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000-4500 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Na już
  • Których części potrzebujesz?: Buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie od razu/ po roku/nie jest to piorytetem
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 2 x 1080p 60hz
  • Specjalne wymagania: Ważna jest dla mnie wydajność CPU wielowątkowa, ale w krótkim okresie, 2-6 minut kiedy kompiluje program
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? niew
  • Własna propozycja zestawu: Ryzen 7 3700x

Zrobiłem Research, może się jeszcze komuś przyda.
Emulator działa na AMD już jak na Intelu: https://stackoverflow.com/

W różnych benchmarkach które biorą pod uwagę wydajność w wielu wątkach Ryzen 7 3700x nie ustępuje droższemu i7-10700k(raz ljest lepszy, raz gorsz) ,a czasem dorównuje nawet i9-10900k
np:

Oczywiście wszystko to jeśli chodzi o kompilowanie/programowanie z tego co się oczytałem w grach za tą samą cenę lepszy jest Intel ale to inny temat.

 

Wniosek, zestaw z Ryzenem, proszę sprawdzić czy sensowne wersja MOBO, PSU, obudowy, Ramu.czy wiatraka, czy tą wersję 1650 super (wiem że 1650 mi starczy), tylko która ma najwięcej sensu

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...