Skocz do zawartości

Update starych części


Recommended Posts

Cze dwa lata temu zakupiłem takowe części , komputer chce przygotować pod Battlefield a 3 i ogólnie pod wymagajace gry. Mój sprzęt :

 

Proc: AMD Phenom II X4 810

Płyta: Gigabyte GA-790x-UD3p

Grafa: Galaxy gtx 260+ 216 core

Chłodzenie na cepa : Noctua NH-U12P

Zasilacz: Chieftec 500w

HDD: Samsung F3 oraz Baracuda Seagate po 500gb każdy

Buda Coller Master 692 Adv

Ram: DDR 2 Kingston 2gb + 2gb noname

 

Co mógłbym zmienić zeby jakoś to sobie radziło kwota jaka chce wydać to rzeka ponieważ chciałbym wydać jak najmniej ,w gre wchodzi wymiana części oraz kupno nowych. Sklep z jakiego zestaw bedzie wybierany jest mi obojetny.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o tylko małych zmianach to:

 

procek: AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition 378,80 zł

 

karta: GeForce with CUDA GTX 560Ti MSI TWINFROZ OC 1024MB (PCI-E) TWINFROZ OC 778,70 zł bądź jakiegoś radka HD6870 lub HD6950 w tym drugim przypadku trochę więcej Cię to wyniesie

 

razem 1157,5 zł + wysyłka - pieniążki ze sprzedaży obecnego procka i karty myślę że uda Ci się wyciągnąć 450-500 zł :)

 

zasilacz powinien uciągnąć (gtx560ti ma tpd bodaj 170W a twój zasilacz na lini 12V może wycisnąć 216W o ile jest to ten o którym myślę :) )

 

nie wielkim kosztem możesz dużo zdziałać :)

Link to post
Share on other sites

Procek ma oc teraz ale już nie daje rady szczerze mówiac wolalbym go wymienic

 

Mam ten procek niepodkręcony na dodatek z dużo szybszą kartą (gtx460 1gb) i jakoś nie widzę aby nie dawał rady.

A wymieniać na nic innnego się nie opłaca bo np Phenom x4 955 różni się tylko o 2mb większą pamięcią i odblokowanym mnożnikiem który ułatwia ale nie zwiększa potencjału OC.

 

Przejście na DDR3 i AM3 ze względu wydajnościowego nie ma sensu ale jeśli nie dopłacisz do tego zbyt dużo to czemu nie (nie więcej niż ~60zł)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...