Skocz do zawartości

Monitor najlepszy w swojej cenie


Recommended Posts

Witam serdecznie, poszukuje monitora najlepszego w swojej cenie do 1000zł zależy mi na odświeżaniu 144HZ lub więcej, matrycy VA lub IPS albo innej ważne żeby kolory były na wysokim poziomie, oraz fajnie gdyby monitor miał 1MS opóźnienia wiem, że często to chwyt marketingowy no ale niech będzie :) no i żeby monitor odwzorowywał swoje kolory jak najlepiej, również chciałbym aby wszelkie smużenia albo przejścia były niewidoczne. Do tej pory mam takie monitory na oku, jeżeli znacie coś odjazdowego proszę zapodajcie linki :)

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-c24g1-4716156/

https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24rg50fquxen-4144107/

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz smużenia, to VA odpada. Choć trzeba też zaznaczyć, że nie każdy je dostrzega. Miałem kiedyś Optixa na VA i żadnego smużenia nie widziałem. Nie twierdzę, że w ogóle go nie było, ale po prostu nie przeszkadzało mi na tyle, bym mógł je zauważyć.

 

VA na pewno da Ci świetną czerń nieporównywalną do IPS-ów.

 

Ogólnie nie widzę sensu zakrzywiania ekranów o proporcjach 16:9, no ale zdaję sobie sprawę, że wybór jest dość ograniczony.

 

Co do kolorów, jeśli nie weźmiesz TN, to będą OK.

 

Obczaj Asusa VP249QGR albo MSI Optix G241. To 144 hercowe IPSy.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc oraz swoje propozycje, teraz znalazłem ten monitor i szczerze opinie mnie zaskakują wszyscy chwalą i w dodatku jest to IPS model to : AOC 24G2U  tylko dlaczego nie ma ich w sklepie wysprzedane ? kurka wodna.

 

https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html#Opinie

 

To jest pierwszy monitor 144hz IPS o rozmiarach 24 cale. Dodaj do tego, że jest bardzo opłacalny pod względem cena/jakośc (za podobną cenę masz TN 144 hz). Znajdziesz o tym w większości recenzjach, że to naperawdę dobry monitor. Minus jest taki, że łatwo złapać model z nierównomiernym podświetleniem.

 

Tu masz dobrą recenzję jakbyś był zainteresowany

 

 

 

BTW. VA ma lepszą czerń i kontrast, ale IPS mają lepsze kolory (w teorii). Jedno i drugie ma swoich zwolenników. 

Link to post
Share on other sites

Tego AOCa nie ma w sklepach już od wielu tygodni. Jakoś z dwa miesiące temu pomagałem znajomemu w złożeniu kompa i też nastawił się na 24G2U, lecz już wtedy nigdzie nie szło go dostać. To dość świeży model, więc wątpię by miał już status EOL. Chyba czekają na dostawy, bo co by nie mówić, rozchodził się jak świeże bułeczki.

 

W poprzednim moim poście podałem Ci jego dwóch odpowiedników, które są (jeszcze) dostępne w sklepach.

Link to post
Share on other sites

Tak widziałem, dziękuje :) poczekam pewien czas może będą mieli dostawę, na pewnej stronie przeczytałem, że okolice 12 maja więc czekamy :D dostałem odpowiedź ze sklepu, że za nie długo powinna być dostawa super !


 

 

Tego AOCa nie ma w sklepach już od wielu tygodni. Jakoś z dwa miesiące temu pomagałem znajomemu w złożeniu kompa i też nastawił się na 24G2U, lecz już wtedy nigdzie nie szło go dostać. To dość świeży model, więc wątpię by miał już status EOL. Chyba czekają na dostawy, bo co by nie mówić, rozchodził się jak świeże bułeczki. W poprzednim moim poście podałem Ci jego dwóch odpowiedników, które są (jeszcze) dostępne w sklepach.
A co sadzisz o tym ? Acer KG251QDbmiipx 240hz tyle, ze matryca TN i wiadomo jak z kolorami Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez sebakiller
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawdą jest to, że monitor 144HZ IPS mając jakiś tam czas reakcji może nie wyświetlać tych 144hz bo będzie zbyt wolny?
 

 

Jedno nie ma do końca bezposredniego związku z drugim. 144hz oznacza tylko ile fps maksymalnie podczas jednej sekundy monitor jest w stanie wyświetlić ramek ("obrazków" mówiąc na chłopski rozum). Czas reakcji to czas zmiany koloru pixela. Ten parametr często jest przekłamany przez producenta, aby ładniejsza liczba widniała. Ogólnie to dość obszerny temat, bo np. jest on rózny dla róznych kolorów ;) ale jedyne co przeciętna osoba powinna wiedzieć to jest to, że czas reakcji ("response time") odpowiada jak szybko pixel zmienia kolor. Jeżeli jest za wolny, to będzie to widnowcze w postaci tzw. "ghosting". Nie wiem jak to poprawnie opisać. Takie coś przezroczystego się tworzył za poruszającym obiektem. Tu masz przykład o co chodzi z tym przezroczystym czymś. Nie jest to ghosting jaki się widuje normalnie, ale chodzi o wytłumaczenie efektu.

 

Mrnfif1.png

 

 

Tu masz natomiast (ekstremalny) przykład w grze jak to wygląda

Pdl7Aua.png

 

A tu przykład mniejszego ghostingu (patrz na auto z prawej strony)

V5TFrmy.png

 

 

Jest to problem głównie na VA, bo one mają duży czas reakcji.

