Skocz do zawartości

Zasilacz dla staruszka


Recommended Posts

Witajcie wszyscy

 

Mam leciwego staruszka, tak 10 letniego i potrzebuje do niego zasilacza.

 

CPU 2 rdzenie , 2 kosci Ram po 4GB, graf. zintegrowana i 2xhdd

Reszta to klawiaturka z myszka + monitorek. Całość nie jest podkręcana, pracuje w normalnym trybie

Myśle że wszystko powinno się zamknąć w max.160W, jeśłi inaczej to poprawcie mnie.

 

Sprzet stary ale spokojnie w biurze daje rade dlatego go trzymam.

 

Teraz wymagania zasilacz:

-dobry jakościowo ze stabilnymi napięciami

-nie za drogi tak gdzieś do ~200

-fajnie jakby po odwaleniu kity przez w/w zestaw dało się go jeszcze gdzieś wykorzystać, np w jakiejś

nowej budżetówce opartej na np słabym ryzenie

-kolejna rzecz, to wtyczki/kable, czy będa pasowały do starszej płyty, czy aktualne zasilacze mają jakieś inne koncówki na wyposażeniu (gdzieś czytałem np o różnicach we wtyczkach atx12 2x4, 4+4 itp warianty)

 

Dzięki.

Edytowane przez PawelKam
Link to post
Share on other sites

Proponuję zasilacz Fortrona o mocy 300W za 59.90. To sprzęt z demontowanego PC, ale masz 14 dni na zwrot, więc nie powinno być problemów. FSP/Fortron to nie firma krzak, więc nie powinno być problemów. Jeśli masz obawy, to poszukaj na smartfonie jak się sprawdza zasilacz bez kompa. DO starego PC szkoda wydawać więcej na zasilacz.

 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-fortron-fsp300-60ega-certyfikat-80-gold-7785830149

Link to post
Share on other sites

Nie pchałbym się w stare Fortrony.Jak po taniości to w zupełności wystarczy SilentiumPC w wersji 350 lub 450.

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-elementum-e2-si-350w-spc196-4073831/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-elementum-e2-si-450w-spc197-4073835/

Dużo lepsza jednostka niż stare Fortrony i to jeszcze nowa.Chyba że bardzo chcesz po taniości to może ten Fortron,chociaż ja bym nie bawił się w takie coś.

Link to post
Share on other sites

Dzięki ale zdecydowanie wole nówke, bo to jednak zasilacz, a nigdy nie wiadomo co w takiej używce siedzi, jak była eksploatowana, i mam tylko 14 dni a w nówce normalną gwarke.

Co do kwesti po taniości, no nie żeby tak, przyoszczędze z 5 dych a potem mi spali cały zestaw, dlatego powiedziałem do granicy 200zł

czyli model zrównoważony pod kątem cena/jakość

Jakie jeszcze inne modele (nowe) byście polecili. A co z tymi wtyczkami, musze na nie zwracać uwage czy spokojnie powinny pasować do starszego

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy chcesz do 200zł jak najlepszą jednostkę,czyli Vero l3 500W czy troszkę tańszy Vero l2 500W.Czy do 200zł,czyli mniej 150 zł np.Z wtyczkami,że? Jaką masz płytę główną? Ale najprawdopodobniej nie będzie trzeba się obawiać o przejściówki itp.

Link to post
Share on other sites

Chce taki aby był dobry jakościowo, tzn. solidnie wykonany, z dobrymi parametrami, który w razie awarii tego zestawu bez problemu da sobie rade w nowym (będę mógł go tam przerzucić).

Jeśli spełni w/w wymagania to oczywiste że wole tańszy, ale jeśli warto dorzucić więcej np 50-55 to chyba warto lepszy.

A na płycie mam takie złącze jak tutaj

https://www.mygarage.ro/attachments/componente/127533d1294425064-help-me-fix-la-subiect-atx_12v_2x4.png

Link to post
Share on other sites

Tu masz fajny zasilacz. Dodatkowo płyta, obudowa, procesor i legalny system gratis https://allegro.pl/oferta/komputer-hp-prodesk-400-g2-g3250-4gb-500gb-w8p-9421799644. Jak Masz DDR3 to kupiłbym coś takiego i przełożył 4 goga do tego komputera a resztę co zostanie sprzedał.  Jak dobrze widzę, to ten model to standardowa konstrukcja ATX a nie SFF, więc nie będzie problemów z naprawą czy wymianą części. A całość nawet jak wyjdzie o te 50 czy nawet 100 zł drożej niż sam zasilacz, to w ciągu roku na rachunkach za prąd zaoszczędzisz.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dzięki "benutzer" fajny link do zacnego sprzętu tyle że narazie chce się skupić na zasilaczu a tutaj nawet jakbym chciał przemontować go to w opisie masz, że to 180W czyli raczej lichy, nawet jakby to była już podana moc rzeczywista a nie ze specyfikacji 

 

Ale skoro już temat został poruszony to co sądzicie o takich zestawach za 250-350 zł

Ktoś się orientuje w jakim stanie najczęściej są tam zasilacze.

Bo może za niewiele więcej - 3 stówki to dobry deal. Zasilacz sobie przemontuje a oprócz tego zostanie mi prawie kompletna (sprawna) buda do wykorzystania. Co o tym myślicie.

Niby mówiłem o nówkach zasilaczach ale ta opcja też jest ciekawa.

Prosze niech się wypowiedzą znawcy tematu.

Edytowane przez PawelKam
Link to post
Share on other sites

Większa mi nie potrzebna ale musze brać pod uwage realia

moj zestaw to procek+dyski+ram+płyta z grafiką ale jednak + jakieś komponenty typu monitor = ~ 120 no z rezerwa do 140W

ten zasilacz to: moc 180W to pewnie ze specyfikacj to raz a po 2 używka czyli pewnie realnie daje może ok 150W

150 - 140 = 10 rezerwy ? mało a dodatkowo ponieważ jest używany to ryzyko  awarii jest prawdopodobne

Dlatego mówie że musi być coś mocniejszego i pewniejszego.

 

No ale nie mówie NIe takich zestawom bo to interesujący temat

i super jakby się wypowiadali też inni, bo czym wiecej rozmów tym lepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Opisz dokładnie jaki masz teraz zestaw, bo proponowanie całej jednostki za niska kwotę to jak wróżenie z fusów. Komputerek HP podlinkowany wyżej to fajna opcja w momencie jak będzie wydajniejszy od twojego obecnego. Co do tego zasilacza 180w to są to jednostki z reguły tylko pod konkretną serię producenta i najczęściej cechują się sprawnością 80+ gold więc 150 wat to dla niego pestka. kolejna sprawa, że takiego zasilacza nie przełożysz do innego komputera ze względu na inny format (wielkość) albo inne podłączenie pod płytę.

 

Podsumowując:

- jak cały komputer w niskiej cenie będzie wydajniejszy niż twój obecny to się opłaca ,

- jak nie to bierz tego vero l3 co podali wyżej, albo inny zasilacz 80+ bronze w podobnej cenie (450-500wat) to Ci posłuży też w innym pc w przyszłości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...