Skocz do zawartości

Chłodzenie 3900X


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez EvenQ,

Recommended Posts

No cześć. Planuję wymienić stockowego Wraith Prisma na coś cichego i mam problem z podjęciem decyzji. 

Zależy mi przede wszystkim na ciszy, nie potrzebuję żadnego podświetlenia. Nie planuję również OC procka.

 

Zastanawiam się nad wodnym chłodzeniem AIO, np. Corsair H100i Platinum albo NZXT Kraken X62. Ale może jest lepsza alternatywa?

 

Budżet to max 1000 PLN, ale im mniej zapłacę, tym szczęśliwszy będę.

 

Platforma:

CPU: AMD Ryzen 9 3900X

M/B: MSI X570 Gaming Edge WiFi

RAM: GoodRam IRDM Pro 32 GB (2x 16GB) 3600 MHz CL17

GPU: MSI GTX 1660Ti Armor 6G OC

PSU: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

Obudowa: Corsair Carbide Series SPEC-05

Link to post
Share on other sites

Ta obudowa naprawdę łyknie tylko chłodzenia do 150 mm? Fatalnie. Naprawdę fatalnie, gdyż mógłbyś kupić sobie Noctuę NH-D15 i mieć ciszę i spokój.

Trochę więcej, kiedyś w tej samej budzie miałem Fortisa 3 HE1425, który ma wysokość 158 mm i nie było problemu. Ale czy zmieści się tam coś powyżej 160 mm - wątpię.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Obudowa może być piekarnikiem sądząc po screenach w necie. Na topie obudowy możesz chyba zamontować 2x120mm wentylatory, które pomogą w cyrkulacji powietrza. Ratuje cię montowanie aio 240mm tylko na froncie tej obudowy. 

 

cc-9011138-ww-spec-05_fans.png?clear=tru

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No obudowa jest słaba. Z dobrych chłodzeń jedyne co wejdzie to scythe dumą albo alpenfohn olymp.

 

Osobiście pomyślał bym nad zmianą obudowy, nawet używaną

 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-phanteks-enthoo-pro-nagrywarka-dvd-9127118795

 

Rysa może komuś przeszkadzać.

edit

 

Zapomniałem o tym chłodzeniu jeszcze

https://www.bequiet.com/pl/cpucooler/572

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obudowa może być piekarnikiem sądząc po screenach w necie. Na topie obudowy możesz chyba zamontować 2x120mm wentylatory, które pomogą w cyrkulacji powietrza. Ratuje cię montowanie aio 240mm tylko na froncie tej obudowy. 

 

Złota rada. Kupiłem trzy Noctuy 120mm, dwie dałem na top, jedną na tył - temperatury CPU na 4.1 GHz i 100% obciążeniem spadły o ok. 25*C (bez nich sięgały 95*C, teraz max. to 70*C; wszystkie wentylatory na maksymalnych obrotach). Zaznaczę, że nie były to jakieś dokładne testy, więc różnica może być nieco mniejsza.

Udało mi się też kupić używanego Corsaira H115i Pro, jak przyjdzie, to go założę na front i hałas powinien być na akceptowalnym dla mnie poziomie. 

W wymianę obudowy, mówiąc szczerze, zwyczajnie nie chciało mi się bawić. Wygląda na to, że ta się sprawdzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...