Skocz do zawartości

AutoCAD, 3D studio MAX


Recommended Posts

Mam parę pytań dotyczących podzespołów pod AutoCAD i 3D Studio MAX

 

1.Odnośnie monitorów w rozsądnych cenach do AutoCAD (w zakresie 20-26")

 

Rozsądna cena to do około 600 zł.

 

2. Drugie pytanie dotyczy programu 3D Studio Max.

 

Czy tu ma znaczenie wydajność graficzna karty graficznej? Przy małej ilości szczegółów nie mam problemów (narysowałem sobie Golf'a i nie było problemów), lecz gdy tylko zacznę robić coś bardziej szczegółowego praca jest denerwująca. Oddalanie i przybliżanie oraz przesuwanie trwa długo i jest uciążliwe. Czy problemem mogą być tu RAM'y (mam tylko 2 GB, Windows 7) ?

 

3. Czy tylko i wyłącznie do rysowania przekrojów, rzutów, elewacji itp. w AutoCAD potrzebna jest dedykowana karta graficzna typu Quadro 600 (cena około 700 zł) ? Czy jakaś zintegrowana w procesor starczy(HD3200)?

Link to post
Share on other sites

2. Drugie pytanie dotyczy programu 3D Studio Max.

 

Czy tu ma znaczenie wydajność graficzna karty graficznej? Przy małej ilości szczegółów nie mam problemów (narysowałem sobie Golf'a i nie było problemów), lecz gdy tylko zacznę robić coś bardziej szczegółowego praca jest denerwująca. Oddalanie i przybliżanie oraz przesuwanie trwa długo i jest uciążliwe. Czy problemem mogą być tu RAM'y (mam tylko 2 GB, Windows 7) ?

Ma znaczenie przy pracowaniu w programie - co sam już odczułeś. Końcowe renderowanie to już tylko praca dla głównego procesora - karta może niewiele pomóc, ale nie zastąpi wydajnego procesora.

 

3. Czy tylko i wyłącznie do rysowania przekrojów, rzutów, elewacji itp. w AutoCAD potrzebna jest dedykowana karta graficzna typu Quadro 600 (cena około 700 zł) ? Czy jakaś zintegrowana w procesor starczy(HD3200)?

 

Quadro to dedykowane karty do takich prac, ale ten model Quadro 600 to straszna cienizna i nie warto jej kupować - za te 700 zł kupisz kartę z grafiką NVIDIA i będzie o niebo wydajniejsza od tej Quadro 600.

 

Gdyby to chodziło o Quadro 6000 a nie 600 to sprawa wygląda całkiem odmiennie - taka karta Quadro 6000 jest niezastąpiona żadną inną a nawet kilkoma spiętymi razem. :jupi:

 

Ale to bajka dla najbogatszych - czyli ani dla ciebie, ani dla mnie, ani dla tego co to czyta lub czytał będzie. :P

Gołodupce tacy jak my to takich kart nie używają - czytają tylko o nich w internecie. :pajac:

 

Jak masz 700 zł to kup zwykłą kartę NVIDIA i będzie w sam raz do 3DS MAX .

 

Kartę doradzą tu ci inni specjaliści od wyciskania FPSów w grach. :D

 

4 GB pamięci to też trochę mało przy pracy w 3DS MAX. Sam system zjada sporo a programy 3D to pamięciożerne potwory. :x

Link to post
Share on other sites

Obecnie do 3Ds Max mam tego kompa z sygaturki i po przejściu z 2 GB na 4 GB jest różnica lecz nieznaczna.

 

A AutoCAD'em zajmuje sie moja siostra, która obecnie ma tylko laptopa sprzed (6-7 lat), jest to chyba najlepszy laptop jaki widziałem system który jest na nim zainstalowany nie miał nigdy problemów(XP Home Edition)

 

Lecz siostra jakiś czas zmieniła pracę, przestała rysować. Teraz jednak chce wrócić do rysowania, a laptop nie spełnia swojej roli. Siostra ma trochę drobnych na kompa (do 2000zł). Nie wiem jaki dla niej wybrać, bo karta graficzna jest u nieb bezużyteczna. Nie gra w nic prócz mini-gierek (raz na tydzień).

Dlatego pytałem się o Quadro 600, które jest w rozsądnej cenie.

 

AutoCAD nie ma jakoś za specjalnie dużych wymagań. Komputer o podobnych parametrach jak mój by jej spokojnie starczył. Tylko jedno pytanie mnie nurtuje, czy potrzebna jest jej dedykowana karta. Czy np. HD2000 z i5-2300 lub jakaś inna zintegrowana grafika zintegrowana z nadchodzących Lano starczy.

Link to post
Share on other sites

Dlatego pytałem się o Quadro 600, które jest w rozsądnej cenie.

Ale nie polecam - to jest Quadro, ale dla ubogich. Wydajnością ustępuje wielu kartom NVIDIA w tej cenie ok. 700 zł.

 

W dodatku zwykła karta będzie o wiele wydajniejsza w 3DS MAX a i do czegoś innego też się przyda. Quadro do czegoś innego jest całkiem niedostosowana.

 

Tylko jedno pytanie mnie nurtuje, czy potrzebna jest jej dedykowana karta. Czy np. HD2000 z i5-2300 lub jakaś inna zintegrowana grafika zintegrowana z nadchodzących Lano starczy.

