Skocz do zawartości

Te same ramy wyprodukowane w Chinach i Usa


Recommended Posts

Witam

Od 2014 roku jestem posiadaczem ramów Crucial Ballistix Sport 2x4GB DDR3

Własnie chce dokupić kolejne 2x4GB tej samej marki. Zauważyłem że są dwie takie same wersje, wyprodukowane w Chinach i w USA. Chciałem się tylko upewnić, że kraj pochodzenia nie ma znaczenia w pracy Ramów. Czy mam rację?

Link to post
Share on other sites

Kraj nie... pamięci nie są nacjonalistami....   ;) A tak na poważnie, dana partia może się różnić z tym, że jeśli są to pamięci tego samego typu - dual/single rank to nie powinno być problemu. Obsadź je tylko parami zgodnie z instrukcją płyty głównej.

 

I tutaj taka mała mantra - bo w przypadku pamięci ram, zawsze może coś nie zaskoczyć, zamów online z możliwością zwrotu.

 

Co do samego zakupu to mam rozumieć, iż jesteś pewien że ta inwestycja jest niezbędna?

Link to post
Share on other sites

Kraj nie... pamięci nie są nacjonalistami....   ;) A tak na poważnie, dana partia może się różnić z tym, że jeśli są to pamięci tego samego typu - dual/single rank to nie powinno być problemu. Obsadź je tylko parami zgodnie z instrukcją płyty głównej.

 

I tutaj taka mała mantra - bo w przypadku pamięci ram, zawsze może coś nie zaskoczyć, zamów online z możliwością zwrotu.

 

Co do samego zakupu to mam rozumieć, iż jesteś pewien że ta inwestycja jest niezbędna?

 

 

Dzięki za odpowiedź :)

Co do możliwości zwrotu, może być z tym ciężko. Planuje je zamówić na allegro od zwykłego użytkownika, ale liczę że dostanę jakąś gwarancje rozruchową.

 

Co do twojego pytania, odeślę cię do mojego postu, który napisałem tu parę miesięcy temu:

http://forum.benchmark.pl/topic/292267-modernizacja-pc-z-2014-roku/

 

Chcę po prostu trochę wzmocnić komputer, nie zależy mi na jakiejś dużej modernizacji, szkoda mi po prostu kasy a i czasu już nie ma na granie :)

Link to post
Share on other sites

ok, mam rozumieć że zakupiłeś tego RX'a?

 

Z rób na szybko mały test, zainstaluj sobie MSI Afterburner i zobacz jak wygląda zużycie ramu w aplikacjach i grach których używasz.

 

Jeśli oscyluje w granicach >70-80% zużycia to jak najbardziej można dokupić jeszcze 2x4gb.

Link to post
Share on other sites

Akurat tak się do tego zabierałem jak pies do jeża. Dopiero dzisiaj będę miał tego RX'a. Ram w ciągu tygodnia. Zamówiłem już nową budę. Więc niebawem będę to składać i formatować PC. Myślę, że pierwsze co zrobię to testy grafiki (benchamrk, temp. w stresie itd.). A 16 GB jest mi niezbędne, pisałem że nie mam czasu na granie, ale dwa tytuły muszę ograć: Read Dead Redemption 2 i czekam na Remake starej dobrej Mafii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...