Skocz do zawartości

Recommended Posts

8 minut temu, Rebelmind napisał:

Ile karta ma, niecały rok?

21 października skończy 10 miesięcy. Pady na sekcji zasilania były jeszcze w całkiem niezłej kondycji, ale te na pamięciach wyschły na wiór, kruszyły się podczas odklejania.

12 minut temu, Rebelmind napisał:

Udało się zdjąć plombę?

Udało, ale w kawałkach default_33_8.png 

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma monitor FHD a chce sobie bardzo dobrze wygładzić obraz, to polecam DRS z DL(SS) w sterownikach nV. Wybrać w grze żądaną rozdzielczość wyższą od natywnej i wyłączyć wszelakie antialiasingi. Jest to odwrócony DLSS który z wyższej rozdzielczości robi niższą. 

 

nvidia-control-panel-dldsr-configuration

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, MiK napisał:

Wybrać w grze żądaną rozdzielczość wyższą od natywnej i wyłączyć wszelakie antialiasingi

Pytanie tylko po co? Tradycyjny supersampling umarł śmiercią naturalną dość dawno temu, bo nowsze metody AA dają podobne rezultaty przy znacznie niższym obciążeniu GPU. Jak ktoś ma kartę za mocną do monitora FHD to mam lepsze rozwiązanie - wymienić monitor na 1440/4k. Wtedy faktycznie widać znaczną różnicę w obrazie.

59 minut temu, MiK napisał:

DRS z DL(SS) w sterownikach nV

Czyli wyrenderować obraz w wyższej rozdzielczości, następnie przeskalować do natywnej, a potem jeszcze raz wyrenderować go w niższej żeby podbić z powrotem do natywnej? :D No nie brzmi zbyt rozsądnie, input lag pewnie leci w kosmos.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, zbiku90 napisał:

a potem jeszcze raz wyrenderować go w niższej żeby podbić z powrotem do natywnej?

 

Bez tego. Samo z wyższej do niższej plus DL.

 

15 minut temu, zbiku90 napisał:

Pytanie tylko po co?

 

Supersampling to najlepsza metoda wygładzania. Ta dodatkowo wsparta DL. Dużo lepsza niż wszelakie TAA czy FXAA. Jak ktoś ma niewykorzystane moce gpu w starszych gierkach typu Crysis 3 to czemu by tego nie wykorzystać?

 

Detale Sofy:

https://imgsli.com/OTA5Njc/0/1

 

Gałęzie: 

https://imgsli.com/OTA5ODI

Link to post
Share on other sites

A czego tu nie rozumieć. Mam FHD. Ustawiam to w sterownikach. Gra wykrywa jako 1440p i w tej rozdzielczości renderuje. Potem DL zmniejsza do 1080p z zachowaniem szczegółów obecnych w 1440p i wygładzeniem. Im mniejsza natywna rozdzielczość tym lepszy efekt.  

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, zbiku90 napisał:

No to ja tu czegoś nie rozumiem widocznie. Na screenach faktycznie wygląda dobrze.

Jak możesz pamiętać w drugim Wiedźminie dodali taką samą opcję nazwaną ubersampling. Obraz był jak żyleta, ponieważ renderował się w rozdzielczości wyższej niż monitor przewiduje. GTX 580 był wtedy rozkładany na łopatki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim!

 

Czytuję sobie ten wątek od jakiegoś czasu i w końcu zarejestrowałem się na forum, ponieważ potrzebuję zasięgnąć opinii na temat termopadów.

Korzystając z wysypu używanych kart Ampere, kupiłem RTX 3070 w wersji Gigabyte Vision OC. Na początek przetestowałem ją 3D Mark i wydajność miała przeciętną, ale strasznie wyła pod mocnym obciążeniem i lekko zrzucała zegary przy 83*C, więc postanowiłem wymienić pastę na rdzeniu i termopady. Mam jednak problem z dopasowaniem grubości termopadów na kościach pamięci, gdzie odstęp do radiatora wynosi ok 0,7mm. Miałem zakupione Gelidy Ultimate 0,5mm, które nałożyłem w dwóch warstwach, ale po skręceniu nie uzyskałem kontaktu procesora graficznego z radiatorem (nie mówiąc już o nadmiernych naprężeniach elementów montażowych). Czy moglibyście mi polecić jakieś sensowne termopady o wysokiej ściśliwości?

