Skocz do zawartości

Co zrobić ?


Recommended Posts

Przez pomyłkę kupiłem  2x4gb pamięci ddr4  i nie wiem  co teraz mam zrobić czy dokupić  taką samą pamięć  2x4gb   czy może 2x8gb  takiej samej pamięci   w sumie  było by 24gb  jak by to działało  z moim procesorem   ?  sprzęt w sygnaturce  co doradzacie ?

Link to post
Share on other sites

Mam sprzęt z sygnaturki  czyli Obudowa  antec 300  cpu amd ryzen 7 3700X@4,4ghz 1.39V   mobo msi  b450 gaming max ,gpu ,Palit Dual gtx 1080 @ 1950mhz  ,psu aerocool  templarius  750W 80+ Silver  , ram G .Skill Ripjaws 3000mhz @ 3200mhz cl15    pamięci kupiłem te  https://www.overclockers.co.uk/g.skill-ripjaws-v-8gb-2x4gb-ddr4-pc4-24000c15-3000mhz-dual-channel-kit-black-my-10v-gs.html


czyli obecnie posiadam  2x4gb   a miałem zamiar kupić 2x8gb  ale brak czasu  i pomyłka  no trudno stało się   na szczęście działają dobrze  3200mhz na cl15 i do tych 2x4gb pamięci  chciał bym dokupić  kolejne 2x4gb  takie same  lub lepiej  2x8gb takie same   co będzie lepszym wyjściem aby nie stracić na wydajności ? kolejne 2x4gb  czy dołożyć   2x8gb ?

Link to post
Share on other sites

Sprzedać obecne i kupić takie same tylko 2x8GB. 

 

8GB ram wystarczy jeszcze na dłuuuugggoo (oczywiście przy grafice 8GB v-ram). Nowe konsole mają mieć też "tylko" 16GB ram, które będzie dzielone na system i grafikę. 

 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

No spoko nie pali się  ale te 2x4gb które mam na długo nie wystarczy  i co wtedy proponujesz? 

Teraz gry korzystają blisko 8GB a nie które tytuły przekroczą 8GB i nie trzeba mieć otwartych 10 zakładek w przeglądarce i programy.

Jak masz możliwość to wymień na 2x8 lub dokup te same i obsadź 4 banki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...