Skocz do zawartości

Podkręcenie i5-2500k


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym was się poradzić, bo troche zielony jestem.

 

Czy mogę bez obaw i z dobrym OC używać automatycznego podkręcania na tryb turbo lub extreme mode przez płytę główną. czy lepiej podkręcać z biosu ?

 

Może ktoś podkręcał taki procek na asusie i może podzielić się screenami oraz ewentualnymi ustawieniami, co dokładnie poustawiać, żeby OC było stabilne.

 

Mam cooler na procku arctic freezer 13 plus z przodu obudowy wentylator 120 mm, który zaciąga powietrze i z tyłu wentylator 80mm, który wraz z zasilaczem wyciaga ciepłe powietrze.

w spoczynku temp. bez OC mam jakieś góra 43stopnie czasem skoczy na 47, ale to na chwile. Jak testowałem przez OCCT przez 30 minut temperatura nie była większa niż 57stopni i to też chwilowo do tej wartości skakało, praktycznie cały czas gdzieś trzymało 54-55 stopni. Nie chce jakoś katowac procka, ale jakieś 4,0 by się przydało

Link to post
Share on other sites

Kolego ja na boxowym coolerze mam nizsze temp w spoczynku na niz Ty na zmienionym i tylko jednym wentylatorze w obudowie wyciagajacym pow z tylu. Przy obciazeniu temp podskakuje mi o max 60 i tak sie utrzymuje ( test w OCCT na chyba 15min. )

 

EDIT

Seba a masz moze taka strone do plyt glownych MSI ?

Edytowane przez Drusss
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj sobie programik ThrottleStop. Mozna w nim przygotowac sobie rozne profile taktowan bezposrednio pod windowsem i zmieniac wedle potrzeby(mnozniki, napiecia, c-states, throttling, etc). Mozna tez modyfikowac ustawienia turbo zeby np. podkrecalo wszystkie rdzenie o wskazana wartość kiedy przyjdzie potrzeba. Prosty programik i bardzo wygodny. Uzywam go nawet do podkrecania procka w laptopie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...