Zakładam, że przy pamięciach GDDR6 nie potrzebuję nadzwyczajnego przewodzenia ciepła, tym bardziej, że od drugiej strony nałożyłem Gelidy Ultimate 3mm dla kontaktu z aluminiową backplate.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, gvarez napisał:

Miałem zakupione Gelidy Ultimate 0,5mm, które nałożyłem w dwóch warstwach, ale po skręceniu nie uzyskałem kontaktu procesora graficznego z radiatorem

Gelidy to twarde termopady, ich nie można dać z górką. Inna sprawa, że Gelid 1 mm ma w rzeczywistości 0.9 mm.

15 minut temu, gvarez napisał:

Czy moglibyście mi polecić jakieś sensowne termopady o wysokiej ściśliwości?

https://allegro.pl/oferta/termopady-termopad-thermopady-1mm-20x100-6w-mk-9873929757

albo

https://www.aab.com.pl/product-pol-581-AABCOOLING-Thermopad-20x130x1-6-W-mK.html

 

Są jak z gumy. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, Artok napisał:

Gelidy to twarde termopady, ich nie można dać z górką. Inna sprawa, że Gelid 1 mm ma w rzeczywistości 0.9 mm.

Tak, przekonałem się empirycznie :) Zamawiałem termopady przed rozkręceniem karty, bo liczyłem na na szybką akcję wymiany. Nie mogłem znaleźć informacji o stosowanej grubości, więc zamówiłem na podstawie filmiku na YT, gdzie gość wymieniał w 3060ti Vision i stosował 0,5mm. Najwyraźniej konstrukcja radiatora różni się nie tylko grubością...

Teraz, Artok napisał:

Dzięki wielkie, zamawiam 8-)

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, gvarez napisał:

Nie mogłem znaleźć informacji o stosowanej grubości, więc zamówiłem na podstawie filmiku na YT, gdzie gość wymieniał w 3060ti Vision i stosował 0,5mm.

Na przyszłość nie ma co sugerować się informacjami z internetu, tylko zamówić różne grubości termopadów - na wszelki wypadek. Na Allegro zwrot jest darmowy, więc niewykorzystane termopady po prostu pakujesz, zanosisz do paczkomatu i czekasz na pieniądze. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Artok napisał:

Na przyszłość nie ma co sugerować się informacjami z internetu, tylko zamówić różne grubości termopadów - na wszelki wypadek. Na Allegro zwrot jest darmowy, więc niewykorzystane termopady po prostu pakujesz, zanosisz do paczkomatu i czekasz na pieniądze. 

Rada jak najbardziej słuszna, chociaż ja i tak się przejechałem na tym, że nie miałem pojęcia, jak twarde są te Gelidy. Uznałem, że skoro 0,5mm to za mało (przy pierwszej przymiarce niewielki scalak pomiędzy kościami pamięci wystawał ponad grubość termopada 0,5 przyłożonego do pamięci), to dołożenie drugiej warstwy załatwi sprawę. Po fakcie doczytałem, że są mało ściśliwe i w dodatku nie powinno się ich stosować warstwami. Learning the hard way :mlotek:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, gvarez napisał:

Po fakcie doczytałem, że są mało ściśliwe i w dodatku nie powinno się ich stosować warstwami. Learning the hard way :mlotek:

1. Stosowanie warstwami jest bez sensu, co sam zauważyłeś.

2. W przypadku wątpliwości , z dwojga złego lepiej dać grubsze (w granicach tolerancji) niż za cienkie. Gelidy są bardzo dobre ale mało plastyczne, te AAB co Artok polecił są miękkie, tanie i powinny dać radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...