Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam głośniki Manta(są do du*y) za 70 zł z media "nie dla idiotów" i postanowiłem je zmienić a tym bardziej, że mam dźwiękówkę Creative Xtreme X-Fi Gamer..<br>Myślałem nad Geniusami 6000 lub Creativami G500, ale nie wiem, czy nie ma lepszych. Uszy mi więdną od tej słabej jakości dźwięku, choć po dzisiejszym włożeniu dźwiękówki dźwięk się polepszył(zwłaszcza wysokie, w moim odsłuchu), ale to i tak za mało. Więc jakie głośniki polecacie do 600 zł?

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

Bez wątpienia G500 łupną mocniej. To dobra konstrukcja pod względem dźwięku, aczkolwiek... wadliwa. Subwoofer przegrzewa się, końcówka mocy pozbawiona jest odpowiedniego chłodzenia. Subwoofery tej mocy, ze wzmacniaczem tej mocy winny być wyposarzone w ożebrowanie z tyłu (coś na kształt radiatora), G500 go nie mają. Genius to mniej znana marka, ale bardzo plusują drewnem. To nie są plastiki - stara szkoła :)

 

Muzyka instrumentalna - Genius

Muzyka elektroniczna, gry, film - Creative

 

Wybrałbym Creativ'a, mimo, że bywa wadliwy, a ja lubię także posłuchać rocka :)

Link to post
Share on other sites

Na pewno masz miejsce na 5.1? Nie lepiej 2.1?

Z 2.1 polecam Creative GigaWorks T3. Na Allegro znajdziesz je za 599 zł. Kompaktowa wielkość, genialny wygląd, dźwięk adekwatny do ceny, moc (zdziwisz się, jak grają małe kolumienki).

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Racja. Zapomniałem. Używam sprzętu do gier i muzyki. Czy zestaw 2 lub 2.1 jest dużo słabszy w grach i filmach niż 5,1?

 

"Z 2.1 polecam Creative GigaWorks T3. Na Allegro znajdziesz je za 599 zł. Kompaktowa wielkość, genialny wygląd, dźwięk adekwatny do ceny, moc (zdziwisz się, jak grają małe kolumienki). "

 

Zdziwię się, że głośno, czy że tak ładnie grają?

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

A Logitech G51? Są chwalone i mają podobną jakość co Creative G500, choć są w różnych cenach. Są słabo dostępne, ale jeśli bym znalazł to czy opłaciło by się to? Pozytywnie się o nich wyrażają<br>

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

Generalnie G500 mają najmocniejszy subwoofer ze wszystkiego o czym wyżej piszemy. z tego co pamiętam 20 cm membrana, 130W, to już wchodzi w klasę hi-fi. Więc wszelkie efekty zabrzmia na tym najlepiej.

 

Jaka masz kartę dźwiękową?

Link to post
Share on other sites

Jakbyś chciał 2.0 to Microlab Solo7C... w sumie zagrają wiele lepiej od tych wynalazków z 5.1 ^^.

 

Widzę że kolega nie wie po co są 2.0 2.1 i 5.1, jak się kolega zapozna z odpowiednimi artykułami to może polecać, bynajmniej nie znając zapotrzebowania kupującego ( który potrzebuje dźwięku przestrzennego aby pograć w odpowiednie gry i oglądać filmy z dynamiką ) prosimy o dobrowolne zaprzestanie pisania postów w tym temacie.

 

Z pozdrowieniami JOZIO!

~

A tak na poważnie, jeżeli filmy i gry to wybór jest prosty g500, jeżeli do tego dochodzi troche muzyki to genius 6000 ( czyściej grają pod muzyką ), jeżeli tylko muzyka to 2.0 i solo6c chyba że masz ogromny pokój to solo7c. Ostatecznie pomyślał bym nad używkami z-5500

Kolega tu pisze o tej naprawie, a o ile się orientuje to wystarczy w subie wyciąć prostokąt i kupić odpowiedni radiator :P czyli za 250 zł się opłaca ;)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Tylko, że logitech Z--5500 są awaryjne (ten panel podświetlany), bo tak to bym je wybrał.<br>I mam mały pokój. Zastanawiam się nad G500, albo G51<br><br>Tylko, że G500 raczej odpada, bo nie chcę grzebać nic w subie.<br>Głośniki powinny być zrobione normalnie, a nie tak jak te które się przegrzewają<br>

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

porównaj specyfikę głośników, zastanów się 3-4 razy i napisz kolejnego posta. Na prawdę nieraz warto pomyśleć a potem napisać, porównanie solo3c do solo7c nie ma najmniejszego sensu jeżeli chodzi o porównanie mocy O.o. Poczytaj, dowiedz się więcej a potem próbuj na konkretnych faktach wprowadzać ludzi w błąd.

Link to post
Share on other sites

porównaj specyfikę głośników, zastanów się 3-4 razy i napisz kolejnego posta. Na prawdę nieraz warto pomyśleć a potem napisać, porównanie solo3c do solo7c nie ma najmniejszego sensu jeżeli chodzi o porównanie mocy

O porownanie w mocy? A co moc do sluchania muzyki? W przeciwienstwie do Ciebie Jozio, robilem odsluchy solo 3c oraz 7c jedno po drugim i na zmiane. Poza tym, to nie jedyne Microlaby jakie slyszalem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...