Skocz do zawartości

jaki procesor : Ryzen 5 2600 czy Ryzen 3 3300x


Recommended Posts

Dla mnie bardziej przyszłościowy jest r5 2600, Napisz jaka reszta podzespołów i czy będzie OC. 3300x i 2600 kosztują około 600 oba (1600af chyba podobnie więc nie warto - zależy od ceny). Jak nie dasz rady dołożyć do 3600 to ja brałbym 2600, nawet jak będzie mniej wydajny teraz w grach od 3300x to jak zaczną pisać gry pod nowe 6cio rdzeniowe konsole to taki 2600 zyska. Poza tym 6 rdzeni i 12 wątków to zawsze 6 rdzeni. Jaką kartę do tego dobierasz?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W co grasz? Jak to pod gry.

Tu do sprawy trzeba podejść kompleksowo, to znaczy musisz wymienić cpu, mobo, ram i podaj nam ile masz kasy na wszystko i wszystko razem trzeba dobrać aby miało to sens lub zbierać dalej kasę i czekać. Napisz też jaki masz zasilacz i chłodzenie. Im więcej danych nam dasz tym lepiej Ci doradzimy. Wg mnie jeżeli platforma ma być przyszłościowa to r5 2600/3600 jak chcesz na teraz do nowych gier to jak kupiłem xeona lga 1150 4 rdzenie i 8 wątków (300-350pln) nie jest to idealnie ale pod 1050ti to i tak nadto. Oczywiście zmiana platformy to dobry pomysł tylko teraz ciężkie czasy - drogo. Niedawno 1600af kosztował 400pln.

Link to post
Share on other sites

Tu masz bardzo fajny, przekrojowy test Ryzen 3 3300x/3100, na wykresach jest również 1600AF i 2600:

 

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-3-3100-i-ryzen-3-3300x-nowe-rozdanie?page=0,25

 

Ja z tych wykresów widzę to samo, co widziałem pod koniec maja: już nawet R3 3100 ładnie temat ogarnia. Sytuacja opłacalnościowo też się lekko zmieniła, bo wtedy 1600AF kosztował mniej niż R3 3100, a teraz jest droższy o ~70 pln. 

 

Z wrażeń seniora Oktaby podczas sesji z CB2077 wynika, że będzie on ładnie jechał po CPU więc 6R/12W wydaje się bardziej wskazane, pytanie jednak w co grasz / chciałbyś zagrać - bo jeżeli mowa np o serii Far Cry, czy inne tytuły czysto singlowe z zamkniętym światem to spokojnie R3 obleci. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nie dasz rady dołożyć do 3600 to ja brałbym 2600, nawet jak będzie mniej wydajny teraz w grach od 3300x to jak zaczną pisać gry pod nowe 6cio rdzeniowe konsole to taki 2600 zyska

Nowe konsole są 8-rdzeniowe, era 4-rdzeniowych procesorów pomału się kończy. Na tą chwile 4r/8w są spoko ale za rok, góra dwa już pewnie nie pociągną wszystkich nowości w 60fps. Ryzen 5 bardziej przyszłościowy tak jak piszesz.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up

Masz rację coś mi się pomyliło z tymi konsolami, ale zmieniając platformę ja szedłbym w 6 rdzeni. Ja zmieniłem cpu na xeona 4/8 do rx 570 do 1050ti też wystarczy i jeszcze pociągnie bo i tak ograniczeniem będzie GPU. W takich grach jak metro exodus, fc5, doom eternal ja z xeonem poczułem spora różnice, największą to brak dropów. A jak pc nie do gier to autor musi się określić do czego i podać budżet bo tak to będziemy gdybać i gdybać.

Link to post
Share on other sites

Na początku : Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

 

Gram raczej w spokojniejsze gry ( strategie ) ale czasem i w coś bardziej wymagającego.

Budżet modernizacyjny to jakieś 1000-1200 zł. Nie jest to super pilna sprawa, mogę trochę poczekać na lepsze ceny .

Karta 1050ti na razie zostaje, bo musi, zasilacz 450w topower i obudowa też.

Do wymiany procek ( nad tym się właśnie męczymy ), Mobo ( proste B450, asus, bo nigdy nie zawiódł ) i pamięci.

 

Rebelmind -> obejrzałem testy z tego linka, faktycznie Ryzen 3 3100 daje radę no i ta cena 499zł

a Ryzen 3 3300x  to 629zł. R5 2600 to 589zł a R5 1600AF to 598zł. ( stan na 20.07 )

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...