Skocz do zawartości

Problem z "zacinajacym" sie xp


Recommended Posts

Hej, od jakiegos czasu walcze z problemem zacinajacego sie systemu. Jest postawiony na nowo, prawie zadnych zbednych rzeczy nie ma, wirusow tez nie, logi czyste i wszystko inne tez czyste.

 

Problem pojawia sie jak jest podlaczona do niego karta wew wifi ( TP-LINK TL-WN951N ). sa sciagniete nowe sterowniki, aktualizacje. Po wlozeniu jej do byle jakiego portu w systemie pojawia sie dodawanie nowego sprzetu, klikam dalej, pojawia sie taki komunikat :

http://img683.imageshack.us/img683/1453/blad3n.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po kliknieciu kontynuuj mimo to instalacja przebiega pomyslnie( takie cos nawet jest napisane na glownej stronie producenta ze w razie takich przypadkow tak postapic), karta laczy sie z routerem i net smiga.

Ale raz na jakis czas pojawia sie taki problem ze caly system sie wiesza na 1-2 sek, muzyka, filmy, nic wtedy nie dziala. Potem sie odwiesza i dziala bez problemu, ale po kazdym zawieszeniu pojawia sie pozniej taki komunikat na dole :

http://img7.imageshack.us/img7/5993/blad2m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Panowie pomozecie mi z tym ? wiecie jak mozna to zrobic dobrze ? bo to jest komp rodzicow i oni juz maja tego dosyc ze co chwile sie cos przycina i dziala tak jak powinno a mi juz pomyslow braknie jak mam to zrobic :(

 

a wiec POMOCY.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Drusss
Link to post
Share on other sites

Ja bym sprawdził dysk, bo to może być jego wina. Sprawdź go HDTune. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że karta WiFi robi takie problemy. A czy bez włączonej karty wszystko śmiga bez tych zacięć ?

Edytowane przez Lamowaty
Link to post
Share on other sites

A wiec tak. jutro przeloze karte wifi do mojego kompa i zobaczymy jak bedzie dzialac.

Aktualizacja xp odpada - 2 komp w rodznie to jest.

aktualne sterowniki sa sciagniete - nic to nie daje.

 

Rozmawialem z informatykiem u mnie w pracy i powiedzial ze tak moze byc jesli do slotu przypisany jest jakies inne urzadzenie i system prubuje sie komunikowac z tym innym uzadzeniem a tak siedzi wifi. trzeba to jakos zobaczyc i wylaczyc w biosie. Szperalem w biosie troche i nie wiem gdzie takie info mozna znalesc...

 

Moze Wy mi pomozecie ?

Link to post
Share on other sites

Ale to nie chodzi o sprzet z mojego podpisu.

 

Ok to jutro postaram sie sciagnac 7.

EDIT

na tej wersji probnej ile czasu mozna smigac ? bo nie sadze zeby rodzicom usmiechalo sie kupienie jeszcze systemu za 600zl :/

Edytowane przez Drusss
Link to post
Share on other sites

to podaj model plyty, spobujemy bez zmiany systemu cos z tym zrobic.

Myslalem, ze sprzet z Twojego podpisu i sie zdziwilem ze pod XP :D.

Win 7 kosztuje okolo 320 zł w wersji OEM, ale fakt faktem ze pod cos starszego bez sensu moze byc zmiana.

Z tej probnej wersji mozna 90 dni korzystac, byc moze da sie to do 180 przedluzyc, ale nie wglebialem sie w temat.

Link to post
Share on other sites

Przejdź do Start/Uruchom i wpisz polecenie msinfo32.

W nowym oknie wybierz Zasoby sprzętowe/Przerwania i na liście zobaczysz, których przerwań używa interesujące Cię urządzenia.

mozna sprobowac wg tego http://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja_windows/ustawianie_priorytetow_przerwan_irq-1422.html przypisac inne przerwanie.

 

Wszystkie stery do plyty glownej masz zainstalowane? Typu Via 4in1.

Duperele typu service pack 3, najnowsze stery do sieciowki.

Wyczysc mu jeszcze rejestr z blednych wpisow przy pomocy ccleaner.

ostatecznie sprobuj zmienic slot w jakim siedzi ta sieciowka.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...