Skocz do zawartości

Phenom X3 8450 vs. Athlon 6000+


Recommended Posts

Proste pytanie:

 

Co będzie wydajniejsze w grach? Phenom X3 8450 AM2+ 2.1GHz czy Athlon x2 6000+ AM2 3,1GHz ??

 

Który procesor wybrać? I do jakich wartości można podkręcić x3 8450 ? Jakie macie opinie o tym procesorze?

 

Dodam, że wybieram tylko z tych dwóch więc płyta, grafika itp nie mają znaczenia.

Link to post
Share on other sites

czemu tylko te dwa? :x Po podkręcaniu na pewno lepszy będzie x3 ogólnie i jeden i drugi to grzałki :D

 

Ponieważ te dwa posiadam i chcę jedną platformę oddać bratu. Co do X3 to wyczytałem, że nawet po podkręceniu do 2,5GHz w grach (crysis, mafia 2, tip) jest wolniejszy od X2 3,1GHz. Czytałem też że ciężko się podkręca...

Link to post
Share on other sites

no to jak masz dwa to co za problem je przetestować na jakiejś grze/ benchmarku i ocenić który jest wydajniejszy

 

W tej chwili w komputerze siedzi Athlon X2 6000+ 3,1GHz na płycie MSI K9N nForce 570 SLI. Mam też sam procesor Phenom 8450 2,1GHz z płytą GYGABITE M61PME-S2P i nie mam czasu na montowanie, rozkładanie, sprawdzanie, testowanie wgrywanie sterowników itp. Dlatego zadaję pytanie na forum aby nie tracić cennego czasu.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli masz pewność że wyciśniesz tego X3 dość wysoko, ponad 2,5 GHz to bym go zostawił (oczywiście jeśli masz dobre chłodzenie), w innym przypadku zostawiłbym tego 3,1 GHz, stabilne, sprawdzone, chyba wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Gdzie tak pisze ze do 2.5 ?

 

Oczywiście można więcej podnosząc napięcie itp do nawet 2,7GHz ale 2,5GHz to taka granica normalnego, bezproblemowego OC. Ponad 2,5 to można się bawić jak się ma dobrą płytę główną a ta moja raczej do takich nie należy...

 

http://forum.cdaction.pl/Phenom-x3-8450-podkrecanie-problemy-t134107.html

http://forum.pclab.pl/topic/669125-AMD-Phenom-x3-8450

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?202538-Asus-M2N-SLI-Deluxe-Phenom-X3-8450-Overclocking

http://www.amdzone.com/phpbb3/viewtopic.php?f=52&p=136217

 

Wszędzie udaje się uzyskać 2,6-2,7 tylko na podnoszeniu napięcia i przy dobrych pamięciach RAM. A chyba nawet przy 2,6GHz i tak procesor nie wyprzedza 6000+ aż o tyle aby taka wymiana była ogromnie korzystna?

Link to post
Share on other sites

Zostaw dla siebie tego Phenoma niż Athlona. Na Phenomie X3 będziesz mógł spokojnie pograć w GTA4 i inne gry wykorzystujące więcej niż 2 jajka, na dwóch jajach będzie szarpać, tego MSI K9N zostaw dla siebie a bratu oddaj gigabyte :]

Link to post
Share on other sites

Zostaw dla siebie tego Phenoma niż Athlona. Na Phenomie X3 będziesz mógł spokojnie pograć w GTA4 i inne gry wykorzystujące więcej niż 2 jajka, na dwóch jajach będzie szarpać, tego MSI K9N zostaw dla siebie a bratu oddaj gigabyte :]

 

Nie da rady... Phenom nie wejdzie do MSI - nie pasuje podstawka AM2+ procka do AM2 płyty.

 

Poza tym skłaniam się bardziej do zostawienia Athlona 6000+ ponieważ w większości gier (nie benchmarków) 2 szybsze rdzenie są lepsze niż 3 wolne.

Link to post
Share on other sites

Twoja decyzja, ja nie grywam w stare gry, nowsze gierki wykorzystują więcej niż dwa rdzenie, wiadomo że najlepiej mieć wysokotaktowanego i wielordzeniowego proca, ja na twoim miejscu nie pchałbym się w A6K+. Phenom super wydajny nie jest ale na boxowym chłodzeniu chodził kiedyś u mnie na 2,8Ghz (grzał się niemiłośiernie ale chodził jak należy). Co do MSI mój błąd Phenom tam nie wejdzie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...