Skocz do zawartości

Zestaw do ~1300 zł, z procesorem Ryzen 3200g.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym złożyć komputer w okolicach 1300 zł - pod przyszłą rozbudowę o procesor/kartę graficzną/ram. Interesują mnie tylko nowe części. W tej chwili komputer służyłby raczej do przeglądania internetu czy sporadycznego grania w gry pokroju cs:go, valorant tf2 w rozdzielczości full hd, na najniższych detalach. Wydaje mi się że ciężko o jakąś lepszą alternatywę ze zintegrowaną grafiką (3400g kosztuje dwa razy tyle co 3200g).

 

AMD Ryzen 3 3200G 419,00 zł

HyperX 8GB (1x8GB) 2666MHz CL16 Fury 189,00 zł

Gigabyte GA-A320M-H 249,00 zł

Silicon Power 256GB M.2 SATA SSD A55 169,00 zł

iBOX Orcus X14 139,00 zł
SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus 169,00 zł

Suma: 1334 zł

Link do koszyka: https://www.x-kom.pl/lista/pjede8j4h

 

Pierwszy pytanie jest takie czy w/w elementy są dobrze skomponowane i do siebie pasują.

Drugie to czy w tym budżecie można złożyć coś odrobinę lepszego/wydajniejszego - z nowych części.

No i trzecie, czy warto pchać się jeszcze w pamięć RAM w dual chanel (2x4gb).

 

Pozdrawiam.



 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Pamięć 1x8GB 2666MHz będzie mocno dusić procesor centralny i niemiłosiernie dusić procesor grafiki. W tym samym sklepie można dostać 2x4GB 3200/CL16 za 219zł co pozwoli CPU oraz GPU wziąć zdecydowanie głębszy oddech, minimalna różnica w cenie a zdecydowanie wyższa wydajność.

 

https://www.x-kom.pl/p/542303-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb2x4gb-3200mhz-cl16-viper-4-blackout.html

 

Reszta zastawu jest OK.

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś pewien, że w przyszłości będziesz robił modernizację to tak : ramy tak jak wyżej,  minimum 3000/200Mhz, tak żeby był odpowiedni pod np R5 3600. Płytę bym wziął coś pod b450, żebyś mógł później śmiało wsadzić 3600. Np ten gigabyte(jedna z bardziej popularnych propozycji, taniej da się ją wyrwać na proline). Zasilacz dałbym vero l3, tak żeby posłużył do następnego upgradu. Bo tak to wziąłbyś tą płyte, tego elementum i przy większym update byś musiał to sprzedawać i kupować nowe, szkoda zachodu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Witam.

Pamięć 1x8GB 2666MHz będzie mocno dusić procesor centralny i niemiłosiernie dusić procesor grafiki. W tym samym sklepie można dostać 2x4GB 3200/CL16 za 219zł co pozwoli CPU oraz GPU wziąć zdecydowanie głębszy oddech, minimalna różnica w cenie a zdecydowanie wyższa wydajność.

 

O kurcze felek, co prawdą nie mam zamiaru grać w tytuły AAA - ale nie sądziłem że ram w dwóch kościach może momentami wyciskać nawet dwa razy tyle klatek na sekunde co w jednej kości.

).

W takim wypadku może faktycznie lepiej będzie zainwestować w płytę B450, która ma 4 banki pamięci - kupić ram 2x4gb - a w przyszłości dołożyć kolejne 2x4gb.

 

Zasilacz dałbym vero l3, tak żeby posłużył do następnego upgradu. Bo tak to wziąłbyś tą płyte, tego elementum i przy większym update byś musiał to sprzedawać i kupować nowe, szkoda zachodu. 

 

Wydawało mi się że ten SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus to najlepszy wybór w cenie ~150 zł. Ten L3 to jakaś nowsza generacja? Koniecznie muszę go brać? Bo to kolejne +50 zł do budżetu :-)

Edytowane przez mihajl0
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydawało mi się że ten SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus to najlepszy wybór w cenie ~150 zł.

Grupowa regulacja, kijowe kondensatory i piszczenie, deal życia.

Przerzuć to sobie na morele, tam Vero L3 kosztuje ~180zł, czy jest lepszy? bez porównania, lepszy elektrolit Teapo, DC-DC i lepszy wentylator. w praktyce znacznie stabilniejszy i cichszy. Co prawda to jest nadal budżetówka ale lepiej to niż szajsowate Elementum.

 

Tą pokraczną obudowę zamień na AR6.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...