 

3DS MAX miał dedykowane karty jakieś kilkanaście lat temu - wtedy takie karty jak Wildcat były marzeniem każdego grafika 3D.

Dzisiejszy 3DS MAX jest tak skompilowany, że każda karta jest dobra a zwłaszcza te z grafiką NVIDIA.

 

W laptopie warto mieć kartę oddzielną a nie zintegrowaną - jak ma się zamiar coś robić w 3DS MAX.

 

Do grafiki 3D to najważniejszy jest procesor a karta jest tylko dodatkiem wspomagajacym procesor.

 

Przy zakupie komputera\laptopa stawiałbym procesor przed kartą grafiki. Wydajny procesor to podstawa. :x

Link to post
Share on other sites

Jak piszesz że sister ma 2k do wydania na kompa to może takie coś:

 

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

135zł

 

Gigabyte GeForce GTS 450 512GB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI

339zł

 

Intel Core i5-2300 /2.8GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

579zł

 

MSI P67A-C45 B3 /intel P67/

359zł

 

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99,00zł

 

Cooler Master Elite 430 okno (black)

199zł

 

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming Low Voltage

169zł

 

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

190zł

 

Razem: 2069zł

 

ceny ze sklepu ESC

 

W przyszłosci dorzucic ramu i dac chłdozenie na CPU i będzie OK.

Link to post
Share on other sites

@ Kamerton

 

chyba się nie rozumiemy :),

 

1. Ten komputer co w opisie mam to na tym JA robię w 3Ds Max, i chciałem wiedzieć czy coś pokroju quadro 600 zmieni w jakości pracy ? (hobby) [tu już sie wyjaśniło i mój GTX 460 jest podobnej wydajności] - koniec

 

2. MOJA SIOSTRA pracuje na laptopie, ale chce coś lepszego i ma około 2k. I ciekawi mnie czy jej takie quadro 600 jest potrzebne? ona w nic nie gra.

Gosia jest inżynierem i rysuje rzuty pionowe poziome itp. rzeczy, czyli same kreski tylko i wyłącznie . problem w tym, że tych kresek jest od cholery i się jej latopek tnie.

[Jej quadro się przyda?]

 

3. JA nie wymieniam monitora. Lecz moja siostra kupuje całego kompa i ma te 2k. To bardzo mało, bo ja tyle wydałem na samą pusze a ona musi na całego (puszko+minitor) ona rozumie, że jak będzie trzeba dorzucić to musi dorzucić. Więc muszę zrezygnować z:

 

-dedykowanej karty graficznej

 

lub z:

 

-2 GB ram,

-i5 zmienić na Athlona x3 445

by zakupić kartę graficzną (jeśli jest konieczna).

 

[coś trzeba złozyć do około 2000zł z minitorem]

 

Złożyłem coś takiego:

 

Procesor AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W)

227,99zł

 

Płyta główna MSI 770-C45 AMD 770 Socket AM3

199,05zł

 

Pamięć DDR3 Kingston 2GB PC1333 CL9

107,96zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

128,99zł

 

Obudowa ATX Midi SilentiumPC Brutus 310 Pure czarn

126,00zł

 

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-430CXEU 430W

144,97zł

 

Nagrywarka DVD NEC AD-7260S SATA bulk czarna

60,13zł

 

Asus GeForce GTS 450 1GB DDR3/128b PX D/H/DS PCI-E

338,99zł

 

Podsuma: 1334,08zł + http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1111257 = 2000 zł

 

Do pracy w AutoCad'ie rzeczywiście jest potrzebny monitor za 700 zł?

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Przydatność kart NVIDIA Quadro dla normalnego użytkownika komputera jest mocno przesadzona.

 

Pożytku z karty NVIDIA Quadro 600 jest mniej niż się wszystkim wydaje.

W domowym komputerze zastosowania nie ma żadnego. Droga a małowydajna do zwykłych zastosowań.

 

Taka jest moja opinia na temat tej karty.

 

Wnioski z tego wyciągnij sam.

 

Kupisz - to pożałujesz, że taki szmelc kupiłeś za aż taką kasę.

 

W programach typu CAD niczego nie poprawi w wydajności pracy. :pajac:

 

Twoja siostra używa biurowego laptopa o małej wydajności i nic dziwnego, że laptop nie wyrabia się w pracy przy projektowaniu.

 

To wina niskiej wydajności całego laptopa a nie tylko karty graficznej. :x

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiem, rozumiem. Już nawet nie myślę o karcie Quadro do komputera.

I słusznie bo to cienizna a samo Quadro w nazwie niczego nie poprawi w wydajności. :menda:

 

Teraz tylko jedno mnie zastanawia, czy rzeczywiście potrzebny jest jesj monitor za 700 zł ? Ona nie jest grafikiem 3d ani żadnym innym tylko inzynierem.

 

Nie musi być za 700 zł...może być droższy. :hahaha:

 

Oczywiście, że dzisiaj można już kupić monitor LCD 21" z Full HD nawet za ok. 450 zł i taki będzie w sam raz - na początek.

 

Jak się pani inżynier dorobi kasy to kupi coś droższego, czyli lepszego. :x

 

A w grafice 3D to sprzęt nie jest ważny. Najważniejszy jest...sam grafik a właściwie to jego talent.

Bez tego to nawet najlepszy sprzęt jest do niczego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...