Skocz do zawartości

Nagłe spadki Fps w laptopie /i5 9300h gtx 1660 ti


Recommended Posts

Może spróbuj zainstalować system bez tego całego oprogramowania od HP?

Ja u siebie nie instalowałem tego całego wspomagania od Della (ale nie jestem w stanie stwierdzić, że to coś dało).

 

A może to ta druga kość ramu nie zgrywa się z tą oryginalną? (albo wypisuję herezje... :))

U mnie jest 2x4Gb RAM.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

Instalowałem raz sam oryginalne sterowniki potem kiedy nie pomogło pomyślałem że może od hp coś da ale nic nie daje.

Co do kości też się zastanawiałem bo z ta oryginalną może być coś nie tak. Jutro ja wymontuje i zobaczę czy bd okej.

Link to post
Share on other sites

@up no i wszystko jasne :/ ... GPU po kilku minutach dobija Ci do temp limitu 85stopni stąd te skoki napięcia..tutaj masz powód.

 

Cały urok grania na lapkach.

 

 

 

Problem wystąpił po około 2 tygodniach od zakupu.
 

 

Bo dwa tygodnie po zakupie zaczęły się ciepłe dni, czyż nie? 

Nie wiem jak tam jest rozwiązany układ chłodzenia dla GPU ale i tak rąk tam nie włożysz bo gwara.

 

Zacznij od jakiejś podkładki chłodzącej... ale raczej będzie to zaleczenia a nie leczenie tego problemu.


Tak wygląda spód twojego lapka?

03190148e5b57f26.jpg

 

Szukaj podkładki która będzie Ci dodatkowo "napychać" powietrze prosto w te otwory wentylacyjne.
 

Link to post
Share on other sites

@up.. faktycznie można się pobawić z UV z tym, że na tym Q-max'ie nie schodziłbym już z taktami.

I tak jest mocno przykrojony do 1140 Mhz :/, niestety nie świadczy to dobrze o układzie chłodzenia tego lapka jeśli nie daje rady z GPU o TDP 60W. Strach pomyśleć co by się działo jak by tam siedziała "zwykła" laptopowa wersja 1660Ti.

Link to post
Share on other sites

@up.. faktycznie można się pobawić z UV z tym, że na tym Q-max'ie nie schodziłbym już z taktami.

I tak jest mocno przykrojony do 1140 Mhz :/, niestety nie świadczy to dobrze o układzie chłodzenia tego lapka jeśli nie daje rady z GPU o TDP 60W. Strach pomyśleć co by się działo jak by tam siedziała "zwykła" laptopowa wersja 1660Ti.

Nie dość że jest ustawiony na takie taktowanie to gdy robie Uv karty to ona nie reaguje taktowanie spada jeszcze gorzej a temperatury nie spadają (80-85) 

Link to post
Share on other sites

Podejrzyj w hwinfo64 jakie rzeczywiście napięcia osiąga GPU podczas gry - tam też możesz zapisać sobie logi.

 

Jeśli nic nie pomoże, (UV, podkładka chłodząca) no to zawsze możesz teoretycznie wysyłać na reklamacje, może chociaż zmienią pastę na coś porządniejszego. 


@up. btw. tutaj jest test z tym lapkiem na i7 z tym samym gpu. I temperatury na GPU nie przekraczają 64stopni (w Wieśku 3). (nie wiadomo jak była temperatura otoczenia) ale to i tak znacznie lepiej niż u Ciebie.

 

https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-Gaming-17-vs-MSI-GF75-Sacrificing-portability-for-cooler-and-quieter-gaming.428361.0.html

 

 

Zrób zrzuty z hwinfo jak to u Ciebie wygląda po 5 min grania. (szczególnie cała zakładka GPU).

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewna, ale w niektórych lapkach chłodzenie CPU i GPU jest wspólne i stąd może być problem z temp. Warto by było rozkręcić tego lapka, ale wtedy gwarancję się straci.

