Skocz do zawartości

jaki procesor : Ryzen 5 2600 czy Ryzen 3 3300x


Recommended Posts

Gram raczej w spokojniejsze gry ( strategie ) ale czasem i w coś bardziej wymagającego.

Jeśli Kolega pogrywa w strategie typu Total War'y, Civ'ki i tego typu gry to ja również sugerowałbym zainteresować się 6-rdzeniowym procesorem. Lepiej się sprawdzi do tego typu gier. 

 

 

R5 1600AF to 598z

 

1600AF to też nie jest zły procesor, a da się go dorwać za ciekawe kwoty. Dorzucając stówkę do budżetu to Kolega może myśleć powoli o zakupie CPU/MOBO/RAM i może uda się dorwać jakiś niedrogi i całkiem spoko zasilacz :)

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie :)

Na dzisiaj najdroższy jest R 3 3300X ( dostępny raptem w 2 sklepach ), reszta nawet trochę staniała.

Jak na razie wybrałbym Ryzen 5 2600 albo 1600AF, zależy który byłby tańszy.

Tak trochę nie na temat : dużo naoglądałem się cen w różnych sklepach, i wszystko wskazuje że proline

coraz gorzej przędzie, niestety. B wysokie ceny albo brak towaru.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Info dla kolegi: Składałem niedawno(2tyg temu) zestaw z 3300X i czekaliśmy na dostawę ponad 2tyg. po czym i tak powiedzieli, ze trzeba czekać kolejny tydzień(taka sama informacja była podawana co pare dni). Jest aktualnie ciezko zdobyć 3300X bo wszystkie sie wyprzedały. Jeżeli zależy Ci na szybkim kupnie to 2600 starczy. Złozyłem w końcu zestaw z 2600X(w cenie 2600 bo promocja) i osoba zadowolona. 

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Popyt-podaż, normalna sprawa.

Czyli w/w  platforma z 10400F to koszt ~900zł  gdzie sam R5 3600 w tej chwili to ~840zł, co prawda Bieda max mobo i platforma jednostrzałowa. no ale +200 do AM4 trzeba dorzucić (ds3h) żeby to miało ręce i nogi, gdzie w grach te procki idą na chwilę obecną łeb w łeb. I dobrze konkurencja wskazana.

 

Mam tylko nieco obawy o to mobo, vrm wygląda b.licho to się nie będzie gotować nawet z takim cepem jak 10400F?

Link to post
Share on other sites

Jak spróbuje się obejść Boost dla zablokowanych komet (BCLK OC, możliwe na niektórych płytach) to może być ciepło - trzeba założyć, że klient kupujący budżet opcje będzie świadomy tego i innych ograniczeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...