Skocz do zawartości

Zestaw za +/-4000 BIM plus Gry


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry (RDR2 głównie) oraz BIM (Revit z Robotem i Advance Steel).

  • Maksymalna kwota :+/- 4000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Koniec sierpnia początek września.

Których części potrzebuję : Cała jednostka centralna plus monitor.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie.

Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie posiadam, jeżeli to nie jest miejsce na jednoczesne budowanie budy i doboru monitora to przepraszam.

Specjalne wymagania : Raczaj brak.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD GoodRam cx400 512gb

Własna propozycja zestawu : Głównie sprawdzałem propozycje gotowych zestawów i najbardziej atrakcyjny wydawał się ten https://proline.pl/koszyk/be20b5bc jednak nie jestem przekonany co do procesora w tym zestawie.

Inne : Będzie to raczej baza pod upgrade w nadchodzących latach, jednak chciałbym by była dość wydajna w momencie zakupu. BIM nie jest jeszcze używany w zaawansowany sposób, dopiero kończę inżynierkę więc obszerne projekty zaczną się pojawiać za parę lat. Myślałem by na samą budę wydać +/-3300 zł a reszta na monitor. Jeżeli chodzi o monitor to przeznaczenie no to jak wcześniej napisałem praca i gry (dużo czasu spędzam przed komputerem), budrzet to +/-700 zł, oświetlenie w dzień jest jasno, wieczorem słońce może rzucać promienie na ekran, nocą świeci lampka na biurku. Kwota którą jestem w stanie dołożyć to 500 zł

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1600AF raczej już nie dostaniesz. Trzeba obecnie brać Ryzena 5 3600. 

 

https://proline.pl/koszyk/9a6a6cfb 

 

Dysk NVME, lepsza sekcja zasilania na płycie co może się przydać przy przyszłych zmianach CPU, RX 5600 XT z bardzo dobrym chłodzeniem, obudowa z 4 wentylatorami na froncie, szkło 24 cale IPS - można dać 144 Hz VA ale nie widać żeby miał parcie na szybkie tytuły fps online

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1600AF raczej już nie dostaniesz. Trzeba obecnie brać Ryzena 5 3600. 

 

https://proline.pl/koszyk/9a6a6cfb 

 

Dysk NVME, lepsza sekcja zasilania na płycie co może się przydać przy przyszłych zmianach CPU, RX 5600 XT z bardzo dobrym chłodzeniem, obudowa z 4 wentylatorami na froncie, szkło 24 cale IPS - można dać 144 Hz VA ale nie widać żeby miał parcie na szybkie tytuły fps online

Fps czasami odpalam ale rzadko. Raczej zakładam kupno drugiego monitora, lepszego, w przyszłym roku. Rozumiem że dysk mogę na początku sobie odpuścić, zapomniałem że w budżecie musi sie jeszcze klawiatura zmieścić, dokupić go w następnym miesiącu i na spokojnie system tam zagnieździć a w międzyczasie tego co mam podłączę i będę na nim operować.

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

Świetnie, w takim razie jeżeli nikt więcej nie będzie mieć propozycji to zostanę przy tym. Dziękuje bardzo !


Narodziło się w mojej głowie jeszcze jedno pytanie. Czy przy założeniu, że nie kupię tego dysku z koszyka i znalazłby się kod na złożenie zestawu (chyba widziałem w jednym z wątków, ale nie mogę znaleźć), to 300 zł, które zostaną w budżecie, warto dołożyć do jednej z części (na przykład czy warto zamienić rx 5600 xt na rx 5700 lub jakiś zasilacz na przyszłość)? Przeżyłbym klawiaturę za parę złotych, gdyby miało to oznaczać jakiś konkretny skok w jakości któregoś z komponentów. 

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...