Ja nie trace, ponieważ żeby włożyc dysk do tego laptopa musze go otworzyć

Podejrzyj w hwinfo64 jakie rzeczywiście napięcia osiąga GPU podczas gry - tam też możesz zapisać sobie logi.

 

Jeśli nic nie pomoże, (UV, podkładka chłodząca) no to zawsze możesz teoretycznie wysyłać na reklamacje, może chociaż zmienią pastę na coś porządniejszego. 

@up. btw. tutaj jest test z tym lapkiem na i7 z tym samym gpu. I temperatury na GPU nie przekraczają 64stopni (w Wieśku 3). (nie wiadomo jak była temperatura otoczenia) ale to i tak znacznie lepiej niż u Ciebie.

 

https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-Gaming-17-vs-MSI-GF75-Sacrificing-portability-for-cooler-and-quieter-gaming.428361.0.html

 

 

Zrób zrzuty z hwinfo jak to u Ciebie wygląda po 5 min grania. (szczególnie cała zakładka GPU).

Nw czy coś to da ale prosze:

 

https://zapodaj.net/fb36a4d7e0f9c.png.html

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to się nadaję na reklamację bo z chłodzeniem coś ewidentnie jest nie tak, jakaś wada fabryczna. W recenzjach temperatury są o wiele niższe.

Dziwi mnie jeszcze wysoki boost. 1755mhz to już prawie poziom karty desktopowej. Poszukaj w oprogramowaniu z hp, może coś podkręca grafikę i przez to się smaży.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to się nadaję na reklamację bo z chłodzeniem coś ewidentnie jest nie tak, jakaś wada fabryczna. W recenzjach temperatury są o wiele niższe.

Dziwi mnie jeszcze wysoki boost. 1755mhz to już prawie poziom karty desktopowej. Poszukaj w oprogramowaniu z hp, może coś podkręca grafikę i przez to się smaży.

Zamówiłem lepsza podstawkę chłodząca, która wieje w prost w wentylatory. Jak to nic nie da to chyba na gwarancję oddam i niech spróbują go naprawić.

 

Jeszcze jedno pytanie.da się zmienić jakoś te taktowanie na niższe, czy to jest ustawione na stałe i nic nie da się z tym zrobić

Link to post
Share on other sites

napewno ja bym tego nie rozbieral ,tym bardziej ze nie masz pewnosci ze zmiana pasty pomoze . rownie dobrze moze byc ze chinczyk spal na lini produkcyjnej i nie napełnił rurek

 

to trochę za proste z pasta ,rozstrzał jakosci dzisiaj jest wielki

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

napewno ja bym tego nie rozbieral ,tym bardziej ze nie masz pewnosci ze zmiana pasty pomoze . rownie dobrze moze byc ze chinczyk spal na lini produkcyjnej i nie napełnił rurek

 

to trochę za proste z pasta ,rozstrzał jakosci dzisiaj jest wielki

On kupiony był w x-kom, to jak bym im go wysłał to wymiana na inny czy naprawa.chyba że na wymianę to za późno

Link to post
Share on other sites

jak zrzuciles? miales to w oc?

tak jak na zdjęciu zrobiłem i spadki zniknęły

Taktowanie Gpu zmieniłem o -100 mhz ,ale to dopiero się naprawiło jak ponownie zaktualizowałem bios.

Szczerze to nw może coś w biosie się pogmatwało i był problem.Karta graficzna nie przekracza teraz 81 stopni.

https://zapodaj.net/2c02480fa3ca7.png.html

 

Tak zmieniłem napiecie na karcie

Link to post
Share on other sites

i tak masz wysokie napiecie jak na ta karte


swoja droga jak bede kiedys kupowal laptopa do gier za 3000 to trzeba sie przyjrzeć chłodzeniu bo ten hp to chyba najtanszy z 9300h z duall chanell ram ,na czyms przycieli ale pewnie nie tylko oni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...