 

Powód dlaczego napisałem, że "Jedno nie ma do końca bezposredniego związku z drugim" jest taki, bo zmiana Hz monitora ma automatycznie wpływ na czas reakcji, bo monitor wolniej zmienia kolejne ramki (i co za tym idzie kolory pixeli) Np. w tej recenzji co wysłałem wcześniej miałeś pokazane kilka tabelek. Osobno dla wyższych i osobno dla niższych Hz. Monitory dodatkowo mają też swoje magiczne bajery, które potrafią zmniejszać response time, ale róznie działają w różnych Hz i potrafią dać inny problem jak się to źle dobierze ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedno nie ma do końca bezposredniego związku z drugim. 144hz oznacza tylko ile fps maksymalnie podczas jednej sekundy monitor jest w stanie wyświetlić ramek ("obrazków" mówiąc na chłopski rozum). Czas reakcji to czas zmiany koloru pixela. Ten parametr często jest przekłamany przez producenta, aby ładniejsza liczba widniała. Ogólnie to dość obszerny temat, bo np. jest on rózny dla róznych kolorów ;) ale jedyne co przeciętna osoba powinna wiedzieć to jest to, że czas reakcji ("response time") odpowiada jak szybko pixel zmienia kolor. Jeżeli jest za wolny, to będzie to widnowcze w postaci tzw. "ghosting". Nie wiem jak to poprawnie opisać. Takie coś przezroczystego się tworzył za poruszającym obiektem. Tu masz przykład o co chodzi z tym przezroczystym czymś. Nie jest to ghosting jaki się widuje normalnie, ale chodzi o wytłumaczenie efektu.

 

Mrnfif1.png

 

 

Tu masz natomiast (ekstremalny) przykład w grze jak to wygląda

Pdl7Aua.png

 

A tu przykład mniejszego ghostingu (patrz na auto z prawej strony)

V5TFrmy.png

 

 

Jest to problem głównie na VA, bo one mają duży czas reakcji.

 

Powód dlaczego napisałem, że "Jedno nie ma do końca bezposredniego związku z drugim" jest taki, bo zmiana Hz monitora ma automatycznie wpływ na czas reakcji, bo monitor wolniej zmienia kolejne ramki (i co za tym idzie kolory pixeli) Np. w tej recenzji co wysłałem wcześniej miałeś pokazane kilka tabelek. Osobno dla wyższych i osobno dla niższych Hz. Monitory dodatkowo mają też swoje magiczne bajery, które potrafią zmniejszać response time, ale róznie działają w różnych Hz i potrafią dać inny problem jak się to źle dobierze ;)

 

Dziękuje ślicznie za tak obszerne wytłumaczenie ! :) czy Twoim zdaniem AOC 24G2U będzie dobrym wyborem ? grywam przeważnie w cs 1.6 no i assetto corsa itp. Czytałem, że ma piękne kolory, i płynność jest super. Biore IPS ze względu na ładne kolory TN jakieś takie blade matryce ma :P

Edytowane przez sebakiller
Link to post
Share on other sites

Dziękuje ślicznie za tak obszerne wytłumaczenie ! :) czy Twoim zdaniem AOC 24G2U będzie dobrym wyborem ? grywam przeważnie w cs 1.6 no i assetto corsa itp. Czytałem, że ma piękne kolory, i płynność jest super. Biore IPS ze względu na ładne kolory TN jakieś takie blade matryce ma :P

 

Nie widziałem na oczy tego AOC. Wiem zapewne tyle, ile ty z recenzji w internetach. Fakt faktem, jak chcesz lepsze kolory to TN odpada.

Pamiętaj, że w najgorszej sytuacji zawsze możesz zwrócić monitor w przeciągu kilku dni.

Link to post
Share on other sites

Mając budżet około 3000pln na monitor gamingowy pod Ryzena 3600 i RTX 2070 super 3 tyg temu zdecydowałem się kupić synowi tego Aoca, bo syn wolał 2 monitory 24 cale niż jeden 27 cali.

Kupiłem w X-kom, jestem w szoku jak dobry jest to monitor. Kolory super, żadnych bleedingow, bad pixeli, wygląda lepiej niż na zdjeciach, porty usb- ustawiony zgodnie z parametrami podanymi na filmie powyżej.

Jedyna wada, to w porównaniu do stojącego obok Eizo 2450 (też IPS) ma gorsze kąty widzenia, choć oczywiście lepsze niż na Iyamie TN, którą również mamy...

Za te pieniądze? No brainer...

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mając budżet około 3000pln na monitor gamingowy pod Ryzena 3600 i RTX 2070 super 3 tyg temu zdecydowałem się kupić synowi tego Aoca, bo syn wolał 2 monitory 24 cale niż jeden 27 cali.Kupiłem w X-kom, jestem w szoku jak dobry jest to monitor. Kolory super, żadnych bleedingow, bad pixeli, wygląda lepiej niż na zdjeciach, porty usb- ustawiony zgodnie z parametrami podanymi na filmie powyżej.Jedyna wada, to w porównaniu do stojącego obok Eizo 2450 (też IPS) ma gorsze kąty widzenia, choć oczywiście lepsze niż na Iyamie TN, którą również mamy...Za te pieniądze? No brainer...
Dziękuje ślicznie za opinie ! zdecyduje się na tego AOC 24G2U jeżeli będzie dostawa do sklepów był moim faworytem, jeszcze czytając opinie Wasze jestem zaskoczony, dzięki za pomoc chłopacy !. W razie problemów np bad pixel, obym tego nie spotkał to mogę go zwrócić w ciągu 14 dni i zamówić go jeszcze raz bez problemu tak?Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu TapatalkaAOC 24G2U kupiony, po godzinie zeszły jak cieple buleczkiWysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Jednak AOC 24G2U kupiony na x-kom dzisiaj dostawa jest ich pełno :) na morele były problemy, że nagle znikły z magazynu. Pozdrawiam

Edytowane przez sebakiller
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...