Skocz do zawartości

On break OFF, Czarny ekran (Brak sygnału)


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Emm... nie wiem od czego by tu zacząć wiec może przejdę od razu do rzeczy.

 Wczoraj wieczorem chciałem zgrać z dane innego dysku, więc podłączyłem go do swojego PC, wszystko było super, fajnie.

 Dziś rano chciałem włączyć komputer, jednak on po ok 20sek się wyłączał (na ekranie nie było żadnego sygnału, monitor był cały czas w stanie czuwania). Pomimo moich prób nadal tak samo, czasem nie ma tej 20 sekundowej przerwy tylko komputer jakby działał normalnie, ale dalej nie mam obrazu ("brak sygnału", a nie "nie podłączono kabla").

 To co próbowałem:

  • Podłączyłem inny dysk z systemem itd. -nadal nic
  • Sprawdziłem kartę graficzną (również próbowałem podłączyć monitor to zintegrowanej karty) -nadal nic
  • Zamieniałem RAMy miejscami lub każdą osobno - nadal nic (przy jednej kości komputer wyłączał się nie po 20 sek a po ok 10)
  • Po wyciągnięciu RAMów, głośniczek nadawał informacje o ich braku.
  • Reset BIOSa
  • Wymiana bateryjki BIOS
  • Zmieniłem pastę na procku -nadal nic
  • Wyczyściłem kompa z kurzu -nadal nic

 

Specyfikacja:
Zasilacz be quiet bq su7-400w

Karta graficzna zotac geforce gtx 1060 amp 3gb

Procesor i5-2500

Dysk HDD Seagate

Płyta główna Lenowo N1996

 

W razie potrzeby mogę nagrać film jak to (nie)działa.

Z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jaki dysk podlaczales do komputera ? zewnetrzny przez USB czy wewnetrzny na SATA ?

Jak rozkrecales komputer to moze przez przypadek jakis kabelek sie poluzowal - posprawdzaj czy wszystko masz dobrze podpiete.

Link to post
Share on other sites

Jaki dysk podlaczales do komputera ? zewnetrzny przez USB czy wewnetrzny na SATA ?

Jak rozkrecales komputer to moze przez przypadek jakis kabelek sie poluzowal - posprawdzaj czy wszystko masz dobrze podpiete.

Dysk SATA, cały komputer (po tych krokach które już podałem) rozebrałem do zera i złożyłem od nowa, więc luzów nie ma.

Próbowałem też zainstalować nowy system z pena (odłączyłem wszystkie dyski) ale bez ekranu do biosu nie wejdę wiec i to zawiodło

Link to post
Share on other sites

Ile lat ma ten zasilacz? moze juz konczy swoj zywot

Moglbys jeszcze podlaczyc sam monitor pod jakiegos laptopa zeby wykluczyc jego awarie.

To niestety taka diagnostyka prob i bledow co moze byc uszkodzone - innego sposobu nie ma :)

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Ile lat ma ten zasilacz? moze juz konczy swoj zywot

Moglbys jeszcze podlaczyc sam monitor pod jakiegos laptopa zeby wykluczyc jego awarie.

To niestety taka diagnostyka prob i bledow co moze byc uszkodzone - innego sposobu nie ma :)

zasilacz mam niecaly rok, monitor wykluczylem (podlaczajac do lapka)

Link to post
Share on other sites

Jak zalaczasz komputer to wentylatory podpiete do plyty glownej i te na karcie graficznej sie kreca ? slychac ze dysk twardy startuje ?

Najgorsza opcja jest taka ze poszla plyta glowna - nie mam juz pomyslow.

Mozesz tez nagrac filmik - moze ktos z forumowiczow bedzie mial jakis pomysl co dalej z tym fantem zrobic.

Link to post
Share on other sites

Jak zalaczasz komputer to wentylatory podpiete do plyty glownej i te na karcie graficznej sie kreca ? slychac ze dysk twardy startuje ?

Najgorsza opcja jest taka ze poszla plyta glowna - nie mam juz pomyslow.

Mozesz tez nagrac filmik - moze ktos z forumowiczow bedzie mial jakis pomysl co dalej z tym fantem zrobic.

Wszystkie wiatraki się kręcą, dysk działa (ma typowy ziarnisty dzwiek wiec rozpoznam to na 100%), płytę ponoć najlepiej sprawdzić przez wyjęcię ramu czy BIOS da znać i tak zrobiłem. Dźwięk był.

Link to post
Share on other sites

Wentylatory CPU, obudowy i na karcie obracają się na pełnych obrotach? Na filmie nie słychać pojedynczego sygnału z trybu POST. Laptop podłączałeś tym samym kablem do monitora?

Wentylatory - TAK

POST - Nie wydawał nigdy sygnału nawet gdy komputer działał ( po odłączeniu RAMU głośniczek dał sygnał 3 krótkie 1 długi)

Laptop podłączyłem tym samym kablem

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wentylatory obracają się z maksymalnym RPM to bios nie przejmuje żadnej kontroli na podzespołami, bo zapewne się nie uruchamia. Wykonaj oględziny płyty gł. w kierunku nietypowych odbarwień na laminacie lub spuchniętych kondensatorów.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wentylatory obracają się z maksymalnym RPM to bios nie przejmuje żadnej kontroli na podzespołami, bo zapewne się nie uruchamia. Wykonaj oględziny płyty gł. w kierunku nietypowych odbarwień na laminacie lub spuchniętych kondensatorów.

Ok, zrobię to rano, na dziś mam już dosyć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...