Skocz do zawartości

Komputer na halę produkcyjną


Recommended Posts

Potrzebuję zamontować komputer na hali produkcyjnej do zarządzania procesami produkcyjnymi. Nie może być to jednak "cywilna" jednostka, bo zaraz się zakurzy lub zawilgoci. W związku z tym, jakie rozwiazania, obudowy stosuje się do tego rodzaju pomieszczeń.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze będą komputery typu Mini.

Jako, że nasza firma współpracuje z HP zakupujemy przeważnie pod tą marką modele mini na hale produkcyjne od 2017 roku, z którymi nigdy nie było problemów.

Tutaj można sobie przejrzeć różne konfiguracje:

 

https://www8.hp.com/pl/pl/desktops/view-all-desktop-computers.html?facet=Mini

 

Zakupujemy obecnie model HP EliteDesk 705 G5 jako, że posiada karte sieciową WLAN, 8GB RAM, 256GB SSD oraz jest na obecnie najlepszych procesorach pod względem bezpieczeństwa - AMD (seria Ryzen 3 zdecydowanie wystarczy).

Edytowane przez Radmen
Link to post
Share on other sites

U mnie chodzą Delle, HP, Lenovo, Nic się nie dzieje.  Chodzą po kilka lat w trybie 7x24. Generalnie nie ma większej różnicy jeśli chodzi o jakość wykonania. W każdym bądź razie nie kupuj składaka. Bo to po pierwsze drożej wyjdzie i po drugie nie wytrzyma kilku lat. Koszt 2000 netto za i5 8500, 8 GB RAM i SSD. Do tego szafka metalowa za 1500 - 2000 PLN. Jeśli jest duże zapylenie to są specjalne szafki przemysłowe, również z wentylatorami i filtrami. Chociaż jak wsadzisz PCta, który w IDLE pobiera 20 Watt w szczelną hermetycznie szafkę metalową, to nic mu się nie stanie. Wcale nie trzeba nie wiadomo jakiego chłodzenia. My mamy sporo takich szafek: https://sprzedajemy.pl/metalowa-szafka-pod-komputer-przemyslowy-smk-2-poznan-2-3d3332-nr53403743 Osobiście nie  bardzo polecam, bo nie są specjalnie szczelne. Czasem też kupujemy komputery 3-4 letnie poleasingowe za kilkaset PLN i rónież nic się z nimi nie dzieje np. HP G1 600, Del Tiny 3020M, Lenovo M73 Oczywiście musi być Windows Pro, chociażby dla pulpitu zdalnego.

 

 

@Radmer U kogo kupujecie HPki?

Link to post
Share on other sites

Ja dla odmiany stosuję komputery przemysłowe ELCOM [iP65 (przedni panel), IP54 (cały komputer), powierzchnia dotykowa odporna na podrapanie, odporny na wstrząsy,]. W cholerę drogie, ale coś za coś. Cywilne budy roku nie wytrzymywały w tych warunkach (wilgoć, zasolenie, temperatura od 2 do 35 stopni - zależnie od działu). 9 lat, wszystkie działają.

Link to post
Share on other sites

To kwestia tak naprawdę dostatecznie szczelnej obudowy.

Oczywiście są już gotowe rozwiązania z tego zakresu, które są na tyle szczelne i przystosowane do pracy w trudniejszych warunkach, że nie trzeba stosować dodatkowych form zabezpieczenia.

Proponuję sprawdzić np pod niniejszym linkiem: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/komputery-i-monitory-przemyslowe

Link to post
Share on other sites

Pytanie ile taki komputer kosztuje? Jeden z naszych dostawców sprzedał nam takie cudo przemysłowe za 7000 € (słownie siedem tysięcy euro a nie siedemset). Może lepiej jakiś markowy PC Dell, HP czy Lenovo za 2500 + do tego solidną i szczelną szafkę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...