Skocz do zawartości

Upgrade tylko granie do 1000 - 1500


Recommended Posts

Napisał do mnie brat z pytaniem co powinien wymienić w swoim komputerze by poprawić wydajność w grach (PUBG, wiedźmin, red dead, cod warzone)

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1000-1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : miesiąc do dwóch (zależne od kwoty bo będzie musiał dozbierać)

 

Aktualnie posiada:

  • GPU: MSI GeForce GTX 970 4GB
  • CPU: i7 3770 
  • RAM: 16GB BLS8G3D1609DS1S00 sprawdziłem w sieci to 2x Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9
  • MOBO: MSI b75a-g43 (ms-7758)
  • cooler: stockowy
  • Obudowa: LC-POWER CASE-PRO-918B "JUPITER"
  • SSD: GOODRAM IRDM Pro  
  • HDD: seagate barracuda 1TB
  • PSU: ocz (staram się jeszcze ustalić jaki jest model)

 

Moim zdaniem największy uzysk byłby ze zmiany karty graficznej, jeśli się nie mylę to w jaki model warto zainwestować w tym przypadku.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja bym złożył jednostkę na nowo, gpu zostawić na razie. Sprzedałbym to co masz, kupił R5 3600+16GB+B450 Pro4. Taki set kosztuje około 1600 zł, ale trzeba by dodać zasilacz i obudowę. Tutaj masz taki przykładowy set, który możesz sobie zobaczyć https://www.x-kom.pl/lista/26uwlw86v 

No a później sprzedałbym tego GTX 970 i później jak już będziecie mieli określoną kwotę to wtedy bym coś poszukał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@porcelanowy_janusz Rozmawiałem z bratem, powiedział że nie bardzo widzi aktualnie sprzedaż komputera. W związku z tym pytanie czy jest sens dokładać coś do tego co aktualnie ma czy jednak wstrzymać się jeszcze i następnie zrobić tak jak pisałeś wyżej czyli żłożyć zestaw od nowa.

Link to post
Share on other sites

Na przykładzie coda warzone to kuleje tutaj na pewno GPU i zmiana jej da największy efekt . 3770 ma jeszcze zapas na mocniejszą kartę w tej grze . No i w sumie wymiana karty pochłonie cały budżet . 1660super z nowych , używki 2060 1660ti . I zbieramy na upgrade reszty jednostki .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...