Skocz do zawartości

R7 1700 -> R7 3700 (b350)


Recommended Posts

Witam,

byłem szczęśliwym posiadaczem R7 1700, płyta główna AsRock ab350 pro4 zaczęła odmawiać posłuszeństwa (padły porty sata), wiec jest obecnie na gwarancji, w międzyczasie przypadkiem znalazłem chętnego na zakup starszego procesora, stwierdziłem więc, że wymienię na R7 3700X. Teraz nasuwa się moje pytanie, czy komputer wstanie na nowym r7 przynajmniej do momentu aktualizowania biosu? Czy może będę musiał znaleźć 1st gen żeby to zrobić? Może miał ktoś podobny przypadek :) 

Link to post
Share on other sites

@up daj znać ile cała procedura trwała i jak się skończyła - takie info jest pomocne tutaj na forum.

btw. też mam 1700, podkręconego do 3,9 - wielokrotnie zastanawiałem się nad zmianą ale czekam na razie na zen3.

 

W moim przypadku to grafika-video/gry to już w tym momencie proporcja 70/30.

Link to post
Share on other sites

Taki offtop ale z tymi ab350 pro4 chyba jest cos nie tak bo mam 2 takie plyty z tego jedna juz jest w serwisie wlasnie przez problemy z SATA a 2 niedlugo tez tam trafi tez przez SATA 

 

Podobno to dosyć powszechny problem, kontroler odpowiedzialny za te dwa porty sata A1 i A2 lubi płatać figle.

 

@up daj znać ile cała procedura trwała i jak się skończyła - takie info jest pomocne tutaj na forum.

btw. też mam 1700, podkręconego do 3,9 - wielokrotnie zastanawiałem się nad zmianą ale czekam na razie na zen3.

 

W moim przypadku to grafika-video/gry to już w tym momencie proporcja 70/30.

 

Pewnie, jak tylko wszystko się zakończy, mam nadzieję, że jak najszybciej, dam znać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

U mnie ta sama płyta dzisiaj wróciła z serwisu bios nie byl zaktualizowany był z kwietnia tamtego roku do tego płyta powinna wrócić w nowym opakowaniu? Bo moja wróciła w tym co wyslalem + dostałem ja zapakowana w ta folie antystatyczna która była porwana.Co więcej płyta ma w dwóch miejscach jakieś żółte plamy do tego gniazdo wentylatora było zabrudzone pasta termoprzewodzaca.Gwarancje realizowałem przez Komputronik i mam wątpliwości czy ta płyta wgl była u asrocka.Caly proces trwał prawie miesiąc a Komputronik wysłał podobno tą płytę do asrocka dopiero po około półtora tygodnia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem już po całym procesie, podobnie jak kolega Ankelos płyta przyszła w tym samym opakowaniu, co prawda została wymieniona na nową. Przy odbiorze zostałem poinformowany, że jak najbardziej nie będzie problemu z 3 generacją Ryzenów (ale w razie problemów wystarczy przynieść do salonu x-kom, odeślą do Częstochowy na 2 dni na aktualizację). No cóż, niestety plułem sobie potem w brodę, że nie sprawdziłem naklejki na kości bios w salonie, ślepo uwierzyłem panu sprzedawcy, bo przecież powinien wiedzieć co mówi, prawda?... Płyta przyszła z biosem 5.60, Ryzen 3rd gen w przypadku tej płyty obsługiwany jest od 5.80. Zaktualizowałem na własną rękę, akurat miałem dostęp do procesora znajomego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...