Skocz do zawartości

Wymiana pamięci ram


Recommended Posts

Posiadam procesor Ryzen5 1500X podkręcony do 4GHz i płytę główną Asus Prime B450-PLUS. W komputerze mam jedną kość pamięci ram: 8GB DDR4 HyperX Fury Black o taktowaniu 2666Mhz. Zastanawiam się nad wymianą pamięci ram na taką o taktowaniu 3200Mhz w zestawie 2x8GB i zgodną z posiadaną płytą główną.
Jakiej firmy pamięć ram 2x8GB DDR4 3200Mhz kupić w cenie do 400zł tak by działała bez problemu na posiadanej płycie głównej?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy źle szukam, ale asus w ogóle nie podaje listy ramów do procków z serii 1000. Tylko 2000/3000. https://www.asus.com/pl/Motherboards/PRIME-B450-PLUS/HelpDesk_QVL/ 

Za 420 masz takie ballistixy https://www.x-kom.pl/p/550269-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-ballistix-black.html one bardzo dobrze współgrają z r5 3600, ale nie wiem czy jak nie wepniesz ich pod 1500x to czy ci nie obniży taktu do 2666Mhz. Jeżeli będziesz wymieniał za jakiś czas proca, bo w sumie płyta ci na to pozwala, to możesz brać te cruciale i zostawić na zaś. Możesz spróbować je podkręcić, bo pamięci w nich na to pozwalają, ale istnieje ryzyko, że komp będzie pracował niestabilnie, chociaż tutaj tego nie potwierdzę, bo nie miałem do czynienia ze starszymi ryśkami ;) 

Link to post
Share on other sites

@up

 

powinno być ok, XMP powinien dać się zestawić - oczywiście jest cień szansy na bardzo słaby kontroler w CPU, dlatego kup je online z możliwością zwrotu.

Jeśli wejdziesz głębiej w temat OC ramu być może uda Ci się je podciągnąć nawet do 3533 Mhz ale to już zależy od kontrolera.

Link to post
Share on other sites

Zaciekawiły mnie takie pamięci ram: HyperX Predator 16GB DDR4(2x8GB),3200Mhz,CL16 pamięc ram firmy Kingston z radiatorem-chłodzeniem.Pamięci są zgodne z płytą główną jaką posiadam

Czy ta pamięć ram 2x8GB to dobry wybór i taka pamięć ram 3200Mhz zadziała z procesorem Ryzen5 1500X?

Link to post
Share on other sites

Na radiatory nie patrz, podkręcał nie będziesz a jeśli nawet to nie DDR2, Cruciale są na lepszych kościach.

Wszystko jest kwestą ceny ale jeśli jest podobna to brałbym cruciale.

 

 

 

Czy ta pamięć ram 2x8GB to dobry wybór

Chodzi Ci o ilość? tak, to optymalna ilość pod gry na dzień dzisiejszy.

 

 

 

taka pamięć ram 3200Mhz zadziała z procesorem Ryzen5 1500X?

To Ci już tłumaczyłem wyżej, XMP powinno wystartować, ale z ramem zawsze jest cień szansy, że nie będą chciały działać na tej częstotliwości. Po zakupie i montażu i tak będziesz musiał wejść w UEFi i ustawić XMP. Wtedy się okaże:P.... dlatego tak jak wspomniałem zamów z możliwością zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Niestety polecane w linku w #3 poście pamięci ram nie są zgodne z moją płytą główną(sprawdziłem na stronie producenta w wykazie zgodnych pamięci dla procesora Ryzen 2000)

Pozostaje zastanowić się nad pamięciami HyperX Predator 16GB DDR4(2x8GB),3200Mhz,CL16,bo te pamięci zadziałają z płytą główną jaką posiadam,a na radiatory w tej pamięci nie patrze,bo to taki bajer,a pamięci ram nie podkręcam.

Może szukać innych ram ddr4 16GB (2x8GB) 3200mhz cl16 zgodnych z płytą główną Asus Prime B450-PLUS?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety polecane w linku w #3 poście pamięci ram nie są zgodne z moją płytą główną(sprawdziłem na stronie producenta w wykazie zgodnych pamięci dla procesora Ryzen 2000)

 

Musimy sobie coś tutaj wyjaśnić,

To, że danych pamięci nie ma na oficjalnej liście pamięci zgodnych - o niczym nie świadczy.

Ta lista traktuje tylko i wyłącznie o tym, iż dana pamięć została przetestowana przez producenta i działała prawidłowo. 


Oczywiście jeśli tak wolisz to można brać te Predatory, natomiast jak by Cię kiedyś natchnienie zebrało na OC to na Crucialach z całą pewnością wyniki będą lepsze.

Link to post
Share on other sites

W internecie znalazłem informację,że pamięć ram podana w linku w #3 poście jest zgodna z płytą główną jaką posiadam,ale nie wiadomo czy na pewno zadziała z procesorem Ryzen5 1500X w pełnym taktowaniu 3200Mhz po ustawieniu w BIOS profilu XMP dla tej pamięci ram

Teraz pozostaje zastanowić się czy ostatecznie kupić pamięć ram podaną w linku w #3 poście czy raczej kupić pamięć ram HyperX Predator 16GB DDR4(2x8GB),3200Mhz,CL16,bo chyba pamięć ram podana w linku w #3 poście wydaje się ciekawą pamięcią ram i ma dożywotnią gwarancję producenta

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...